MANOLACHE CONFORT SRL — dosare în instanță
Numele MANOLACHE CONFORT SRL apare în 3 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 08 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 3
- Instanțe
- 2
- Primul dosar
- 28 octombrie 2024
- Ultima activitate
- 08 octombrie 2026
- Rol dominant
- Creditor — 2 din 3 dosare cu calitate cunoscută (67%)
Din registrul firmelor (CUI 43385679)
- CUI
- 43385679
- Denumire
- MANOLACHE CONFORT S.R.L.
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|27|1026|2020
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 26.11.2020
- Sediu
- Ciocârliei, nr. 1429, Sat Zănești, Comuna Zănești, Neamț
- Activități autorizate (CAEN)
- 2223 Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții · rev. 2
- 2512 Fabricarea de uși și ferestre din metal · rev. 2
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 2
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 2
- 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 12.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2020–2025 · 6 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 679.667 lei (+5% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2020 7,8 mii lei · 2025 679,7 mii lei · maxim 2025 679,7 mii lei · minim 2020 7,8 mii lei.
Rezultat net (lei): 2020 5,2 mii lei · 2025 42,2 mii lei · maxim 2024 43,8 mii lei · minim 2020 5,2 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2020 1 · 2025 3 · maxim 2022 3 · minim 2020 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | ||||||
| Cifră de afaceri netă | 679.667 lei | 647.253 lei | 418.479 lei | 437.878 lei | 297.518 lei | 7.779 lei |
| Venituri totale | 679.667 lei | 647.253 lei | 418.479 lei | 437.878 lei | 297.518 lei | 7.779 lei |
| Cheltuieli totale | 621.941 lei | 591.798 lei | 394.209 lei | 408.611 lei | 289.300 lei | 2.484 lei |
| Rezultat | ||||||
| Profit net | 42.208 lei | 43.842 lei | 20.085 lei | 24.888 lei | 5.243 lei | 5.217 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 42.208 lei | 43.842 lei | 20.085 lei | 24.888 lei | 5.243 lei | 5.217 lei |
| Bilanț | ||||||
| Active totale | 234.011 lei | 175.883 lei | 162.274 lei | 125.444 lei | 105.503 lei | 10.442 lei |
| Datorii | 92.329 lei | 76.409 lei | 106.641 lei | 89.896 lei | 94.843 lei | 5.025 lei |
| Capitaluri proprii | 141.682 lei | 99.474 lei | 55.633 lei | 35.548 lei | 10.660 lei | 5.417 lei |
| Oameni | ||||||
| Număr mediu de salariați | 3 | 3 | 3 | 3 | 2 | 1 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Creditor: 2
- Intimat Reclamant: 1
Categorii de dosare
- Insolvență: 3
Stadii procesuale
- Fond: 2
- Apel: 1
Dosare pe ani
- 2024: 1
- 2026: 2
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 3 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 2398/103/2024/a3 | Tribunalul Neamț | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 2398/103/2024/a1 | Curtea de Apel Bacău | Insolvență / faliment | Apel | Intimat Reclamant |
| 2398/103/2024 | Tribunalul Neamț | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare MANOLACHE CONFORT SRL?
MANOLACHE CONFORT SRL apare în 3 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 08 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des MANOLACHE CONFORT SRL?
Cel mai des la Tribunalul Neamț (2) și Curtea de Apel Bacău (1).
În ce calitate apare cel mai des MANOLACHE CONFORT SRL?
Cel mai des ca creditor (2 din 3 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia insolvență (3 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă creditor, intimat și reclamant?
Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului. Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs). Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.