ELENSIM S.R.L.

ELENSIM S.R.L.: firmă în funcțiune din București Sectorul 6, București, CUI 46070098. Cifră de afaceri 2024: 44.800 lei, 1 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.

Registru

CUI
46070098
Denumire
ELENSIM S.R.L.
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Număr de înmatriculare
J|40|8454|2022
Stare în registru
în funcțiune
Data înmatriculării
06.05.2022
Sediu
Valea Lungă, nr. 7, bl. 140, sc. A, et. 5, ap. 18, CAMERA NR. 1, București Sectorul 6, București
Activități autorizate (CAEN)
  • 1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie · rev. 3
  • 1086 Fabricarea preparatelor alimentare omogenizate și alimentelor dietetice · rev. 3
  • 1089 Fabricarea altor produse alimentare n.c.a. · rev. 3
  • 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 3
  • 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase · rev. 3
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
Arată toate (8)
  • 5224 Manipulări · rev. 3
  • 5611 Restaurante · rev. 3

Fiscal

Plătitor de TVA
nu
TVA la încasare
nu
Inactiv fiscal
nu
Verificat la ANAF
17.10.2026
Stare la Ministerul Finanțelor
INREGISTRAT

Financiar · 2023–2024 · 2 bilanțuri

Financiar · 2023–2024 · 2 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2024, față de 2023.

În 2024, cifra de afaceri netă a fost 44.800 lei (+416% față de 2023).

Cifră de afaceri netă (lei): 2023 8,7 mii lei · 2024 44,8 mii lei · maxim 2024 44,8 mii lei · minim 2023 8,7 mii lei.

Rezultat net (lei): 2023 −10 mii lei · 2024 −2,8 mii lei · maxim 2024 −2,8 mii lei · minim 2023 −10 mii lei.

Număr mediu de salariați (persoane): 2023 2 · 2024 1 · maxim 2023 2 · minim 2024 1.

Indicator20242023
Activitate
Cifră de afaceri netă44.800 lei8.681 lei
Venituri totale44.800 lei8.681 lei
Cheltuieli totale47.140 lei18.703 lei
Rezultat
Profit net0 lei0 lei
Pierdere netă2.819 lei10.022 lei
Rezultat net-2.819 lei-10.022 lei
Bilanț
Active totale2.816 lei14.542 lei
Datorii15.457 lei24.364 lei
Capitaluri proprii-12.641 lei-9.822 lei
Oameni
Număr mediu de salariați12

„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.

Dosare

Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.

Întrebări frecvente

Este ELENSIM S.R.L. activă?

În registrul ONRC din 02.09.2026, ELENSIM S.R.L. figurează în funcțiune. La ANAF, pe 17.10.2026, era neplătitoare de TVA.

Unde are sediul ELENSIM S.R.L.?

Sediul înregistrat la ONRC e în București Sectorul 6, județul București (Valea Lungă, nr. 7, bl. 140, sc. A, et. 5, ap. 18, CAMERA NR. 1); numărul de înmatriculare e J|40|8454|2022, din 06.05.2022.

Ce cifră de afaceri a avut ELENSIM S.R.L. în 2024?

44.800 lei, cu 416% peste 2023 (8.681 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost o pierdere de 2.819 lei.

Câți salariați are ELENSIM S.R.L.?

1 salariat în medie în 2024 (2 în 2023), după situația financiară depusă.

De unde vin datele despre ELENSIM S.R.L.?

Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (17.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2024). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.

Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.