MOTANUL LOGISTIC SPEED S.R.L.
MOTANUL LOGISTIC SPEED S.R.L.: firmă în funcțiune din Sat Stoenești, Comuna Ariceștii Rahtivani, Prahova, CUI 41760372. Cifră de afaceri 2025: 494.690 lei, 2 sa
Registru
- CUI
- 41760372
- Denumire
- MOTANUL LOGISTIC SPEED S.R.L.
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|29|3007|2019
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 14.10.2019
- Sediu
- STOENEȘTI, nr. 252 A, Sat Stoenești, Comuna Ariceștii Rahtivani, Prahova
- Activități autorizate (CAEN)
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- da
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 12.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2020–2025 · 6 bilanțuri
Financiar · 2020–2025 · 6 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 494.690 lei (-12% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2020 190,2 mii lei · 2025 494,7 mii lei · maxim 2022 813,7 mii lei · minim 2020 190,2 mii lei.
Rezultat net (lei): 2020 72,8 mii lei · 2025 18,6 mii lei · maxim 2020 72,8 mii lei · minim 2023 −6,3 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2020 1 · 2025 2 · maxim 2023 3 · minim 2020 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | ||||||
| Cifră de afaceri netă | 494.690 lei | 559.277 lei | 509.084 lei | 813.731 lei | 490.240 lei | 190.247 lei |
| Venituri totale | 494.690 lei | 559.277 lei | 540.584 lei | 813.731 lei | 490.240 lei | 190.247 lei |
| Cheltuieli totale | 465.560 lei | 528.465 lei | 542.336 lei | 756.918 lei | 474.931 lei | 115.616 lei |
| Rezultat | ||||||
| Profit net | 18.609 lei | 19.020 lei | 0 lei | 49.814 lei | 10.426 lei | 72.814 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 6.347 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 18.609 lei | 19.020 lei | -6.347 lei | 49.814 lei | 10.426 lei | 72.814 lei |
| Bilanț | ||||||
| Active totale | 136.710 lei | 168.514 lei | 175.272 lei | 214.685 lei | 215.477 lei | 89.309 lei |
| Datorii | 91.174 lei | 91.587 lei | 96.365 lei | 111.431 lei | 160.837 lei | 16.295 lei |
| Capitaluri proprii | 45.536 lei | 76.927 lei | 78.907 lei | 103.254 lei | 54.640 lei | 73.014 lei |
| Oameni | ||||||
| Număr mediu de salariați | 2 | 3 | 3 | 2 | 2 | 1 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este MOTANUL LOGISTIC SPEED S.R.L. activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, MOTANUL LOGISTIC SPEED S.R.L. figurează în funcțiune. La ANAF, pe 12.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul MOTANUL LOGISTIC SPEED S.R.L.?
Sediul înregistrat la ONRC e în Sat Stoenești, Comuna Ariceștii Rahtivani, județul Prahova (STOENEȘTI, nr. 252 A); numărul de înmatriculare e J|29|3007|2019, din 14.10.2019.
Ce cifră de afaceri a avut MOTANUL LOGISTIC SPEED S.R.L. în 2025?
494.690 lei, cu 12% sub 2024 (559.277 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 18.609 lei.
Câți salariați are MOTANUL LOGISTIC SPEED S.R.L.?
2 salariați în medie în 2025 (3 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre MOTANUL LOGISTIC SPEED S.R.L.?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (12.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.