KOSTASVAS STEEL S.R.L.
KOSTASVAS STEEL S.R.L.: firmă în funcțiune din București Sectorul 1, București, CUI 42294890. Cifră de afaceri 2025: 2.695.204 lei, 29 salariați. Date ONRC, MF,
Registru
- CUI
- 42294890
- Denumire
- KOSTASVAS STEEL S.R.L.
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|15|200|2020
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 20.02.2020
- Sediu
- Nordului, nr. 66-70, ap. B08, București Sectorul 1, București
- Activități autorizate (CAEN)
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 3
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor · rev. 3
- 4212 Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane. · rev. 3
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri · rev. 3
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 3
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 3
Arată toate (18)
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 3
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 3
- 4331 Lucrări de ipsoserie · rev. 3
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 3
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 3
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 3
- 4335 Alte lucrări de finisare · rev. 3
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 3
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 3
- 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor · rev. 3
- 8122 Activități specializate de curățenie · rev. 3
- 8123 Alte activități de curățenie · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- da
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 27.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2020–2025 · 5 bilanțuri
Financiar · 2020–2025 · 5 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 2.695.204 lei (+831% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2020 1,2 mil. lei · 2025 2,7 mil. lei · maxim 2025 2,7 mil. lei · minim 2024 289,5 mii lei.
Rezultat net (lei): 2020 619,3 mii lei · 2025 1,5 mil. lei · maxim 2023 1,5 mil. lei · minim 2024 112,5 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2020 28 · 2025 29 · maxim 2025 29 · minim 2024 3.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | ||||||
| Cifră de afaceri netă | 2.695.204 lei | 289.537 lei | 2.228.231 lei | 1.061.795 lei | fără bilanț | 1.170.368 lei |
| Venituri totale | 2.725.509 lei | 289.569 lei | 2.228.231 lei | 1.062.430 lei | fără bilanț | 1.170.368 lei |
| Cheltuieli totale | 1.133.621 lei | 174.176 lei | 712.646 lei | 431.184 lei | fără bilanț | 539.985 lei |
| Rezultat | ||||||
| Profit net | 1.471.259 lei | 112.498 lei | 1.496.646 lei | 620.834 lei | fără bilanț | 619.299 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | fără bilanț | 0 lei |
| Rezultat net | 1.471.259 lei | 112.498 lei | 1.496.646 lei | 620.834 lei | fără bilanț | 619.299 lei |
| Bilanț | ||||||
| Active totale | 2.071.051 lei | 621.624 lei | 1.878.864 lei | 823.490 lei | fără bilanț | 719.251 lei |
| Datorii | 598.741 lei | 508.573 lei | 369.021 lei | 202.415 lei | fără bilanț | 99.752 lei |
| Capitaluri proprii | 1.472.310 lei | 113.051 lei | 1.509.843 lei | 621.075 lei | fără bilanț | 619.499 lei |
| Oameni | ||||||
| Număr mediu de salariați | 29 | 3 | 18 | 22 | fără bilanț | 28 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este KOSTASVAS STEEL S.R.L. activă?
În registrul ONRC din 19.10.2026, KOSTASVAS STEEL S.R.L. figurează în funcțiune. La ANAF, pe 27.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul KOSTASVAS STEEL S.R.L.?
Sediul înregistrat la ONRC e în București Sectorul 1, județul București (Nordului, nr. 66-70, ap. B08); numărul de înmatriculare e J|15|200|2020, din 20.02.2020.
Ce cifră de afaceri a avut KOSTASVAS STEEL S.R.L. în 2025?
2.695.204 lei, cu 831% peste 2024 (289.537 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 1.471.259 lei.
Câți salariați are KOSTASVAS STEEL S.R.L.?
29 salariați în medie în 2025 (3 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre KOSTASVAS STEEL S.R.L.?
Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (27.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.