MANGALIȚA DE LA RACOVIȚA S.R.L.
MANGALIȚA DE LA RACOVIȚA S.R.L.: firmă în funcțiune din Sat Racovița, Comuna Racovița, Sibiu, CUI 44714206. Cifră de afaceri 2025: 580.649 lei, 2 salariați. Dat
Registru
- CUI
- 44714206
- Denumire
- MANGALIȚA DE LA RACOVIȚA S.R.L.
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|32|1541|2021
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 10.08.2021
- Sediu
- BRAZILOR, nr. 300, Sat Racovița, Comuna Racovița, Sibiu
- Activități autorizate (CAEN)
- 0111 Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase · rev. 2
- 0146 Creșterea porcinelor · rev. 2
- 0147 Creșterea păsărilor · rev. 2
- 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală · rev. 2
- 0162 Activități auxiliare pentru creșterea animalelor · rev. 2
- 1011 Prelucrarea și conservarea cărnii · rev. 2
Arată toate (35)
- 1012 Prelucrarea și conservarea cărnii de pasăre · rev. 2
- 1013 Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre) · rev. 2
- 1032 Fabricarea sucurilor de fructe și legume · rev. 2
- 1039 Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a. · rev. 2
- 1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie · rev. 2
- 1073 Fabricarea macaroanelor, tăițeilor, cuș-cuș-ului și a altor produse făinoase similare · rev. 2
- 1085 Fabricarea de mâncăruri preparate · rev. 2
- 1089 Fabricarea altor produse alimentare n.c.a. · rev. 2
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 2
- 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat · rev. 2
- 4623 Comerț cu ridicata al animalelor vii · rev. 2
- 4632 Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne · rev. 2
- 4633 Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile · rev. 2
- 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 2
- 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne, în magazine specializate · rev. 2
- 4729 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate · rev. 2
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate · rev. 2
- 4781 Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe · rev. 2
- 4789 Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse · rev. 2
- 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet · rev. 2
- 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor · rev. 2
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 2
- 5610 Restaurante · rev. 2
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor · rev. 2
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 2
- 7721 Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv · rev. 2
- 7990 Alte servicii de rezervare și asistență turistică · rev. 2
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor · rev. 2
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a. · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 28.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2021–2025 · 5 bilanțuri
Financiar · 2021–2025 · 5 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 580.649 lei (-14% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2021 0 lei · 2025 580,6 mii lei · maxim 2023 741,2 mii lei · minim 2021 0 lei.
Rezultat net (lei): 2021 −6,1 mii lei · 2025 −39,3 mii lei · maxim 2023 47 mii lei · minim 2025 −39,3 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2021 0 · 2025 2 · maxim 2023 2 · minim 2021 0.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||
| Cifră de afaceri netă | 580.649 lei | 676.337 lei | 741.165 lei | 548.376 lei | 0 lei |
| Venituri totale | 580.683 lei | 676.337 lei | 741.165 lei | 548.645 lei | 0 lei |
| Cheltuieli totale | 619.966 lei | 685.219 lei | 686.712 lei | 569.332 lei | 6.090 lei |
| Rezultat | |||||
| Profit net | 0 lei | 0 lei | 47.041 lei | 0 lei | 0 lei |
| Pierdere netă | 39.283 lei | 26.197 lei | 0 lei | 26.173 lei | 6.090 lei |
| Rezultat net | -39.283 lei | -26.197 lei | 47.041 lei | -26.173 lei | -6.090 lei |
| Bilanț | |||||
| Active totale | 161.446 lei | 227.523 lei | 180.372 lei | 201.698 lei | 1.078 lei |
| Datorii | 211.948 lei | 238.742 lei | 165.394 lei | 233.761 lei | 6.968 lei |
| Capitaluri proprii | -50.502 lei | -11.219 lei | 14.978 lei | -32.063 lei | -5.890 lei |
| Oameni | |||||
| Număr mediu de salariați | 2 | 2 | 2 | 1 | 0 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este MANGALIȚA DE LA RACOVIȚA S.R.L. activă?
În registrul ONRC din 19.10.2026, MANGALIȚA DE LA RACOVIȚA S.R.L. figurează în funcțiune. La ANAF, pe 28.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul MANGALIȚA DE LA RACOVIȚA S.R.L.?
Sediul înregistrat la ONRC e în Sat Racovița, Comuna Racovița, județul Sibiu (BRAZILOR, nr. 300); numărul de înmatriculare e J|32|1541|2021, din 10.08.2021.
Ce cifră de afaceri a avut MANGALIȚA DE LA RACOVIȚA S.R.L. în 2025?
580.649 lei, cu 14% sub 2024 (676.337 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost o pierdere de 39.283 lei.
Câți salariați are MANGALIȚA DE LA RACOVIȚA S.R.L.?
2 salariați în medie în 2025 (2 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre MANGALIȚA DE LA RACOVIȚA S.R.L.?
Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (28.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.