NICOL MARIUS CONSTRUCT SRL — dosare în instanță

Numele NICOL MARIUS CONSTRUCT SRL apare în 6 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 10 octombrie 2026.

Dosare publice
6
Instanțe
2
Primul dosar
22 aprilie 2025
Ultima activitate
10 octombrie 2026
Rol dominant
Creditor — 5 din 6 dosare cu calitate cunoscută (83%)

Din registrul firmelor (CUI 41730436)

CUI
41730436
Denumire
NICOL MARIUS CONSTRUCT S.R.L.
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Număr de înmatriculare
J|03|2448|2019
Stare în registru
în funcțiune
Data înmatriculării
07.10.2019
Sediu
BANAT, nr. 20, bl. B16, sc. F, et. P, ap. 2, Municipiul Pitești, Argeș
Activități autorizate (CAEN)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 2
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 2
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 2
  • 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții · rev. 2
  • 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare · rev. 2
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 2
Arată toate (8)
  • 5210 Depozitări · rev. 2
  • 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții · rev. 2

Fiscal

Plătitor de TVA
da
TVA la încasare
da
Inactiv fiscal
nu
Verificat la ANAF
27.10.2026
Stare la Ministerul Finanțelor
INREGISTRAT

Financiar

Financiar · 2019–2025 · 7 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.

În 2025, cifra de afaceri netă a fost 2.900.018 lei (-2% față de 2024).

Cifră de afaceri netă (lei): 2019 75,3 mii lei · 2025 2,9 mil. lei · maxim 2024 3 mil. lei · minim 2019 75,3 mii lei.

Rezultat net (lei): 2019 63 mii lei · 2025 226,3 mii lei · maxim 2024 501,6 mii lei · minim 2021 60,3 mii lei.

Număr mediu de salariați (persoane): 2019 1 · 2025 9 · maxim 2025 9 · minim 2019 1.

Indicator2025202420232022202120202019
Activitate
Cifră de afaceri netă2.900.018 lei2.952.686 lei1.717.628 lei933.482 lei686.048 lei480.335 lei75.300 lei
Venituri totale2.950.077 lei2.959.547 lei1.721.557 lei933.485 lei686.334 lei480.335 lei75.300 lei
Cheltuieli totale2.678.120 lei2.372.712 lei1.441.404 lei855.166 lei619.308 lei213.987 lei11.580 lei
Rezultat
Profit net226.282 lei501.624 lei262.937 lei69.077 lei60.287 lei261.912 lei62.967 lei
Pierdere netă0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei
Rezultat net226.282 lei501.624 lei262.937 lei69.077 lei60.287 lei261.912 lei62.967 lei
Bilanț
Active totale2.455.428 lei2.594.757 lei1.593.450 lei727.860 lei710.491 lei284.403 lei77.000 lei
Datorii1.073.109 lei1.438.720 lei939.037 lei336.384 lei388.092 lei22.291 lei13.833 lei
Capitaluri proprii1.382.319 lei1.156.037 lei654.413 lei391.476 lei322.399 lei262.112 lei63.167 lei
Oameni
Număr mediu de salariați9644421

„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.

Unde se judecă — 2 instanțe în 1 județ

Concentrat: 83% din dosare sunt la Tribunalul Comercial Argeș (5). Un dosar e la Curtea de Apel Pitești.

InstanțăJudețGradDosare
Tribunalul Comercial ArgeșArgeșTribunal5
Curtea de Apel PiteștiArgeșCurte de apel1

Calitate procesuală

  • Creditor: 5
  • Intimat Creditor: 1

Categorii de dosare

  • Insolvență: 6

Stadii procesuale

  • Fond: 5
  • Apel: 1

Dosare pe ani

  • 2025: 4
  • 2026: 2

Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 6 dosare analizate.

Dosare recente

DosarInstanțăCategorieStadiuCalitate
133/1259/2025/a6Tribunalul Comercial ARGESInsolvență / falimentFondCreditor
133/1259/2025/a2Curtea de Apel PiteștiInsolvență / falimentApelIntimat Creditor
133/1259/2025Tribunalul Comercial ARGESInsolvență / falimentFondCreditor
133/1259/2025/a1Tribunalul Comercial ARGESInsolvență / falimentFondCreditor
133/1259/2025/a3Tribunalul Comercial ARGESInsolvență / falimentFondCreditor
133/1259/2025/a4Tribunalul Comercial ARGESInsolvență / falimentFondCreditor

Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.

Întrebări frecvente

În câte dosare apare NICOL MARIUS CONSTRUCT SRL?

NICOL MARIUS CONSTRUCT SRL apare în 6 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 10 octombrie 2026.

La ce instanțe apare cel mai des NICOL MARIUS CONSTRUCT SRL?

Cel mai des la Tribunalul Comercial ARGES (5) și Curtea de Apel Pitești (1).

În ce calitate apare cel mai des NICOL MARIUS CONSTRUCT SRL?

Cel mai des ca creditor (5 din 6 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia insolvență (6 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.

Ce înseamnă creditor și intimat?

Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului. Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs).

Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?

Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.