BENYSORY COM SRL
BENYSORY COM SRL: firmă în funcțiune din Municipiul Roșiori de Vede, Teleorman, CUI 4470188. Cifră de afaceri 2025: 285.015 lei, 2 salariați. Date ONRC, MF, ANA
Registru
- CUI
- 4470188
- Denumire
- BENYSORY COM SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|34|984|1993
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 29.07.1993
- Sediu
- LT. BĂLĂCESCU, nr. 34, Municipiul Roșiori de Vede, Teleorman
- Activități autorizate (CAEN)
- 4622 Comerț cu ridicata al florilor și al plantelor · rev. 2
- 4631 Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor · rev. 2
- 4632 Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne · rev. 2
- 4633 Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile · rev. 2
- 4634 Comerț cu ridicata al băuturilor · rev. 2
- 4635 Comerț cu ridicata al produselor din tutun · rev. 2
Arată toate (46)
- 4636 Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase · rev. 2
- 4637 Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente · rev. 2
- 4638 Comerț cu ridicata specializat al altor alimente, inclusiv pește, crustacee și moluște · rev. 2
- 4639 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 2
- 4641 Comerț cu ridicata al produselor textile · rev. 2
- 4642 Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei · rev. 2
- 4643 Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor · rev. 2
- 4644 Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere · rev. 2
- 4645 Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie · rev. 2
- 4647 Comerț cu ridicata al mobilei, covoarelor și a articolelor de iluminat · rev. 2
- 4648 Comerț cu ridicata al ceasurilor și bijuteriilor · rev. 2
- 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc · rev. 2
- 4652 Comerț cu ridicata de componente și echipamente electronice și de telecomunicații · rev. 2
- 4665 Comerț cu ridicata al mobilei de birou · rev. 2
- 4671 Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate · rev. 2
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare · rev. 2
- 4674 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire · rev. 2
- 4675 Comerț cu ridicata al produselor chimice · rev. 2
- 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 2
- 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 2
- 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete, în magazine specializate · rev. 2
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase, în magazine specializate · rev. 2
- 4729 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate · rev. 2
- 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor, în magazine specializate · rev. 2
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate · rev. 2
- 4753 Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea, în magazine specializate · rev. 2
- 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice, în magazine specializate · rev. 2
- 4759 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate · rev. 2
- 4761 Comerț cu amănuntul al cărților, în magazine specializate · rev. 2
- 4762 Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie, în magazine specializate · rev. 2
- 4763 Comerț cu amănuntul al discurilor și benzilor magnetice cu sau fără înregistrări audio/video , în magazine specializate · rev. 2
- 4764 Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive, în magazine specializate · rev. 2
- 4765 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor, în magazine specializate · rev. 2
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate · rev. 2
- 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele, în magazine specializate · rev. 2
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie, în magazine specializate · rev. 2
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea, în magazine specializate · rev. 2
- 4777 Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor, în magazine specializate · rev. 2
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate · rev. 2
- 5210 Depozitări · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 11.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 285.015 lei (-20% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 527,2 mii lei · 2025 285 mii lei · maxim 2019 548,5 mii lei · minim 2025 285 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 8,8 mii lei · 2025 −34,3 mii lei · maxim 2023 71,5 mii lei · minim 2025 −34,3 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 5 · 2025 2 · maxim 2015 5 · minim 2023 2.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 285.015 lei | 356.210 lei | 301.120 lei | 322.776 lei | 355.801 lei | 460.062 lei | 548.523 lei | 518.014 lei | 465.654 lei | 479.436 lei | 527.221 lei |
| Venituri totale | 315.618 lei | 428.127 lei | 402.717 lei | 392.866 lei | 405.947 lei | 560.335 lei | 549.943 lei | 519.180 lei | 466.716 lei | 480.184 lei | 527.368 lei |
| Cheltuieli totale | 344.881 lei | 415.842 lei | 327.237 lei | 415.559 lei | 435.462 lei | 521.006 lei | 570.669 lei | 531.701 lei | 471.875 lei | 453.683 lei | 516.854 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 0 lei | 4.969 lei | 71.452 lei | 0 lei | 0 lei | 34.081 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 21.457 lei | 8.832 lei |
| Pierdere netă | 34.302 lei | 0 lei | 0 lei | 26.622 lei | 33.574 lei | 0 lei | 26.225 lei | 17.713 lei | 9.554 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | -34.302 lei | 4.969 lei | 71.452 lei | -26.622 lei | -33.574 lei | 34.081 lei | -26.225 lei | -17.713 lei | -9.554 lei | 21.457 lei | 8.832 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 51.814 lei | 124.092 lei | 189.674 lei | 135.093 lei | 160.553 lei | 202.809 lei | 269.393 lei | 299.386 lei | 301.724 lei | 355.846 lei | 282.050 lei |
| Datorii | 85.291 lei | 123.266 lei | 193.817 lei | 210.688 lei | 209.526 lei | 218.208 lei | 318.873 lei | 322.641 lei | 307.265 lei | 351.834 lei | 299.495 lei |
| Capitaluri proprii | -33.477 lei | 826 lei | -4.143 lei | -75.595 lei | -48.973 lei | -15.399 lei | -49.480 lei | -23.255 lei | -5.541 lei | 4.012 lei | -17.445 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 2 | 2 | 2 | 4 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este BENYSORY COM SRL activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, BENYSORY COM SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 11.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul BENYSORY COM SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Roșiori de Vede, județul Teleorman (LT. BĂLĂCESCU, nr. 34); numărul de înmatriculare e J|34|984|1993, din 29.07.1993.
Ce cifră de afaceri a avut BENYSORY COM SRL în 2025?
285.015 lei, cu 20% sub 2024 (356.210 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost o pierdere de 34.302 lei.
Câți salariați are BENYSORY COM SRL?
2 salariați în medie în 2025 (2 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre BENYSORY COM SRL?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (11.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.