REVOLUTION MEDIA PRODUCTION S.R.L.

REVOLUTION MEDIA PRODUCTION S.R.L.: firmă în funcțiune din București Sectorul 1, București, CUI 42958433. Cifră de afaceri 2024: 259.691 lei, 1 salariați. Date

Registru

CUI
42958433
Denumire
REVOLUTION MEDIA PRODUCTION S.R.L.
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Număr de înmatriculare
J|40|10423|2020
Stare în registru
în funcțiune
Data înmatriculării
25.08.2020
Sediu
ACADEMIEI, nr. 39-41, sc. B, et. 2, ap. 10, camera 2, București Sectorul 1, București
Activități autorizate (CAEN)
  • 7311 Activități ale agențiilor de publicitate · rev. 2
  • 7312 Servicii de reprezentare media · rev. 2
  • 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a. · rev. 2
  • 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor · rev. 2
  • 9001 Activități de interpretare artistică (spectacole) · rev. 2
  • 9002 Activități suport pentru interpretare artistică (spectacole) · rev. 2
Arată toate (7)
  • 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a. · rev. 2

Fiscal

Plătitor de TVA
nu
TVA la încasare
nu
Inactiv fiscal
nu
Verificat la ANAF
12.10.2026
Stare la Ministerul Finanțelor
TRANSFER(SOSIRE)

Financiar · 2020–2024 · 5 bilanțuri

Financiar · 2020–2024 · 5 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2024, față de 2023.

În 2024, cifra de afaceri netă a fost 259.691 lei (-11% față de 2023).

Cifră de afaceri netă (lei): 2020 117 mii lei · 2024 259,7 mii lei · maxim 2023 290,7 mii lei · minim 2020 117 mii lei.

Rezultat net (lei): 2020 111,4 mii lei · 2024 −4,6 mii lei · maxim 2021 217,4 mii lei · minim 2024 −4,6 mii lei.

Număr mediu de salariați (persoane): 2021 1 · 2024 1 · maxim 2022 2 · minim 2021 1.

Indicator20242023202220212020
Activitate
Cifră de afaceri netă259.691 lei290.718 lei241.277 lei289.146 lei117.041 lei
Venituri totale259.691 lei290.718 lei241.277 lei289.146 lei117.043 lei
Cheltuieli totale250.668 lei258.979 lei194.935 lei68.870 lei2.171 lei
Rezultat
Profit net0 lei29.152 lei43.977 lei217.385 lei111.360 lei
Pierdere netă4.558 lei0 lei0 lei0 lei0 lei
Rezultat net-4.558 lei29.152 lei43.977 lei217.385 lei111.360 lei
Bilanț
Active totale502.602 lei626.336 lei297.473 lei296.119 lei132.999 lei
Datorii357.203 lei351.526 lei31.395 lei21.386 lei21.439 lei
Capitaluri proprii145.399 lei274.810 lei266.078 lei274.733 lei111.560 lei
Oameni
Număr mediu de salariați1221—

„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.

Dosare

Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.

Întrebări frecvente

Este REVOLUTION MEDIA PRODUCTION S.R.L. activă?

În registrul ONRC din 02.09.2026, REVOLUTION MEDIA PRODUCTION S.R.L. figurează în funcțiune. La ANAF, pe 12.10.2026, era neplătitoare de TVA.

Unde are sediul REVOLUTION MEDIA PRODUCTION S.R.L.?

Sediul înregistrat la ONRC e în București Sectorul 1, județul București (ACADEMIEI, nr. 39-41, sc. B, et. 2, ap. 10, camera 2); numărul de înmatriculare e J|40|10423|2020, din 25.08.2020.

Ce cifră de afaceri a avut REVOLUTION MEDIA PRODUCTION S.R.L. în 2024?

259.691 lei, cu 11% sub 2023 (290.718 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost o pierdere de 4.558 lei.

Câți salariați are REVOLUTION MEDIA PRODUCTION S.R.L.?

1 salariat în medie în 2024 (2 în 2023), după situația financiară depusă.

De unde vin datele despre REVOLUTION MEDIA PRODUCTION S.R.L.?

Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (12.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2024). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.

Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.