ESSA SUN S.R.L.
ESSA SUN S.R.L.: firmă în funcțiune din București Sectorul 1, București, CUI 45708695. Cifră de afaceri 2024: 316.102 lei, 1 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.
Registru
- CUI
- 45708695
- Denumire
- ESSA SUN S.R.L.
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|40|3663|2022
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 25.02.2022
- Sediu
- CAP. AVRAM PĂCURARU, nr. 18, PARTER, CAMERA 1, București Sectorul 1, București
- Activități autorizate (CAEN)
- 4648 Comerț cu ridicata al ceasurilor și bijuteriilor · rev. 3
- 4682 Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice · rev. 3
- 4686 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare · rev. 3
- 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații · rev. 3
- 4777 Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor · rev. 3
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi · rev. 3
Arată toate (9)
- 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie · rev. 3
- 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor · rev. 3
- 6492 Alte activități de creditare · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 17.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2022–2024 · 3 bilanțuri
Financiar · 2022–2024 · 3 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2024, față de 2023.
În 2024, cifra de afaceri netă a fost 316.102 lei (-32% față de 2023).
Cifră de afaceri netă (lei): 2022 111,9 mii lei · 2024 316,1 mii lei · maxim 2023 463,9 mii lei · minim 2022 111,9 mii lei.
Rezultat net (lei): 2022 108,8 mii lei · 2024 103,6 mii lei · maxim 2023 191,5 mii lei · minim 2024 103,6 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2022 1 · 2024 1 · maxim 2022 1 · minim 2022 1.
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|
| Activitate | |||
| Cifră de afaceri netă | 316.102 lei | 463.879 lei | 111.878 lei |
| Venituri totale | 316.102 lei | 463.879 lei | 111.878 lei |
| Cheltuieli totale | 197.087 lei | 268.728 lei | 1.001 lei |
| Rezultat | |||
| Profit net | 103.585 lei | 191.548 lei | 108.804 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 103.585 lei | 191.548 lei | 108.804 lei |
| Bilanț | |||
| Active totale | 141.368 lei | 363.314 lei | 112.054 lei |
| Datorii | 9.078 lei | 63.266 lei | 3.050 lei |
| Capitaluri proprii | 132.290 lei | 300.048 lei | 109.004 lei |
| Oameni | |||
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este ESSA SUN S.R.L. activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, ESSA SUN S.R.L. figurează în funcțiune. La ANAF, pe 17.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul ESSA SUN S.R.L.?
Sediul înregistrat la ONRC e în București Sectorul 1, județul București (CAP. AVRAM PĂCURARU, nr. 18, PARTER, CAMERA 1); numărul de înmatriculare e J|40|3663|2022, din 25.02.2022.
Ce cifră de afaceri a avut ESSA SUN S.R.L. în 2024?
316.102 lei, cu 32% sub 2023 (463.879 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 103.585 lei.
Câți salariați are ESSA SUN S.R.L.?
1 salariat în medie în 2024 (1 în 2023), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre ESSA SUN S.R.L.?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (17.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2024). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.