SPAINMETAL BMC S.R.L.
SPAINMETAL BMC S.R.L.: firmă în funcțiune din Sat Sânmartin, Comuna Sânmartin, Bihor, CUI 47252500. Cifră de afaceri 2025: 71.345 lei, 2 salariați. Date ONRC, M
Registru
- CUI
- 47252500
- Denumire
- SPAINMETAL BMC S.R.L.
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|05|3548|2022
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 28.11.2022
- Sediu
- ION LUCA CARAGIALE, nr. 14, Sat Sânmartin, Comuna Sânmartin, Bihor
- Activități autorizate (CAEN)
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice · rev. 2
- 2512 Fabricarea de uși și ferestre din metal · rev. 2
- 2561 Tratarea și acoperirea metalelor · rev. 2
- 2562 Operațiuni de mecanică generală · rev. 2
- 2591 Fabricarea de recipienți, containere și alte produse similare din oțel · rev. 2
- 2592 Fabricarea ambalajelor ușoare din metal · rev. 2
Arată toate (31)
- 2599 Fabricarea altor articole din metal n.c.a. · rev. 2
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 2
- 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 2
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 2
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 2
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții · rev. 2
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 2
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 2
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 2
- 4331 Lucrări de ipsoserie · rev. 2
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 2
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 2
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 2
- 4339 Alte lucrări de finisare · rev. 2
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 2
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 2
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții · rev. 2
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare · rev. 2
- 4674 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire · rev. 2
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate · rev. 2
- 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet · rev. 2
- 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor · rev. 2
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 2
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre · rev. 2
- 5229 Alte activități anexe transporturilor · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- nu
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 17.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2022–2025 · 4 bilanțuri
Financiar · 2022–2025 · 4 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 71.345 lei (+270% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2022 1 mii lei · 2025 71,3 mii lei · maxim 2025 71,3 mii lei · minim 2022 1 mii lei.
Rezultat net (lei): 2022 683 lei · 2025 −44,4 mii lei · maxim 2022 683 lei · minim 2024 −64,1 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2022 1 · 2025 2 · maxim 2025 2 · minim 2022 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Activitate | ||||
| Cifră de afaceri netă | 71.345 lei | 19.260 lei | 22.550 lei | 1.000 lei |
| Venituri totale | 98.351 lei | 19.260 lei | 22.550 lei | 1.000 lei |
| Cheltuieli totale | 142.052 lei | 83.149 lei | 57.326 lei | 307 lei |
| Rezultat | ||||
| Profit net | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 683 lei |
| Pierdere netă | 44.415 lei | 64.082 lei | 35.002 lei | 0 lei |
| Rezultat net | -44.415 lei | -64.082 lei | -35.002 lei | 683 lei |
| Bilanț | ||||
| Active totale | 74.387 lei | 21.133 lei | 43.963 lei | 1.200 lei |
| Datorii | 217.003 lei | 119.334 lei | 78.082 lei | 317 lei |
| Capitaluri proprii | -142.616 lei | -98.201 lei | -34.119 lei | 883 lei |
| Oameni | ||||
| Număr mediu de salariați | 2 | 1 | 1 | 1 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este SPAINMETAL BMC S.R.L. activă?
În registrul ONRC din 19.10.2026, SPAINMETAL BMC S.R.L. figurează în funcțiune. La ANAF, pe 17.10.2026, era neplătitoare de TVA.
Unde are sediul SPAINMETAL BMC S.R.L.?
Sediul înregistrat la ONRC e în Sat Sânmartin, Comuna Sânmartin, județul Bihor (ION LUCA CARAGIALE, nr. 14); numărul de înmatriculare e J|05|3548|2022, din 28.11.2022.
Ce cifră de afaceri a avut SPAINMETAL BMC S.R.L. în 2025?
71.345 lei, cu 270% peste 2024 (19.260 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost o pierdere de 44.415 lei.
Câți salariați are SPAINMETAL BMC S.R.L.?
2 salariați în medie în 2025 (1 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre SPAINMETAL BMC S.R.L.?
Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (17.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.