SIR DC S.R.L.
SIR DC S.R.L.: firmă în funcțiune din Sat Stoenești, Comuna Stoenești, Vâlcea, CUI 45320625. Cifră de afaceri 2025: 3.001.656 lei, 19 salariați. Date ONRC, MF,
Registru
- CUI
- 45320625
- Denumire
- SIR DC S.R.L.
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|38|1279|2021
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 07.12.2021
- Sediu
- Ulmătului, nr. 2, Sat Stoenești, Comuna Stoenești, Vâlcea
- Activități autorizate (CAEN)
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice · rev. 3
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 3
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor · rev. 3
- 4212 Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane. · rev. 3
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri · rev. 3
- 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide · rev. 3
Arată toate (29)
- 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații · rev. 3
- 4291 Construcții hidrotehnice · rev. 3
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 3
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 3
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 3
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții · rev. 3
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 3
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 3
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 3
- 4331 Lucrări de ipsoserie · rev. 3
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 3
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 3
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 3
- 4335 Alte lucrări de finisare · rev. 3
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 3
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri · rev. 3
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil · rev. 3
- 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară · rev. 3
- 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor · rev. 3
- 8122 Activități specializate de curățenie · rev. 3
- 8123 Alte activități de curățenie · rev. 3
- 8130 Activități de întreținere peisagistică · rev. 3
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- da
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 17.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2021–2025 · 5 bilanțuri
Financiar · 2021–2025 · 5 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 3.001.656 lei (+53% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2021 54 mii lei · 2025 3 mil. lei · maxim 2025 3 mil. lei · minim 2021 54 mii lei.
Rezultat net (lei): 2021 46,1 mii lei · 2025 395,9 mii lei · maxim 2025 395,9 mii lei · minim 2021 46,1 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2021 1 · 2025 19 · maxim 2025 19 · minim 2021 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||
| Cifră de afaceri netă | 3.001.656 lei | 1.963.682 lei | 1.211.134 lei | 439.672 lei | 54.000 lei |
| Venituri totale | 3.164.544 lei | 1.986.029 lei | 1.232.828 lei | 439.672 lei | 54.000 lei |
| Cheltuieli totale | 2.689.429 lei | 1.562.064 lei | 1.115.652 lei | 366.151 lei | 7.353 lei |
| Rezultat | |||||
| Profit net | 395.933 lei | 366.955 lei | 106.811 lei | 69.891 lei | 46.107 lei |
| Pierdere netă | — | — | — | — | — |
| Rezultat net | 395.933 lei | 366.955 lei | 106.811 lei | 69.891 lei | 46.107 lei |
| Bilanț | |||||
| Active totale | 758.876 lei | 545.677 lei | 674.177 lei | 269.399 lei | 53.729 lei |
| Datorii | 362.049 lei | 173.003 lei | 566.957 lei | 199.201 lei | 7.422 lei |
| Capitaluri proprii | 396.827 lei | 372.674 lei | 107.220 lei | 70.198 lei | 46.307 lei |
| Oameni | |||||
| Număr mediu de salariați | 19 | 10 | 6 | 6 | 1 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este SIR DC S.R.L. activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, SIR DC S.R.L. figurează în funcțiune. La ANAF, pe 17.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul SIR DC S.R.L.?
Sediul înregistrat la ONRC e în Sat Stoenești, Comuna Stoenești, județul Vâlcea (Ulmătului, nr. 2); numărul de înmatriculare e J|38|1279|2021, din 07.12.2021.
Ce cifră de afaceri a avut SIR DC S.R.L. în 2025?
3.001.656 lei, cu 53% peste 2024 (1.963.682 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 395.933 lei.
Câți salariați are SIR DC S.R.L.?
19 salariați în medie în 2025 (10 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre SIR DC S.R.L.?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (17.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.