STAHLBAU TIMISOARA S.R.L.
STAHLBAU TIMISOARA S.R.L.: firmă în funcțiune din Municipiul Timișoara, Timiș, CUI 41947240. Cifră de afaceri 2024: 72.000 lei, 1 salariați. Date ONRC, MF, ANAF
Registru
- CUI
- 41947240
- Denumire
- STAHLBAU TIMISOARA S.R.L.
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|35|4348|2019
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 26.11.2019
- Sediu
- VASILE ALECSANDRI, nr. 3, et. 2, ap. 8, Municipiul Timișoara, Timiș
- Activități autorizate (CAEN)
- 2551 Acoperirea metalelor · rev. 3
- 2552 Tratamente termice ale metalelor · rev. 3
- 2553 Operațiuni de mecanică generală · rev. 3
- 3311 Repararea și întreținerea articolelor fabricate din metal · rev. 3
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 3
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 3
Arată toate (33)
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 3
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții · rev. 3
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 3
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 3
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 3
- 4331 Lucrări de ipsoserie · rev. 3
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 3
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 3
- 4335 Alte lucrări de finisare · rev. 3
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 3
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 3
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții · rev. 3
- 4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie · rev. 3
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. · rev. 3
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 3
- 4682 Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice · rev. 3
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare · rev. 3
- 4684 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire · rev. 3
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 3
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre · rev. 3
- 5224 Manipulări · rev. 3
- 5226 Alte activități anexe transporturilor · rev. 3
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii · rev. 3
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · rev. 3
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- nu
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 27.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2019–2024 · 5 bilanțuri
Financiar · 2019–2024 · 5 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2024, față de 2023.
În 2024, cifra de afaceri netă a fost 72.000 lei (-86% față de 2023).
Cifră de afaceri netă (lei): 2019 69,6 mii lei · 2024 72 mii lei · maxim 2023 523,4 mii lei · minim 2019 69,6 mii lei.
Rezultat net (lei): 2019 66,4 mii lei · 2024 2 mii lei · maxim 2023 455,4 mii lei · minim 2024 2 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2020 0 · 2024 1 · maxim 2022 1 · minim 2020 0.
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | ||||||
| Cifră de afaceri netă | 72.000 lei | 523.398 lei | 467.161 lei | fără bilanț | 159.454 lei | 69.568 lei |
| Venituri totale | 87.597 lei | 553.634 lei | 483.957 lei | fără bilanț | 166.778 lei | 69.622 lei |
| Cheltuieli totale | 84.906 lei | 93.026 lei | 113.173 lei | fără bilanț | 142.222 lei | 1.177 lei |
| Rezultat | ||||||
| Profit net | 1.952 lei | 455.372 lei | 366.112 lei | fără bilanț | 22.123 lei | 66.358 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | fără bilanț | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 1.952 lei | 455.372 lei | 366.112 lei | fără bilanț | 22.123 lei | 66.358 lei |
| Bilanț | ||||||
| Active totale | 919.285 lei | 862.465 lei | 733.794 lei | fără bilanț | 206.147 lei | 69.697 lei |
| Datorii | 307.079 lei | 247.626 lei | 176.017 lei | fără bilanț | 117.466 lei | 3.139 lei |
| Capitaluri proprii | 612.206 lei | 614.839 lei | 557.777 lei | fără bilanț | 88.681 lei | 66.558 lei |
| Oameni | ||||||
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | fără bilanț | 0 | — |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este STAHLBAU TIMISOARA S.R.L. activă?
În registrul ONRC din 19.10.2026, STAHLBAU TIMISOARA S.R.L. figurează în funcțiune. La ANAF, pe 27.10.2026, era neplătitoare de TVA.
Unde are sediul STAHLBAU TIMISOARA S.R.L.?
Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Timișoara, județul Timiș (VASILE ALECSANDRI, nr. 3, et. 2, ap. 8); numărul de înmatriculare e J|35|4348|2019, din 26.11.2019.
Ce cifră de afaceri a avut STAHLBAU TIMISOARA S.R.L. în 2024?
72.000 lei, cu 86% sub 2023 (523.398 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 1.952 lei.
Câți salariați are STAHLBAU TIMISOARA S.R.L.?
1 salariat în medie în 2024 (1 în 2023), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre STAHLBAU TIMISOARA S.R.L.?
Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (27.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2024). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.