MBPS-IT S.R.L.
MBPS-IT S.R.L.: firmă în funcțiune din București Sectorul 4, București, CUI 44531187. Cifră de afaceri 2025: 41.048 lei, 1 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.
Registru
- CUI
- 44531187
- Denumire
- MBPS-IT S.R.L.
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|40|11456|2021
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 02.07.2021
- Sediu
- BERCENI, nr. 27, bl. 39, sc. 1, et. 10, ap. 38, CAMERA 1, București Sectorul 4, București
- Activități autorizate (CAEN)
- 5829 Activități de editare a altor produse software · rev. 2
- 6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) · rev. 2
- 6202 Activități de consultanță în tehnologia informației · rev. 2
- 6203 Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul · rev. 2
- 6209 Alte activități de servicii privind tehnologia informației · rev. 2
- 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe · rev. 2
Arată toate (7)
- 6312 Activități ale portalurilor web · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- nu
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- da
- Verificat la ANAF
- 17.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- TRANSFER(SOSIRE)
Financiar · 2021–2025 · 5 bilanțuri
Financiar · 2021–2025 · 5 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 41.048 lei (-94% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2021 296,3 mii lei · 2025 41 mii lei · maxim 2022 826,7 mii lei · minim 2025 41 mii lei.
Rezultat net (lei): 2021 283,1 mii lei · 2025 −16,8 mii lei · maxim 2022 762,9 mii lei · minim 2025 −16,8 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2022 1 · 2025 1 · maxim 2022 1 · minim 2022 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||
| Cifră de afaceri netă | 41.048 lei | 659.537 lei | 535.282 lei | 826.724 lei | 296.328 lei |
| Venituri totale | 41.058 lei | 659.639 lei | 537.360 lei | 828.712 lei | 296.769 lei |
| Cheltuieli totale | 57.486 lei | 67.227 lei | 57.910 lei | 45.467 lei | 4.952 lei |
| Rezultat | |||||
| Profit net | 0 lei | 578.301 lei | 474.195 lei | 762.858 lei | 283.094 lei |
| Pierdere netă | 16.838 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | -16.838 lei | 578.301 lei | 474.195 lei | 762.858 lei | 283.094 lei |
| Bilanț | |||||
| Active totale | 24.276 lei | 825.347 lei | 482.284 lei | 766.978 lei | 290.389 lei |
| Datorii | 40.874 lei | 246.806 lei | 7.849 lei | 3.880 lei | 7.095 lei |
| Capitaluri proprii | -16.598 lei | 578.541 lei | 474.435 lei | 763.098 lei | 283.294 lei |
| Oameni | |||||
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | — |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este MBPS-IT S.R.L. activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, MBPS-IT S.R.L. figurează în funcțiune, cu 2 alerte în registru. La ANAF, pe 17.10.2026, era neplătitoare de TVA și inactivă fiscal.
Unde are sediul MBPS-IT S.R.L.?
Sediul înregistrat la ONRC e în București Sectorul 4, județul București (BERCENI, nr. 27, bl. 39, sc. 1, et. 10, ap. 38, CAMERA 1); numărul de înmatriculare e J|40|11456|2021, din 02.07.2021.
Ce cifră de afaceri a avut MBPS-IT S.R.L. în 2025?
41.048 lei, cu 94% sub 2024 (659.537 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost o pierdere de 16.838 lei.
Câți salariați are MBPS-IT S.R.L.?
1 salariat în medie în 2025 (1 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre MBPS-IT S.R.L.?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (17.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.