UTU AUTO TEAM S.R.L.
UTU AUTO TEAM S.R.L.: firmă în funcțiune din Sat Horpaz, Comuna Miroslava, Iași, CUI 42851932. Cifră de afaceri 2024: 164.515 lei, 1 salariați. Date ONRC, MF, A
Registru
- CUI
- 42851932
- Denumire
- UTU AUTO TEAM S.R.L.
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|22|1743|2020
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 30.07.2020
- Sediu
- NOUĂ, nr. 89C1, Sat Horpaz, Comuna Miroslava, Iași
- Activități autorizate (CAEN)
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule · rev. 3
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre · rev. 3
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare · rev. 3
- 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- nu
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 27.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2020–2024 · 4 bilanțuri
Financiar · 2020–2024 · 4 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2024, față de 2023.
În 2024, cifra de afaceri netă a fost 164.515 lei (-33% față de 2023).
Cifră de afaceri netă (lei): 2020 13,7 mii lei · 2024 164,5 mii lei · maxim 2023 246,2 mii lei · minim 2020 13,7 mii lei.
Rezultat net (lei): 2020 −565 lei · 2024 −53,2 mii lei · maxim 2020 −565 lei · minim 2024 −53,2 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2022 1 · 2024 1 · maxim 2022 1 · minim 2022 1.
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||
| Cifră de afaceri netă | 164.515 lei | 246.247 lei | 185.563 lei | fără bilanț | 13.739 lei |
| Venituri totale | 245.469 lei | 258.343 lei | 202.964 lei | fără bilanț | 13.739 lei |
| Cheltuieli totale | 298.037 lei | 273.744 lei | 201.962 lei | fără bilanț | 13.892 lei |
| Rezultat | |||||
| Profit net | 0 lei | 0 lei | 0 lei | fără bilanț | 0 lei |
| Pierdere netă | 53.223 lei | 17.984 lei | 3.297 lei | fără bilanț | 565 lei |
| Rezultat net | -53.223 lei | -17.984 lei | -3.297 lei | fără bilanț | -565 lei |
| Bilanț | |||||
| Active totale | 59.254 lei | 82.925 lei | 102.292 lei | fără bilanț | 16.047 lei |
| Datorii | 192.805 lei | 163.252 lei | 164.635 lei | fără bilanț | 16.412 lei |
| Capitaluri proprii | -133.551 lei | -80.327 lei | -62.343 lei | fără bilanț | -365 lei |
| Oameni | |||||
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | fără bilanț | — |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este UTU AUTO TEAM S.R.L. activă?
În registrul ONRC din 19.10.2026, UTU AUTO TEAM S.R.L. figurează în funcțiune. La ANAF, pe 27.10.2026, era neplătitoare de TVA.
Unde are sediul UTU AUTO TEAM S.R.L.?
Sediul înregistrat la ONRC e în Sat Horpaz, Comuna Miroslava, județul Iași (NOUĂ, nr. 89C1); numărul de înmatriculare e J|22|1743|2020, din 30.07.2020.
Ce cifră de afaceri a avut UTU AUTO TEAM S.R.L. în 2024?
164.515 lei, cu 33% sub 2023 (246.247 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost o pierdere de 53.223 lei.
Câți salariați are UTU AUTO TEAM S.R.L.?
1 salariat în medie în 2024 (1 în 2023), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre UTU AUTO TEAM S.R.L.?
Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (27.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2024). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.