FIRST STEPS INC S.R.L.

FIRST STEPS INC S.R.L.: firmă în funcțiune din Municipiul Zalău, Sălaj, CUI 46107553. Cifră de afaceri 2025: 288.185 lei, 5 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.

Registru

CUI
46107553
Denumire
FIRST STEPS INC S.R.L.
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Număr de înmatriculare
J|31|352|2022
Stare în registru
în funcțiune
Data înmatriculării
12.05.2022
Sediu
DRUMUL SĂRII, nr. 3, Municipiul Zalău, Sălaj
Activități autorizate (CAEN)
  • 1330 Finisarea materialelor textile · rev. 2
  • 1399 Fabricarea altor articole textile n.c.a. · rev. 2
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 2
  • 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 2
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 2
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 2
Arată toate (55)
  • 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 2
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 2
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 2
  • 4331 Lucrări de ipsoserie · rev. 2
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 2
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 2
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 2
  • 4339 Alte lucrări de finisare · rev. 2
  • 4641 Comerț cu ridicata al produselor textile · rev. 2
  • 4642 Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei · rev. 2
  • 4643 Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor · rev. 2
  • 4644 Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere · rev. 2
  • 4645 Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie · rev. 2
  • 4647 Comerț cu ridicata al mobilei, covoarelor și a articolelor de iluminat · rev. 2
  • 4648 Comerț cu ridicata al ceasurilor și bijuteriilor · rev. 2
  • 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc · rev. 2
  • 4665 Comerț cu ridicata al mobilei de birou · rev. 2
  • 4676 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare · rev. 2
  • 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 2
  • 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor, în magazine specializate · rev. 2
  • 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate · rev. 2
  • 4753 Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea, în magazine specializate · rev. 2
  • 4759 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate · rev. 2
  • 4761 Comerț cu amănuntul al cărților, în magazine specializate · rev. 2
  • 4762 Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie, în magazine specializate · rev. 2
  • 4763 Comerț cu amănuntul al discurilor și benzilor magnetice cu sau fără înregistrări audio/video , în magazine specializate · rev. 2
  • 4764 Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive, în magazine specializate · rev. 2
  • 4765 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor, în magazine specializate · rev. 2
  • 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate · rev. 2
  • 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele, în magazine specializate · rev. 2
  • 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie, în magazine specializate · rev. 2
  • 4777 Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor, în magazine specializate · rev. 2
  • 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate · rev. 2
  • 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie vândute prin magazine · rev. 2
  • 4782 Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe · rev. 2
  • 4789 Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse · rev. 2
  • 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet · rev. 2
  • 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor · rev. 2
  • 4932 Transporturi cu taxiuri · rev. 2
  • 4942 Servicii de mutare · rev. 2
  • 5224 Manipulări · rev. 2
  • 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare · rev. 2
  • 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele · rev. 2
  • 7729 Activități de închiriere și leasing cu alte bunuri personale și gospodărești n.c.a. · rev. 2
  • 7739 Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a. · rev. 2
  • 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor · rev. 2
  • 8122 Activități specializate de curățenie · rev. 2
  • 8129 Alte activități de curățenie · rev. 2
  • 9609 Alte activități de servicii n.c.a. · rev. 2

Fiscal

Plătitor de TVA
nu
TVA la încasare
nu
Inactiv fiscal
nu
Verificat la ANAF
12.10.2026
Stare la Ministerul Finanțelor
INREGISTRAT

Financiar · 2022–2025 · 4 bilanțuri

Financiar · 2022–2025 · 4 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.

În 2025, cifra de afaceri netă a fost 288.185 lei (-1% față de 2024).

Cifră de afaceri netă (lei): 2022 300 lei · 2025 288,2 mii lei · maxim 2024 291,8 mii lei · minim 2022 300 lei.

Rezultat net (lei): 2022 −14,7 mii lei · 2025 105,7 mii lei · maxim 2024 119,1 mii lei · minim 2023 −47 mii lei.

Număr mediu de salariați (persoane): 2022 1 · 2025 5 · maxim 2025 5 · minim 2022 1.

Indicator2025202420232022
Activitate
Cifră de afaceri netă288.185 lei291.806 lei17.088 lei300 lei
Venituri totale447.804 lei340.036 lei17.088 lei300 lei
Cheltuieli totale338.164 lei218.103 lei63.933 lei15.042 lei
Rezultat
Profit net105.743 lei119.073 lei0 lei0 lei
Pierdere netă0 lei0 lei47.016 lei14.746 lei
Rezultat net105.743 lei119.073 lei-47.016 lei-14.746 lei
Bilanț
Active totale188.156 lei460.683 lei35.687 lei11.966 lei
Datorii24.902 lei403.172 lei97.249 lei26.512 lei
Capitaluri proprii163.254 lei57.511 lei-61.562 lei-14.546 lei
Oameni
Număr mediu de salariați5311

„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.

Dosare

Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.

Întrebări frecvente

Este FIRST STEPS INC S.R.L. activă?

În registrul ONRC din 02.09.2026, FIRST STEPS INC S.R.L. figurează în funcțiune. La ANAF, pe 12.10.2026, era neplătitoare de TVA.

Unde are sediul FIRST STEPS INC S.R.L.?

Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Zalău, județul Sălaj (DRUMUL SĂRII, nr. 3); numărul de înmatriculare e J|31|352|2022, din 12.05.2022.

Ce cifră de afaceri a avut FIRST STEPS INC S.R.L. în 2025?

288.185 lei, cu 1% sub 2024 (291.806 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 105.743 lei.

Câți salariați are FIRST STEPS INC S.R.L.?

5 salariați în medie în 2025 (3 în 2024), după situația financiară depusă.

De unde vin datele despre FIRST STEPS INC S.R.L.?

Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (12.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.

Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.