ALPENSAM EDIL S.R.L.
ALPENSAM EDIL S.R.L.: firmă în funcțiune din Sat Urechești, Comuna Urechești, Vrancea, CUI 45496770. Cifră de afaceri 2025: 2.518.935 lei, 2 salariați. Date ONR
Registru
- CUI
- 45496770
- Denumire
- ALPENSAM EDIL S.R.L.
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|39|60|2022
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 19.01.2022
- Sediu
- Daliei, nr. 4, Sat Urechești, Comuna Urechești, Vrancea
- Activități autorizate (CAEN)
- 3311 Repararea și întreținerea articolelor fabricate din metal · rev. 3
- 3312 Repararea și întreținerea mașinilor · rev. 3
- 3831 Incinerarea deșeurilor fără producție de energie · rev. 3
- 3832 Activități ale gropilor de gunoi sau a depozitelor permanente de deșeuri · rev. 3
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 3
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor · rev. 3
Arată toate (59)
- 4212 Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane. · rev. 3
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri · rev. 3
- 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide · rev. 3
- 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații · rev. 3
- 4291 Construcții hidrotehnice · rev. 3
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 3
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 3
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 3
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții · rev. 3
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 3
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 3
- 4323 Lucrări de izolații · rev. 3
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 3
- 4331 Lucrări de ipsoserie · rev. 3
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 3
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 3
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 3
- 4335 Alte lucrări de finisare · rev. 3
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 3
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri · rev. 3
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil · rev. 3
- 4360 Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții · rev. 3
- 4391 Activități de zidărie · rev. 3
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 3
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții · rev. 3
- 4614 Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane · rev. 3
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. · rev. 3
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 3
- 4643 Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor · rev. 3
- 4661 Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor · rev. 3
- 4662 Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte · rev. 3
- 4663 Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria minieră și construcții · rev. 3
- 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente · rev. 3
- 4672 Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule · rev. 3
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare · rev. 3
- 4684 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire · rev. 3
- 4686 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare · rev. 3
- 4687 Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor · rev. 3
- 4689 Comerț cu ridicata specializat al altor produse n.c.a. · rev. 3
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 3
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 3
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi · rev. 3
- 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor · rev. 3
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule · rev. 3
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat · rev. 3
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
- 5226 Alte activități anexe transporturilor · rev. 3
- 5320 Alte activități poștale și de curier · rev. 3
- 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor · rev. 3
- 8122 Activități specializate de curățenie · rev. 3
- 8123 Alte activități de curățenie · rev. 3
- 8130 Activități de întreținere peisagistică · rev. 3
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 28.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2022–2025 · 4 bilanțuri
Financiar · 2022–2025 · 4 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 2.518.935 lei (+15% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2022 163,7 mii lei · 2025 2,5 mil. lei · maxim 2025 2,5 mil. lei · minim 2022 163,7 mii lei.
Rezultat net (lei): 2022 19,8 mii lei · 2025 52,9 mii lei · maxim 2024 137,5 mii lei · minim 2023 18,4 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2022 1 · 2025 2 · maxim 2025 2 · minim 2022 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Activitate | ||||
| Cifră de afaceri netă | 2.518.935 lei | 2.193.667 lei | 730.659 lei | 163.682 lei |
| Venituri totale | 2.541.250 lei | 2.202.747 lei | 730.795 lei | 163.706 lei |
| Cheltuieli totale | 2.478.449 lei | 2.041.453 lei | 705.254 lei | 141.006 lei |
| Rezultat | ||||
| Profit net | 52.933 lei | 137.468 lei | 18.381 lei | 19.828 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 52.933 lei | 137.468 lei | 18.381 lei | 19.828 lei |
| Bilanț | ||||
| Active totale | 775.914 lei | 698.420 lei | 188.329 lei | 100.578 lei |
| Datorii | 547.104 lei | 510.564 lei | 150.120 lei | 80.750 lei |
| Capitaluri proprii | 228.810 lei | 175.877 lei | 38.209 lei | 19.828 lei |
| Oameni | ||||
| Număr mediu de salariați | 2 | 1 | 1 | 1 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este ALPENSAM EDIL S.R.L. activă?
În registrul ONRC din 19.10.2026, ALPENSAM EDIL S.R.L. figurează în funcțiune. La ANAF, pe 28.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul ALPENSAM EDIL S.R.L.?
Sediul înregistrat la ONRC e în Sat Urechești, Comuna Urechești, județul Vrancea (Daliei, nr. 4); numărul de înmatriculare e J|39|60|2022, din 19.01.2022.
Ce cifră de afaceri a avut ALPENSAM EDIL S.R.L. în 2025?
2.518.935 lei, cu 15% peste 2024 (2.193.667 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 52.933 lei.
Câți salariați are ALPENSAM EDIL S.R.L.?
2 salariați în medie în 2025 (1 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre ALPENSAM EDIL S.R.L.?
Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (28.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.