POLARIS DECO S.R.L.
POLARIS DECO S.R.L.: firmă în funcțiune din Loc. Vișeu de Sus, Oraș Viseu de Sus, Maramureș, CUI 47455238. Cifră de afaceri 2025: 821.204 lei, 3 salariați. Date
Registru
- CUI
- 47455238
- Denumire
- POLARIS DECO S.R.L.
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|24|64|2023
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 16.01.2023
- Sediu
- RÎULUI, nr. 121A, Loc. Vișeu de Sus, Oraș Viseu de Sus, Maramureș
- Activități autorizate (CAEN)
- 0130 Cultivarea plantelor pentru înmulțire · rev. 3
- 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală · rev. 3
- 0210 Silvicultură și alte activități forestiere · rev. 3
- 0220 Exploatarea forestieră · rev. 3
- 0230 Colectarea produselor forestiere nelemnoase din flora spontană · rev. 3
- 0240 Activități de servicii anexe silviculturii · rev. 3
Arată toate (78)
- 0811 Extracția pietrei ornamentale și a pietrei pentru construcții, extracția pietrei calcaroase, ghipsului, cretei și a ardeziei · rev. 3
- 0812 Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului · rev. 3
- 1011 Prelucrarea și conservarea cărnii · rev. 3
- 1012 Prelucrarea și conservarea cărnii de pasăre · rev. 3
- 1200 Fabricarea produselor din tutun · rev. 3
- 1391 Fabricarea de metraje prin tricotare sau croșetare · rev. 3
- 1392 Fabricarea de articole confecționate din textile (excluzând îmbrăcămintea și lenjeria de corp) · rev. 3
- 1393 Fabricarea de covoare și mochete · rev. 3
- 1394 Fabricarea de odgoane, frânghii, sfori și plase · rev. 3
- 1396 Fabricarea de articole tehnice și industriale din textile · rev. 3
- 1399 Fabricarea altor articole textile n.c.a. · rev. 3
- 1410 Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte prin tricotare sau croșetare · rev. 3
- 1421 Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte · rev. 3
- 1422 Fabricarea de articole de lenjerie de corp · rev. 3
- 1423 Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru · rev. 3
- 1424 Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte din piele și blană · rev. 3
- 1429 Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a. · rev. 3
- 1511 Tăbăcirea și finisarea pieilor; prepararea și vopsirea blănurilor · rev. 3
- 1512 Fabricarea articolelor de voiaj și marochinărie și a articolelor de harnașament · rev. 3
- 1520 Fabricarea încălțămintei · rev. 3
- 1621 Fabricarea de furnire și a panourilor din lemn · rev. 3
- 1622 Fabricarea parchetului asamblat în panouri · rev. 3
- 1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții · rev. 3
- 1624 Fabricarea ambalajelor din lemn · rev. 3
- 1625 Fabricarea de uși și ferestre din lemn · rev. 3
- 1626 Fabricarea de combustibili solizi din biomasă vegetală · rev. 3
- 1627 Finisarea articolelor din lemn · rev. 3
- 1628 Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite · rev. 3
- 1721 Fabricarea hârtiei și cartonului ondulat și a ambalajelor din hârtie și carton · rev. 3
- 1725 Fabricarea altor articole din hârtie și carton n.c.a. · rev. 3
- 2361 Fabricarea produselor din beton pentru construcții · rev. 3
- 2366 Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos · rev. 3
- 2370 Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei · rev. 3
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice · rev. 3
- 2512 Fabricarea de uși și ferestre din metal · rev. 3
- 2553 Operațiuni de mecanică generală · rev. 3
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 3
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor · rev. 3
- 4212 Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane. · rev. 3
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri · rev. 3
- 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide · rev. 3
- 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații · rev. 3
- 4291 Construcții hidrotehnice · rev. 3
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 3
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 3
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 3
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții · rev. 3
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 3
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 3
- 4323 Lucrări de izolații · rev. 3
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 3
- 4331 Lucrări de ipsoserie · rev. 3
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 3
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 3
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 3
- 4335 Alte lucrări de finisare · rev. 3
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 3
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri · rev. 3
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil · rev. 3
- 4360 Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții · rev. 3
- 4391 Activități de zidărie · rev. 3
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 3
- 4682 Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice · rev. 3
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare · rev. 3
- 4684 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire · rev. 3
- 4942 Servicii de mutare · rev. 3
- 5224 Manipulări · rev. 3
- 6831 Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare · rev. 3
- 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract · rev. 3
- 8122 Activități specializate de curățenie · rev. 3
- 8123 Alte activități de curățenie · rev. 3
- 8130 Activități de întreținere peisagistică · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 28.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2023–2025 · 3 bilanțuri
Financiar · 2023–2025 · 3 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 821.204 lei (-30% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2023 572,3 mii lei · 2025 821,2 mii lei · maxim 2024 1,2 mil. lei · minim 2023 572,3 mii lei.
Rezultat net (lei): 2023 275,2 mii lei · 2025 134,5 mii lei · maxim 2024 463,4 mii lei · minim 2025 134,5 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2023 4 · 2025 3 · maxim 2023 4 · minim 2025 3.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Activitate | |||
| Cifră de afaceri netă | 821.204 lei | 1.175.837 lei | 572.262 lei |
| Venituri totale | 821.204 lei | 1.175.837 lei | 572.262 lei |
| Cheltuieli totale | 665.536 lei | 679.014 lei | 291.326 lei |
| Rezultat | |||
| Profit net | 134.497 lei | 463.430 lei | 275.213 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 134.497 lei | 463.430 lei | 275.213 lei |
| Bilanț | |||
| Active totale | 670.101 lei | 813.543 lei | 299.092 lei |
| Datorii | 71.974 lei | 74.700 lei | 23.679 lei |
| Capitaluri proprii | 598.127 lei | 738.843 lei | 275.413 lei |
| Oameni | |||
| Număr mediu de salariați | 3 | 4 | 4 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este POLARIS DECO S.R.L. activă?
În registrul ONRC din 19.10.2026, POLARIS DECO S.R.L. figurează în funcțiune. La ANAF, pe 28.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul POLARIS DECO S.R.L.?
Sediul înregistrat la ONRC e în Loc. Vișeu de Sus, Oraș Viseu de Sus, județul Maramureș (RÎULUI, nr. 121A); numărul de înmatriculare e J|24|64|2023, din 16.01.2023.
Ce cifră de afaceri a avut POLARIS DECO S.R.L. în 2025?
821.204 lei, cu 30% sub 2024 (1.175.837 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 134.497 lei.
Câți salariați are POLARIS DECO S.R.L.?
3 salariați în medie în 2025 (4 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre POLARIS DECO S.R.L.?
Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (28.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.