ROMICAT VENTURES S.R.L.
ROMICAT VENTURES S.R.L.: firmă în funcțiune din Municipiul Cluj-Napoca, Cluj, CUI 47649137. Cifră de afaceri 2025: 941.238 lei, 1 salariați. Date ONRC, MF, ANAF
Registru
- CUI
- 47649137
- Denumire
- ROMICAT VENTURES S.R.L.
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|12|725|2023
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 16.02.2023
- Sediu
- JEAN JAURES, nr. 8, sc. 1, et. 2, ap. 9, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj
- Activități autorizate (CAEN)
- 5829 Activități de editare a altor produse software · rev. 2
- 6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) · rev. 2
- 6202 Activități de consultanță în tehnologia informației · rev. 2
- 6203 Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul · rev. 2
- 6209 Alte activități de servicii privind tehnologia informației · rev. 2
- 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe · rev. 2
Arată toate (8)
- 6312 Activități ale portalurilor web · rev. 2
- 6399 Alte activități de servicii informaționale n.c.a. · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 28.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2023–2025 · 3 bilanțuri
Financiar · 2023–2025 · 3 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 941.238 lei (+23% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2023 748,7 mii lei · 2025 941,2 mii lei · maxim 2025 941,2 mii lei · minim 2023 748,7 mii lei.
Rezultat net (lei): 2023 667,8 mii lei · 2025 385,1 mii lei · maxim 2023 667,8 mii lei · minim 2024 370,7 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2023 1 · 2025 1 · maxim 2023 1 · minim 2023 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Activitate | |||
| Cifră de afaceri netă | 941.238 lei | 763.874 lei | 748.667 lei |
| Venituri totale | 943.048 lei | 780.394 lei | 749.371 lei |
| Cheltuieli totale | 530.270 lei | 387.208 lei | 74.265 lei |
| Rezultat | |||
| Profit net | 385.105 lei | 370.728 lei | 667.770 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 385.105 lei | 370.728 lei | 667.770 lei |
| Bilanț | |||
| Active totale | 477.178 lei | 435.122 lei | 681.394 lei |
| Datorii | 91.833 lei | 64.154 lei | 13.424 lei |
| Capitaluri proprii | 385.345 lei | 370.968 lei | 667.970 lei |
| Oameni | |||
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este ROMICAT VENTURES S.R.L. activă?
În registrul ONRC din 19.10.2026, ROMICAT VENTURES S.R.L. figurează în funcțiune. La ANAF, pe 28.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul ROMICAT VENTURES S.R.L.?
Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Cluj-Napoca, județul Cluj (JEAN JAURES, nr. 8, sc. 1, et. 2, ap. 9); numărul de înmatriculare e J|12|725|2023, din 16.02.2023.
Ce cifră de afaceri a avut ROMICAT VENTURES S.R.L. în 2025?
941.238 lei, cu 23% peste 2024 (763.874 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 385.105 lei.
Câți salariați are ROMICAT VENTURES S.R.L.?
1 salariat în medie în 2025 (1 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre ROMICAT VENTURES S.R.L.?
Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (28.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.