MONGRILL RAPID S.R.L.
MONGRILL RAPID S.R.L.: firmă în funcțiune din Municipiul Brașov, Brașov, CUI 41853706. Cifră de afaceri 2025: 7.407.942 lei, 25 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.
Registru
- CUI
- 41853706
- Denumire
- MONGRILL RAPID S.R.L.
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|08|3317|2019
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 05.11.2019
- Sediu
- VICTORIEI, nr. 1, biroul nr.2, Municipiul Brașov, Brașov
- Activități autorizate (CAEN)
- 1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie · rev. 3
- 1072 Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie · rev. 3
- 1082 Fabricarea produselor din cacao, a ciocolatei și a produselor zaharoase · rev. 3
- 1083 Prelucrarea ceaiului și cafelei · rev. 3
- 1085 Fabricarea de mâncăruri preparate · rev. 3
- 1086 Fabricarea preparatelor alimentare omogenizate și alimentelor dietetice · rev. 3
Arată toate (19)
- 1089 Fabricarea altor produse alimentare n.c.a. · rev. 3
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 3
- 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne · rev. 3
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase · rev. 3
- 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor · rev. 3
- 4726 Comerț cu amănuntul al produselor din tutun · rev. 3
- 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare · rev. 3
- 5611 Restaurante · rev. 3
- 5612 Activități ale unităților mobile de alimentație · rev. 3
- 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente · rev. 3
- 5622 Alte servicii de alimentație n.c.a. · rev. 3
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor · rev. 3
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 17.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2019–2025 · 7 bilanțuri
Financiar · 2019–2025 · 7 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 7.407.942 lei (+10% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2020 3 mil. lei · 2025 7,4 mil. lei · maxim 2025 7,4 mil. lei · minim 2020 3 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2019 −5,4 mii lei · 2025 2 mil. lei · maxim 2025 2 mil. lei · minim 2019 −5,4 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2019 1 · 2025 25 · maxim 2024 25 · minim 2019 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||
| Cifră de afaceri netă | 7.407.942 lei | 6.731.392 lei | 6.318.268 lei | 5.414.618 lei | 3.672.900 lei | 2.993.208 lei | — |
| Venituri totale | 7.642.469 lei | 6.871.693 lei | 6.432.205 lei | 5.481.941 lei | 3.764.017 lei | 3.086.670 lei | 0 lei |
| Cheltuieli totale | 5.382.301 lei | 5.098.066 lei | 4.444.074 lei | 3.752.947 lei | 2.833.348 lei | 2.370.101 lei | 5.440 lei |
| Rezultat | |||||||
| Profit net | 1.960.461 lei | 1.524.491 lei | 1.923.881 lei | 1.674.174 lei | 894.695 lei | 686.303 lei | 0 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 5.440 lei |
| Rezultat net | 1.960.461 lei | 1.524.491 lei | 1.923.881 lei | 1.674.174 lei | 894.695 lei | 686.303 lei | -5.440 lei |
| Bilanț | |||||||
| Active totale | 3.611.221 lei | 1.810.912 lei | 2.075.846 lei | 1.779.151 lei | 970.630 lei | 748.489 lei | 1.306 lei |
| Datorii | 1.648.260 lei | 562.051 lei | 149.465 lei | 102.477 lei | 73.435 lei | 61.186 lei | 5.746 lei |
| Capitaluri proprii | 1.962.961 lei | 1.248.861 lei | 1.926.381 lei | 1.676.674 lei | 897.195 lei | 687.303 lei | -4.440 lei |
| Oameni | |||||||
| Număr mediu de salariați | 25 | 25 | 23 | 21 | 19 | 21 | 1 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este MONGRILL RAPID S.R.L. activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, MONGRILL RAPID S.R.L. figurează în funcțiune. La ANAF, pe 17.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul MONGRILL RAPID S.R.L.?
Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Brașov, județul Brașov (VICTORIEI, nr. 1, biroul nr.2); numărul de înmatriculare e J|08|3317|2019, din 05.11.2019.
Ce cifră de afaceri a avut MONGRILL RAPID S.R.L. în 2025?
7.407.942 lei, cu 10% peste 2024 (6.731.392 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 1.960.461 lei.
Câți salariați are MONGRILL RAPID S.R.L.?
25 salariați în medie în 2025 (25 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre MONGRILL RAPID S.R.L.?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (17.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.