BUILDMAX CONSTRUCT S.R.L.
BUILDMAX CONSTRUCT S.R.L.: firmă în funcțiune din Municipiul Constanța, Constanța, CUI 46396044. Cifră de afaceri 2025: 497.096 lei, 5 salariați. Date ONRC, MF,
Registru
- CUI
- 46396044
- Denumire
- BUILDMAX CONSTRUCT S.R.L.
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|13|2308|2022
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 30.06.2022
- Sediu
- INTERIOARĂ 3, nr. 19, BIROU 1J, Municipiul Constanța, Constanța
- Activități autorizate (CAEN)
- 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară · rev. 2
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 2
- 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 2
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- da
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 28.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2022–2025 · 4 bilanțuri
Financiar · 2022–2025 · 4 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 497.096 lei (-61% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2022 4,4 mil. lei · 2025 497,1 mii lei · maxim 2022 4,4 mil. lei · minim 2023 79 mii lei.
Rezultat net (lei): 2022 4,2 mil. lei · 2025 159,2 mii lei · maxim 2022 4,2 mil. lei · minim 2023 −433,7 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2022 8 · 2025 5 · maxim 2024 10 · minim 2025 5.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Activitate | ||||
| Cifră de afaceri netă | 497.096 lei | 1.284.737 lei | 78.956 lei | 4.435.708 lei |
| Venituri totale | 497.099 lei | 1.284.738 lei | 78.957 lei | 4.435.708 lei |
| Cheltuieli totale | 324.662 lei | 966.692 lei | 511.937 lei | 163.738 lei |
| Rezultat | ||||
| Profit net | 159.164 lei | 281.431 lei | 0 lei | 4.228.500 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 433.651 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 159.164 lei | 281.431 lei | -433.651 lei | 4.228.500 lei |
| Bilanț | ||||
| Active totale | 4.565.224 lei | 4.840.423 lei | 4.343.941 lei | 4.370.108 lei |
| Datorii | 319.780 lei | 754.143 lei | 539.092 lei | 131.608 lei |
| Capitaluri proprii | 4.245.444 lei | 4.086.280 lei | 3.804.849 lei | 4.238.500 lei |
| Oameni | ||||
| Număr mediu de salariați | 5 | 10 | 9 | 8 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este BUILDMAX CONSTRUCT S.R.L. activă?
În registrul ONRC din 19.10.2026, BUILDMAX CONSTRUCT S.R.L. figurează în funcțiune. La ANAF, pe 28.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul BUILDMAX CONSTRUCT S.R.L.?
Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Constanța, județul Constanța (INTERIOARĂ 3, nr. 19, BIROU 1J); numărul de înmatriculare e J|13|2308|2022, din 30.06.2022.
Ce cifră de afaceri a avut BUILDMAX CONSTRUCT S.R.L. în 2025?
497.096 lei, cu 61% sub 2024 (1.284.737 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 159.164 lei.
Câți salariați are BUILDMAX CONSTRUCT S.R.L.?
5 salariați în medie în 2025 (10 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre BUILDMAX CONSTRUCT S.R.L.?
Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (28.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.