FINCANOVA SIB CONSTRUCT S.R.L.

FINCANOVA SIB CONSTRUCT S.R.L.: firmă în funcțiune din Municipiul Sibiu, Sibiu, CUI 46616743. Cifră de afaceri 2025: 158.115 lei, 3 salariați. Date ONRC, MF, AN

Registru

CUI
46616743
Denumire
FINCANOVA SIB CONSTRUCT S.R.L.
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Număr de înmatriculare
J|32|1654|2022
Stare în registru
în funcțiune
Data înmatriculării
08.08.2022
Sediu
CĂPRIORILOR, nr. 13, Municipiul Sibiu, Sibiu
Activități autorizate (CAEN)
  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 3
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 3
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 3
  • 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 3
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 3
  • 4323 Lucrări de izolații · rev. 3
Arată toate (29)
  • 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 3
  • 4331 Lucrări de ipsoserie · rev. 3
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 3
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 3
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 3
  • 4335 Alte lucrări de finisare · rev. 3
  • 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 3
  • 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri · rev. 3
  • 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil · rev. 3
  • 4391 Activități de zidărie · rev. 3
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 3
  • 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții · rev. 3
  • 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare · rev. 3
  • 4684 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire · rev. 3
  • 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 3
  • 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit · rev. 3
  • 4792 Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat · rev. 3
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
  • 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii · rev. 3
  • 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară · rev. 3
  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3
  • 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții · rev. 3
  • 7739 Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a. · rev. 3

Fiscal

Plătitor de TVA
nu
TVA la încasare
nu
Inactiv fiscal
nu
Verificat la ANAF
28.10.2026
Stare la Ministerul Finanțelor
INREGISTRAT

Financiar · 2022–2025 · 4 bilanțuri

Financiar · 2022–2025 · 4 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.

În 2025, cifra de afaceri netă a fost 158.115 lei (-21% față de 2024).

Cifră de afaceri netă (lei): 2022 158,4 mii lei · 2025 158,1 mii lei · maxim 2024 199 mii lei · minim 2025 158,1 mii lei.

Rezultat net (lei): 2022 80,8 mii lei · 2025 −26,2 mii lei · maxim 2022 80,8 mii lei · minim 2025 −26,2 mii lei.

Număr mediu de salariați (persoane): 2022 5 · 2025 3 · maxim 2022 5 · minim 2025 3.

Indicator2025202420232022
Activitate
Cifră de afaceri netă158.115 lei199.000 lei173.140 lei158.445 lei
Venituri totale191.115 lei199.000 lei173.140 lei158.445 lei
Cheltuieli totale215.551 lei218.346 lei182.473 lei76.078 lei
Rezultat
Profit net0 lei0 lei0 lei80.813 lei
Pierdere netă26.199 lei21.237 lei10.804 lei0 lei
Rezultat net-26.199 lei-21.237 lei-10.804 lei80.813 lei
Bilanț
Active totale26.544 lei52.632 lei66.206 lei91.566 lei
Datorii14.642 lei14.531 lei6.868 lei10.553 lei
Capitaluri proprii11.902 lei38.101 lei59.338 lei81.013 lei
Oameni
Număr mediu de salariați3445

„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.

Dosare

Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.

Întrebări frecvente

Este FINCANOVA SIB CONSTRUCT S.R.L. activă?

În registrul ONRC din 19.10.2026, FINCANOVA SIB CONSTRUCT S.R.L. figurează în funcțiune. La ANAF, pe 28.10.2026, era neplătitoare de TVA.

Unde are sediul FINCANOVA SIB CONSTRUCT S.R.L.?

Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Sibiu, județul Sibiu (CĂPRIORILOR, nr. 13); numărul de înmatriculare e J|32|1654|2022, din 08.08.2022.

Ce cifră de afaceri a avut FINCANOVA SIB CONSTRUCT S.R.L. în 2025?

158.115 lei, cu 21% sub 2024 (199.000 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost o pierdere de 26.199 lei.

Câți salariați are FINCANOVA SIB CONSTRUCT S.R.L.?

3 salariați în medie în 2025 (4 în 2024), după situația financiară depusă.

De unde vin datele despre FINCANOVA SIB CONSTRUCT S.R.L.?

Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (28.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.

Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.