PATTEX BLUE S.R.L.
PATTEX BLUE S.R.L.: firmă în funcțiune din București Sectorul 3, București, CUI 41796759. Cifră de afaceri 2025: 2.369.521 lei, 2 salariați. Date ONRC, MF, ANAF
Registru
- CUI
- 41796759
- Denumire
- PATTEX BLUE S.R.L.
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|40|4188|2023
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 02.03.2023
- Sediu
- ROTUNDĂ, nr. 1, bl. Y1B, sc. 2, et. 9, ap. 82, București Sectorul 3, București
- Activități autorizate (CAEN)
- 1624 Fabricarea ambalajelor din lemn · rev. 2
- 3700 Colectarea și epurarea apelor uzate · rev. 2
- 3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase · rev. 2
- 3812 Colectarea deșeurilor periculoase · rev. 2
- 3821 Tratarea și eliminarea deșeurilor nepericuloase · rev. 2
- 3822 Tratarea și eliminarea deșeurilor periculoase · rev. 2
Arată toate (33)
- 3831 Demontarea (dezasamblarea) mașinilor și echipamentelor scoase din uz pentru recuperarea materialelor · rev. 2
- 3832 Recuperarea materialelor reciclabile sortate · rev. 2
- 4671 Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate · rev. 2
- 4677 Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor · rev. 2
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 2
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 2
- 5210 Depozitări · rev. 2
- 1624 Fabricarea ambalajelor din lemn · rev. 3
- 1627 Finisarea articolelor din lemn · rev. 3
- 2016 Fabricarea materialelor plastice în forme primare · rev. 3
- 3524 Depozitarea gazelor, ca parte a serviciilor de furnizare · rev. 3
- 3700 Colectarea și epurarea apelor uzate · rev. 3
- 3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase · rev. 3
- 3812 Colectarea deșeurilor periculoase · rev. 3
- 3821 Recuperarea materialelor reciclabile · rev. 3
- 3822 Producția de energie (electrică sau termică) prin tratarea deșeurilor (inclusiv prin incinerare) · rev. 3
- 3823 Alte activități de tratare a deșeurilor · rev. 3
- 3831 Incinerarea deșeurilor fără producție de energie · rev. 3
- 3832 Activități ale gropilor de gunoi sau a depozitelor permanente de deșeuri · rev. 3
- 3833 Alte activități de eliminare a deșeurilor · rev. 3
- 4681 Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate · rev. 3
- 4687 Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor · rev. 3
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 3
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
- 5210 Depozitări · rev. 3
- 5224 Manipulări · rev. 3
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- da
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 17.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- TRANSFER(SOSIRE)
Financiar · 2019–2025 · 7 bilanțuri
Financiar · 2019–2025 · 7 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 2.369.521 lei (+1% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2022 11 mii lei · 2025 2,4 mil. lei · maxim 2025 2,4 mil. lei · minim 2022 11 mii lei.
Rezultat net (lei): 2019 −2,7 mii lei · 2025 954 mii lei · maxim 2025 954 mii lei · minim 2019 −2,7 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2022 1 · 2025 2 · maxim 2024 3 · minim 2022 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||
| Cifră de afaceri netă | 2.369.521 lei | 2.341.225 lei | 989.135 lei | 11.000 lei | — | — | — |
| Venituri totale | 2.788.020 lei | 2.344.195 lei | 989.824 lei | 11.000 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Cheltuieli totale | 1.721.955 lei | 1.868.539 lei | 499.391 lei | 763 lei | 294 lei | 1.392 lei | 2.737 lei |
| Rezultat | |||||||
| Profit net | 954.004 lei | 415.864 lei | 481.728 lei | 10.129 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 294 lei | 1.392 lei | 2.737 lei |
| Rezultat net | 954.004 lei | 415.864 lei | 481.728 lei | 10.129 lei | -294 lei | -1.392 lei | -2.737 lei |
| Bilanț | |||||||
| Active totale | 3.089.360 lei | 1.304.674 lei | 889.036 lei | 46.886 lei | 6.976 lei | 2.089 lei | 509 lei |
| Datorii | 1.160.339 lei | 329.657 lei | 291.565 lei | 305 lei | 18 lei | 6.018 lei | 3.046 lei |
| Capitaluri proprii | 1.858.084 lei | 904.080 lei | 488.216 lei | 6.401 lei | -4.222 lei | -3.929 lei | -2.537 lei |
| Oameni | |||||||
| Număr mediu de salariați | 2 | 3 | 2 | 1 | — | — | — |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este PATTEX BLUE S.R.L. activă?
În registrul ONRC din 19.10.2026, PATTEX BLUE S.R.L. figurează în funcțiune. La ANAF, pe 17.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul PATTEX BLUE S.R.L.?
Sediul înregistrat la ONRC e în București Sectorul 3, județul București (ROTUNDĂ, nr. 1, bl. Y1B, sc. 2, et. 9, ap. 82); numărul de înmatriculare e J|40|4188|2023, din 02.03.2023.
Ce cifră de afaceri a avut PATTEX BLUE S.R.L. în 2025?
2.369.521 lei, cu 1% peste 2024 (2.341.225 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 954.004 lei.
Câți salariați are PATTEX BLUE S.R.L.?
2 salariați în medie în 2025 (3 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre PATTEX BLUE S.R.L.?
Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (17.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.