ACME CONSTRUCTII MONTAJ SRL — dosare în instanță
Numele ACME CONSTRUCTII MONTAJ SRL apare în 1 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 12 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 1
- Instanțe
- 1
- Primul dosar
- 04 decembrie 2024
- Ultima activitate
- 12 octombrie 2026
- Rol dominant
- Terţ poprit — 1 din 1 dosare cu calitate cunoscută (100%)
Din registrul firmelor (CUI 42934957)
- CUI
- 42934957
- Denumire
- ACME CONSTRUCTII MONTAJ S.R.L.
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|40|10122|2020
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 19.08.2020
- Sediu
- INGINERILOR TEI, nr. 6, bl. T30C, sc. 1, et. 10, ap. 112, București Sectorul 2, București
- Activități autorizate (CAEN)
- 0148 Creșterea altor animale · rev. 3
- 3100 Fabricarea de mobilă · rev. 3
- 3314 Repararea și întreținerea echipamentelor electrice · rev. 3
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 3
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor · rev. 3
- 4212 Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane. · rev. 3
Arată toate (62)
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri · rev. 3
- 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide · rev. 3
- 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații · rev. 3
- 4291 Construcții hidrotehnice · rev. 3
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 3
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 3
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 3
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții · rev. 3
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 3
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 3
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 3
- 4331 Lucrări de ipsoserie · rev. 3
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 3
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 3
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 3
- 4335 Alte lucrări de finisare · rev. 3
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 3
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 3
- 4638 Comerț cu ridicata specializat al altor alimente · rev. 3
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 3
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 3
- 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor · rev. 3
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit · rev. 3
- 4753 Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea · rev. 3
- 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice · rev. 3
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a. · rev. 3
- 4764 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor · rev. 3
- 4769 Comerț cu amănuntul de bunuri culturale și recreative n.c.a. · rev. 3
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei · rev. 3
- 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele · rev. 3
- 4773 Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice · rev. 3
- 4774 Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice · rev. 3
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie · rev. 3
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea · rev. 3
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi · rev. 3
- 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie · rev. 3
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule · rev. 3
- 4783 Comerț cu amănuntul al motocicletelor; comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru motociclete · rev. 3
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat · rev. 3
- 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a. · rev. 3
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
- 5510 Hoteluri și alte facilități de cazare similare · rev. 3
- 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată · rev. 3
- 5590 Alte servicii de cazare · rev. 3
- 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară · rev. 3
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3
- 6831 Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare · rev. 3
- 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract · rev. 3
- 7721 Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv · rev. 3
- 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor · rev. 3
- 8122 Activități specializate de curățenie · rev. 3
- 8123 Alte activități de curățenie · rev. 3
- 9522 Repararea și întreținerea dispozitivelor de uz gospodăresc și a echipamentelor pentru casă și grădină · rev. 3
- 9529 Repararea și întreținerea articolelor de uz personal și gospodăresc n.c.a. · rev. 3
- 9610 Spălarea și curățarea articolelor textile și a produselor din blană · rev. 3
- 9699 Alte servicii personale n.c.a. · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- da
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 27.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- TRANSFER(SOSIRE)
Financiar
Financiar · 2020–2025 · 5 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 535.584 lei (+101% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2020 35,5 mii lei · 2025 535,6 mii lei · maxim 2025 535,6 mii lei · minim 2020 35,5 mii lei.
Rezultat net (lei): 2020 12,3 mii lei · 2025 223,7 mii lei · maxim 2025 223,7 mii lei · minim 2020 12,3 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2020 1 · 2025 2 · maxim 2024 2 · minim 2020 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | ||||||
| Cifră de afaceri netă | 535.584 lei | 266.708 lei | 199.918 lei | fără bilanț | 193.502 lei | 35.544 lei |
| Venituri totale | 837.275 lei | 267.168 lei | 199.918 lei | fără bilanț | 193.502 lei | 35.544 lei |
| Cheltuieli totale | 577.596 lei | 224.779 lei | 162.768 lei | fără bilanț | 88.921 lei | 22.485 lei |
| Rezultat | ||||||
| Profit net | 223.735 lei | 39.717 lei | 35.151 lei | fără bilanț | 100.543 lei | 12.325 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | fără bilanț | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 223.735 lei | 39.717 lei | 35.151 lei | fără bilanț | 100.543 lei | 12.325 lei |
| Bilanț | ||||||
| Active totale | 381.667 lei | 298.321 lei | 372.961 lei | fără bilanț | 132.278 lei | 18.616 lei |
| Datorii | 152.850 lei | 60.461 lei | 174.818 lei | fără bilanț | 19.210 lei | 6.091 lei |
| Capitaluri proprii | 228.817 lei | 237.860 lei | 198.143 lei | fără bilanț | 113.068 lei | 12.525 lei |
| Oameni | ||||||
| Număr mediu de salariați | 2 | 2 | 1 | fără bilanț | 1 | 1 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Terţ poprit: 1
Categorii de dosare
- Civil: 1
Stadii procesuale
- Fond: 1
Dosare pe ani
- 2024: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 1 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 37209/301/2024 | Judecatoria SECTORUL 3 BUCURESTI | Civil | Fond | Terţ poprit |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare ACME CONSTRUCTII MONTAJ SRL?
ACME CONSTRUCTII MONTAJ SRL apare în 1 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 12 octombrie 2026.
În ce calitate apare cel mai des ACME CONSTRUCTII MONTAJ SRL?
Cel mai des ca terţ poprit (1 din 1 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia civil (1 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 23 octombrie 2026.