HELPVOLT INSTAL S.R.L.
HELPVOLT INSTAL S.R.L.: firmă în funcțiune din Municipiul Iași, Iași, CUI 45545245. Cifră de afaceri 2025: 115.970.655 lei, 4 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.
Registru
- CUI
- 45545245
- Denumire
- HELPVOLT INSTAL S.R.L.
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|22|295|2022
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 28.01.2022
- Sediu
- ȘTEFAN OCTAVIAN IOSIF, nr. 4K, Municipiul Iași, Iași
- Activități autorizate (CAEN)
- 3312 Repararea și întreținerea mașinilor · rev. 3
- 3511 Producția de energie electrică din resurse neregenerabile · rev. 3
- 3512 Producția de energie electrică din resurse regenerabile · rev. 3
- 3513 Transportul energiei electrice · rev. 3
- 3514 Distribuția energiei electrice · rev. 3
- 3515 Comercializarea energiei electrice · rev. 3
Arată toate (33)
- 3523 Comercializarea combustibililor gazoși, prin conducte · rev. 3
- 3540 Activități ale agenților și brokerilor din domeniul energiei electrice și a gazelor naturale · rev. 3
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 3
- 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații · rev. 3
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 3
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 3
- 4323 Lucrări de izolații · rev. 3
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 3
- 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente · rev. 3
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre · rev. 3
- 5224 Manipulări · rev. 3
- 5590 Alte servicii de cazare · rev. 3
- 5821 Activități de editare a jocurilor de calculator · rev. 3
- 5829 Activități de editare a altor produse software · rev. 3
- 6020 Activități de difuzare a programelor de televiziune, activități de distribuție de programe video · rev. 3
- 6039 Activități de distribuție a altor conținuturi · rev. 3
- 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) · rev. 3
- 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul · rev. 3
- 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației · rev. 3
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe · rev. 3
- 6619 Activități auxiliare intermedierilor financiare, exceptând activități de asigurări și fonduri de pensii · rev. 3
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii · rev. 3
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · rev. 3
- 7210 Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie · rev. 3
- 9510 Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 23.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2022–2025 · 4 bilanțuri
Financiar · 2022–2025 · 4 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 115.970.655 lei (+0% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2022 814 mii lei · 2025 116 mil. lei · maxim 2025 116 mil. lei · minim 2022 814 mii lei.
Rezultat net (lei): 2022 482,3 mii lei · 2025 273,3 mii lei · maxim 2024 1,9 mil. lei · minim 2025 273,3 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2022 5 · 2025 4 · maxim 2022 5 · minim 2024 3.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Activitate | ||||
| Cifră de afaceri netă | 115.970.655 lei | 115.655.895 lei | 2.862.375 lei | 813.991 lei |
| Venituri totale | 116.247.610 lei | 115.659.113 lei | 2.862.403 lei | 813.991 lei |
| Cheltuieli totale | 115.941.855 lei | 113.388.424 lei | 1.794.023 lei | 323.503 lei |
| Rezultat | ||||
| Profit net | 273.261 lei | 1.907.379 lei | 1.039.735 lei | 482.348 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 273.261 lei | 1.907.379 lei | 1.039.735 lei | 482.348 lei |
| Bilanț | ||||
| Active totale | 12.073.156 lei | 3.725.390 lei | 2.118.222 lei | 611.542 lei |
| Datorii | 9.865.259 lei | 295.728 lei | 595.939 lei | 128.994 lei |
| Capitaluri proprii | 2.207.897 lei | 3.429.662 lei | 1.522.283 lei | 482.548 lei |
| Oameni | ||||
| Număr mediu de salariați | 4 | 3 | 5 | 5 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este HELPVOLT INSTAL S.R.L. activă?
În registrul ONRC din 19.10.2026, HELPVOLT INSTAL S.R.L. figurează în funcțiune. La ANAF, pe 23.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul HELPVOLT INSTAL S.R.L.?
Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Iași, județul Iași (ȘTEFAN OCTAVIAN IOSIF, nr. 4K); numărul de înmatriculare e J|22|295|2022, din 28.01.2022.
Ce cifră de afaceri a avut HELPVOLT INSTAL S.R.L. în 2025?
115.970.655 lei, cu 0% peste 2024 (115.655.895 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 273.261 lei.
Câți salariați are HELPVOLT INSTAL S.R.L.?
4 salariați în medie în 2025 (3 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre HELPVOLT INSTAL S.R.L.?
Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (23.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.