PRĂVĂLIA DE FERESTRE S.R.L.
PRĂVĂLIA DE FERESTRE S.R.L.: firmă în funcțiune din Municipiul Iași, Iași, CUI 42682159. Cifră de afaceri 2025: 2.966.499 lei, 15 salariați. Date ONRC, MF, ANAF
Registru
- CUI
- 42682159
- Denumire
- PRĂVĂLIA DE FERESTRE S.R.L.
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|22|1356|2020
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 25.06.2020
- Sediu
- POITIERS, nr. 14, Construcția C1, Municipiul Iași, Iași
- Activități autorizate (CAEN)
- 2223 Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții · rev. 2
- 2312 Prelucrarea și fasonarea sticlei plate · rev. 2
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice · rev. 2
- 2512 Fabricarea de uși și ferestre din metal · rev. 2
- 2562 Operațiuni de mecanică generală · rev. 2
- 2599 Fabricarea altor articole din metal n.c.a. · rev. 2
Arată toate (13)
- 2823 Fabricarea mașinilor și echipamentelor de birou (exclusiv fabricarea calculatoarelor și a echipamentelor periferice) · rev. 2
- 3109 Fabricarea de mobilă n.c.a. · rev. 2
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 2
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 2
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 2
- 6202 Activități de consultanță în tehnologia informației · rev. 2
- 6810 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 27.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2020–2025 · 6 bilanțuri
Financiar · 2020–2025 · 6 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 2.966.499 lei (-16% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2020 577,2 mii lei · 2025 3 mil. lei · maxim 2022 4 mil. lei · minim 2020 577,2 mii lei.
Rezultat net (lei): 2020 −73 mii lei · 2025 −50 mii lei · maxim 2022 53,8 mii lei · minim 2021 −317,3 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2020 14 · 2025 15 · maxim 2021 21 · minim 2020 14.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | ||||||
| Cifră de afaceri netă | 2.966.499 lei | 3.539.959 lei | 2.832.056 lei | 4.020.685 lei | 2.259.509 lei | 577.214 lei |
| Venituri totale | 3.034.187 lei | 3.525.012 lei | 2.904.661 lei | 4.050.966 lei | 2.326.657 lei | 577.214 lei |
| Cheltuieli totale | 3.084.204 lei | 3.547.161 lei | 3.192.720 lei | 3.957.723 lei | 2.621.363 lei | 644.482 lei |
| Rezultat | ||||||
| Profit net | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 53.840 lei | 0 lei | 0 lei |
| Pierdere netă | 50.017 lei | 22.149 lei | 288.059 lei | 0 lei | 317.301 lei | 72.961 lei |
| Rezultat net | -50.017 lei | -22.149 lei | -288.059 lei | 53.840 lei | -317.301 lei | -72.961 lei |
| Bilanț | ||||||
| Active totale | 953.964 lei | 1.051.450 lei | 1.145.168 lei | 941.832 lei | 615.903 lei | 320.443 lei |
| Datorii | 1.300.610 lei | 1.348.080 lei | 1.419.649 lei | 928.253 lei | 856.164 lei | 373.404 lei |
| Capitaluri proprii | -346.646 lei | -296.630 lei | -274.481 lei | 13.579 lei | -240.261 lei | -52.961 lei |
| Oameni | ||||||
| Număr mediu de salariați | 15 | 17 | 20 | 21 | 21 | 14 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este PRĂVĂLIA DE FERESTRE S.R.L. activă?
În registrul ONRC din 19.10.2026, PRĂVĂLIA DE FERESTRE S.R.L. figurează în funcțiune. La ANAF, pe 27.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul PRĂVĂLIA DE FERESTRE S.R.L.?
Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Iași, județul Iași (POITIERS, nr. 14, Construcția C1); numărul de înmatriculare e J|22|1356|2020, din 25.06.2020.
Ce cifră de afaceri a avut PRĂVĂLIA DE FERESTRE S.R.L. în 2025?
2.966.499 lei, cu 16% sub 2024 (3.539.959 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost o pierdere de 50.017 lei.
Câți salariați are PRĂVĂLIA DE FERESTRE S.R.L.?
15 salariați în medie în 2025 (17 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre PRĂVĂLIA DE FERESTRE S.R.L.?
Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (27.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.