TRANSCANAL SRL
TRANSCANAL SRL: firmă în funcțiune din Sat Agigea, Comuna Agigea, Constanța, CUI 4664842. Cifră de afaceri 2025: 8.724.089 lei, 15 salariați. Date ONRC, MF, ANA
Registru
- CUI
- 4664842
- Denumire
- TRANSCANAL SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|13|4173|1993
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 17.08.1993
- Sediu
- ECLUZEI, nr. 1, sediul C.N.A.C.N. S.A AGIGEA, CORP A, ETAJ 1, CAMERELE A.1.6; A.1.7; A.1.8; A.1.9; A.1.2; Magazie Corp A, etaj 1, Sat Agigea, Comuna Agigea, Constanța
- Activități autorizate (CAEN)
- 3315 Repararea și întreținerea navelor și bărcilor · rev. 2
- 5222 Activități de servicii anexe transportului pe apă · rev. 2
- 5229 Alte activități anexe transporturilor · rev. 2
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 21.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 8.724.089 lei (-42% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 5,2 mil. lei · 2025 8,7 mil. lei · maxim 2023 22,3 mil. lei · minim 2017 4,8 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 37,6 mii lei · 2025 −406,1 mii lei · maxim 2023 459,7 mii lei · minim 2025 −406,1 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 21 · 2025 15 · maxim 2015 21 · minim 2020 14.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 8.724.089 lei | 15.088.666 lei | 22.342.022 lei | 13.305.756 lei | 7.486.689 lei | 6.901.428 lei | 6.418.321 lei | 5.166.295 lei | 4.836.217 lei | 6.109.430 lei | 5.176.585 lei |
| Venituri totale | 8.769.628 lei | 15.195.237 lei | 22.464.292 lei | 13.445.625 lei | 7.550.194 lei | 7.046.987 lei | 6.540.483 lei | 5.242.139 lei | 4.898.122 lei | 6.181.078 lei | 5.293.338 lei |
| Cheltuieli totale | 9.175.757 lei | 14.781.209 lei | 21.894.444 lei | 13.389.065 lei | 7.416.949 lei | 7.014.416 lei | 6.175.362 lei | 5.206.425 lei | 5.224.446 lei | 6.166.055 lei | 5.239.057 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 0 lei | 325.416 lei | 459.740 lei | 29.559 lei | 99.430 lei | 16.206 lei | 297.204 lei | 18.088 lei | 0 lei | 3.925 lei | 37.634 lei |
| Pierdere netă | 406.129 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 326.324 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | -406.129 lei | 325.416 lei | 459.740 lei | 29.559 lei | 99.430 lei | 16.206 lei | 297.204 lei | 18.088 lei | -326.324 lei | 3.925 lei | 37.634 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 2.394.588 lei | 3.054.240 lei | 3.570.044 lei | 2.997.306 lei | 2.043.336 lei | 2.074.246 lei | 1.986.855 lei | 1.767.309 lei | 1.733.062 lei | 2.098.312 lei | 2.146.031 lei |
| Datorii | 1.625.252 lei | 1.873.966 lei | 2.261.745 lei | 1.897.102 lei | 622.231 lei | 473.367 lei | 441.378 lei | 282.531 lei | 266.372 lei | 305.297 lei | 356.941 lei |
| Capitaluri proprii | 764.226 lei | 1.170.356 lei | 1.297.499 lei | 1.085.804 lei | 1.403.105 lei | 1.600.879 lei | 1.545.477 lei | 1.484.778 lei | 1.466.690 lei | 1.793.015 lei | 1.789.090 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 15 | 16 | 18 | 17 | 14 | 14 | 15 | 15 | 20 | 20 | 21 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este TRANSCANAL SRL activă?
În registrul ONRC din 19.10.2026, TRANSCANAL SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 21.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul TRANSCANAL SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Sat Agigea, Comuna Agigea, județul Constanța (ECLUZEI, nr. 1, sediul C.N.A.C.N. S.A AGIGEA, CORP A, ETAJ 1, CAMERELE A.1.6; A.1.7; A.1.8; A.1.9; A.1.2; Magazie Corp A, etaj 1); numărul de înmatriculare e J|13|4173|1993, din 17.08.1993.
Ce cifră de afaceri a avut TRANSCANAL SRL în 2025?
8.724.089 lei, cu 42% sub 2024 (15.088.666 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost o pierdere de 406.129 lei.
Câți salariați are TRANSCANAL SRL?
15 salariați în medie în 2025 (16 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre TRANSCANAL SRL?
Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (21.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.