STORAZ CONSTRUCT S.R.L.
STORAZ CONSTRUCT S.R.L.: firmă în funcțiune din Loc. Vălenii de Munte, Oraș Vălenii de Munte, Prahova, CUI 43562932. Cifră de afaceri 2024: 244.505 lei, 1 salar
Registru
- CUI
- 43562932
- Denumire
- STORAZ CONSTRUCT S.R.L.
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|29|100|2021
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 15.01.2021
- Sediu
- LILIACULUI, nr. 5, Loc. Vălenii de Munte, Oraș Vălenii de Munte, Prahova
- Activități autorizate (CAEN)
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 3
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor · rev. 3
- 4212 Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane. · rev. 3
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri · rev. 3
- 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide · rev. 3
- 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații · rev. 3
Arată toate (27)
- 4291 Construcții hidrotehnice · rev. 3
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 3
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 3
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 3
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții · rev. 3
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 3
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 3
- 4323 Lucrări de izolații · rev. 3
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 3
- 4331 Lucrări de ipsoserie · rev. 3
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 3
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 3
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 3
- 4335 Alte lucrări de finisare · rev. 3
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 3
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri · rev. 3
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil · rev. 3
- 4391 Activități de zidărie · rev. 3
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 3
- 8122 Activități specializate de curățenie · rev. 3
- 9130 Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- nu
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 28.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2021–2024 · 4 bilanțuri
Financiar · 2021–2024 · 4 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2024, față de 2023.
În 2024, cifra de afaceri netă a fost 244.505 lei (+176% față de 2023).
Cifră de afaceri netă (lei): 2021 175,5 mii lei · 2024 244,5 mii lei · maxim 2022 441,7 mii lei · minim 2023 88,5 mii lei.
Rezultat net (lei): 2021 37,1 mii lei · 2024 8,7 mii lei · maxim 2022 209,8 mii lei · minim 2023 −175,9 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2023 1 · 2024 1 · maxim 2023 1 · minim 2023 1.
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
| Activitate | ||||
| Cifră de afaceri netă | 244.505 lei | 88.514 lei | 441.711 lei | 175.473 lei |
| Venituri totale | 244.505 lei | 88.514 lei | 441.711 lei | 175.473 lei |
| Cheltuieli totale | 234.105 lei | 263.485 lei | 227.473 lei | 136.570 lei |
| Rezultat | ||||
| Profit net | 8.735 lei | 0 lei | 209.821 lei | 37.148 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 175.856 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 8.735 lei | -175.856 lei | 209.821 lei | 37.148 lei |
| Bilanț | ||||
| Active totale | 86.476 lei | 70.182 lei | 272.068 lei | 45.995 lei |
| Datorii | 26.227 lei | 18.669 lei | 24.899 lei | 8.647 lei |
| Capitaluri proprii | 60.249 lei | 51.513 lei | 247.169 lei | 37.348 lei |
| Oameni | ||||
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | — | — |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este STORAZ CONSTRUCT S.R.L. activă?
În registrul ONRC din 19.10.2026, STORAZ CONSTRUCT S.R.L. figurează în funcțiune. La ANAF, pe 28.10.2026, era neplătitoare de TVA.
Unde are sediul STORAZ CONSTRUCT S.R.L.?
Sediul înregistrat la ONRC e în Loc. Vălenii de Munte, Oraș Vălenii de Munte, județul Prahova (LILIACULUI, nr. 5); numărul de înmatriculare e J|29|100|2021, din 15.01.2021.
Ce cifră de afaceri a avut STORAZ CONSTRUCT S.R.L. în 2024?
244.505 lei, cu 176% peste 2023 (88.514 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 8.735 lei.
Câți salariați are STORAZ CONSTRUCT S.R.L.?
1 salariat în medie în 2024 (1 în 2023), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre STORAZ CONSTRUCT S.R.L.?
Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (28.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2024). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.