ELSAN PANIF SRL
ELSAN PANIF SRL: firmă în funcțiune din Loc. Gura Humorului, Oraș Gura Humorului, Suceava, CUI 4604514. Cifră de afaceri 2025: 3.908.448 lei, 10 salariați. Date
Registru
- CUI
- 4604514
- Denumire
- ELSAN PANIF SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|33|1532|1993
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 01.09.1993
- Sediu
- BUCOVINA, nr. 174A, Loc. Gura Humorului, Oraș Gura Humorului, Suceava
- Activități autorizate (CAEN)
- 3100 Fabricarea de mobilă · rev. 3
- 4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie · rev. 3
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. · rev. 3
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 3
- 4647 Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat · rev. 3
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 3
Arată toate (33)
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a. · rev. 3
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat · rev. 3
- 4792 Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat · rev. 3
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
- 4942 Servicii de mutare · rev. 3
- 5210 Depozitări · rev. 3
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre · rev. 3
- 5224 Manipulări · rev. 3
- 5225 Activități de servicii logistice pentru transporturi · rev. 3
- 5226 Alte activități anexe transporturilor · rev. 3
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii · rev. 3
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3
- 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract · rev. 3
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare · rev. 3
- 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele · rev. 3
- 7721 Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv · rev. 3
- 7722 Activități de închiriere și leasing cu alte bunuri personale și gospodărești n.c.a. · rev. 3
- 7731 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente agricole · rev. 3
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții · rev. 3
- 7739 Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a. · rev. 3
- 8110 Activități de servicii suport combinate · rev. 3
- 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor · rev. 3
- 8122 Activități specializate de curățenie · rev. 3
- 8123 Alte activități de curățenie · rev. 3
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. · rev. 3
- 9524 Repararea și întreținerea mobilei și a furniturilor casnice · rev. 3
- 9640 Activități de intermediere pentru servicii personale · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 11.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 8 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 8 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 3.908.448 lei (+14% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 973,7 mii lei · 2025 3,9 mil. lei · maxim 2025 3,9 mil. lei · minim 2015 973,7 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 9,4 mii lei · 2025 141,4 mii lei · maxim 2024 153,7 mii lei · minim 2015 9,4 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 6 · 2025 10 · maxim 2019 13 · minim 2015 6.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 3.908.448 lei | 3.421.435 lei | 2.172.162 lei | 2.000.859 lei | fără bilanț | fără bilanț | 1.992.738 lei | fără bilanț | 1.812.279 lei | 1.621.879 lei | 973.681 lei |
| Venituri totale | 4.008.957 lei | 3.450.854 lei | 2.257.803 lei | 3.237.916 lei | fără bilanț | fără bilanț | 2.141.172 lei | fără bilanț | 1.837.433 lei | 1.683.380 lei | 1.119.218 lei |
| Cheltuieli totale | 3.842.012 lei | 3.241.729 lei | 2.184.979 lei | 3.193.290 lei | fără bilanț | fără bilanț | 2.098.538 lei | fără bilanț | 1.780.766 lei | 1.589.160 lei | 1.108.159 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 141.445 lei | 153.655 lei | 50.901 lei | 23.777 lei | fără bilanț | fără bilanț | 23.641 lei | fără bilanț | 39.640 lei | 94.091 lei | 9.436 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | fără bilanț | fără bilanț | 0 lei | fără bilanț | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 141.445 lei | 153.655 lei | 50.901 lei | 23.777 lei | fără bilanț | fără bilanț | 23.641 lei | fără bilanț | 39.640 lei | 94.091 lei | 9.436 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 3.968.883 lei | 3.671.234 lei | 3.900.254 lei | 3.568.120 lei | fără bilanț | fără bilanț | 1.855.157 lei | fără bilanț | 1.532.979 lei | 1.229.273 lei | 849.972 lei |
| Datorii | 3.273.283 lei | 3.020.815 lei | 3.395.496 lei | 3.114.263 lei | fără bilanț | fără bilanț | 1.643.670 lei | fără bilanț | 1.356.210 lei | 1.092.144 lei | 806.934 lei |
| Capitaluri proprii | 695.600 lei | 650.419 lei | 504.758 lei | 453.857 lei | fără bilanț | fără bilanț | 211.487 lei | fără bilanț | 176.769 lei | 137.129 lei | 43.038 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 10 | 10 | 9 | 10 | fără bilanț | fără bilanț | 13 | fără bilanț | 9 | 9 | 6 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este ELSAN PANIF SRL activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, ELSAN PANIF SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 11.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul ELSAN PANIF SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Loc. Gura Humorului, Oraș Gura Humorului, județul Suceava (BUCOVINA, nr. 174A); numărul de înmatriculare e J|33|1532|1993, din 01.09.1993.
Ce cifră de afaceri a avut ELSAN PANIF SRL în 2025?
3.908.448 lei, cu 14% peste 2024 (3.421.435 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 141.445 lei.
Câți salariați are ELSAN PANIF SRL?
10 salariați în medie în 2025 (10 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre ELSAN PANIF SRL?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (11.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.