RAVESA TRANSLOG S.R.L.

RAVESA TRANSLOG S.R.L.: firmă în funcțiune din Loc. Zărnești, Oraș Zărnești, Brașov, CUI 46984400. Cifră de afaceri 2025: 764.057 lei, 1 salariați. Date ONRC, M

Registru

CUI
46984400
Denumire
RAVESA TRANSLOG S.R.L.
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Număr de înmatriculare
J|08|3216|2022
Stare în registru
în funcțiune
Data înmatriculării
07.10.2022
Sediu
TOPLIȚA, nr. 39, Loc. Zărnești, Oraș Zărnești, Brașov
Activități autorizate (CAEN)
  • 2223 Fabricarea de uși și ferestre din material plastic · rev. 3
  • 2224 Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții · rev. 3
  • 2225 Prelucrarea și finisarea articolelor din material plastic · rev. 3
  • 2226 Fabricarea altor produse din material plastic · rev. 3
  • 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice · rev. 3
  • 2512 Fabricarea de uși și ferestre din metal · rev. 3
Arată toate (68)
  • 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale · rev. 3
  • 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor · rev. 3
  • 4212 Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane. · rev. 3
  • 4213 Construcția de poduri și tuneluri · rev. 3
  • 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide · rev. 3
  • 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații · rev. 3
  • 4291 Construcții hidrotehnice · rev. 3
  • 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 3
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 3
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 3
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții · rev. 3
  • 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 3
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 3
  • 4323 Lucrări de izolații · rev. 3
  • 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 3
  • 4331 Lucrări de ipsoserie · rev. 3
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 3
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 3
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 3
  • 4335 Alte lucrări de finisare · rev. 3
  • 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 3
  • 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri · rev. 3
  • 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil · rev. 3
  • 4360 Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții · rev. 3
  • 4391 Activități de zidărie · rev. 3
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 3
  • 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții · rev. 3
  • 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. · rev. 3
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 3
  • 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc · rev. 3
  • 4671 Comerț cu ridicata al autovehiculelor · rev. 3
  • 4672 Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule · rev. 3
  • 4673 Comerț cu ridicata al motocicletelor; comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru motociclete · rev. 3
  • 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare · rev. 3
  • 4684 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire · rev. 3
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 3
  • 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor · rev. 3
  • 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule · rev. 3
  • 4783 Comerț cu amănuntul al motocicletelor; comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru motociclete · rev. 3
  • 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat · rev. 3
  • 4792 Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat · rev. 3
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
  • 4942 Servicii de mutare · rev. 3
  • 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre · rev. 3
  • 5224 Manipulări · rev. 3
  • 5226 Alte activități anexe transporturilor · rev. 3
  • 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii · rev. 3
  • 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară · rev. 3
  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3
  • 6831 Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare · rev. 3
  • 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract · rev. 3
  • 7111 Activități de arhitectură · rev. 3
  • 7120 Activități de testări și analize tehnice · rev. 3
  • 7414 Alte activități de design specializat · rev. 3
  • 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a. · rev. 3
  • 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții · rev. 3
  • 8122 Activități specializate de curățenie · rev. 3
  • 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. · rev. 3
  • 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor · rev. 3
  • 9532 Repararea și întreținerea motocicletelor · rev. 3
  • 9540 Servicii de intermediere pentru repararea și întreținerea calculatoarelor, a articolelor personale și de uz gospodăresc, a autovehiculelor și motocicletelor · rev. 3
  • 9699 Alte servicii personale n.c.a. · rev. 3

Fiscal

Plătitor de TVA
da
TVA la încasare
da
Inactiv fiscal
nu
Verificat la ANAF
12.10.2026
Stare la Ministerul Finanțelor
INREGISTRAT

Financiar · 2023–2025 · 3 bilanțuri

Financiar · 2023–2025 · 3 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.

În 2025, cifra de afaceri netă a fost 764.057 lei (-14% față de 2024).

Cifră de afaceri netă (lei): 2023 235,2 mii lei · 2025 764,1 mii lei · maxim 2024 884 mii lei · minim 2023 235,2 mii lei.

Rezultat net (lei): 2023 20,5 mii lei · 2025 22,5 mii lei · maxim 2024 111,2 mii lei · minim 2023 20,5 mii lei.

Număr mediu de salariați (persoane): 2023 1 · 2025 1 · maxim 2023 1 · minim 2023 1.

Indicator202520242023
Activitate
Cifră de afaceri netă764.057 lei883.975 lei235.202 lei
Venituri totale773.026 lei903.661 lei235.277 lei
Cheltuieli totale741.887 lei774.161 lei212.780 lei
Rezultat
Profit net22.546 lei111.207 lei20.498 lei
Pierdere netă0 lei0 lei0 lei
Rezultat net22.546 lei111.207 lei20.498 lei
Bilanț
Active totale589.162 lei249.582 lei42.514 lei
Datorii527.763 lei138.135 lei12.223 lei
Capitaluri proprii56.399 lei111.447 lei30.291 lei
Oameni
Număr mediu de salariați111

„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.

Dosare

Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.

Întrebări frecvente

Este RAVESA TRANSLOG S.R.L. activă?

În registrul ONRC din 02.09.2026, RAVESA TRANSLOG S.R.L. figurează în funcțiune. La ANAF, pe 12.10.2026, era plătitoare de TVA.

Unde are sediul RAVESA TRANSLOG S.R.L.?

Sediul înregistrat la ONRC e în Loc. Zărnești, Oraș Zărnești, județul Brașov (TOPLIȚA, nr. 39); numărul de înmatriculare e J|08|3216|2022, din 07.10.2022.

Ce cifră de afaceri a avut RAVESA TRANSLOG S.R.L. în 2025?

764.057 lei, cu 14% sub 2024 (883.975 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 22.546 lei.

Câți salariați are RAVESA TRANSLOG S.R.L.?

1 salariat în medie în 2025 (1 în 2024), după situația financiară depusă.

De unde vin datele despre RAVESA TRANSLOG S.R.L.?

Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (12.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.

Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.