MOUNTAIN VIEW ENGINEERING S.R.L.
MOUNTAIN VIEW ENGINEERING S.R.L.: firmă în funcțiune din Municipiul Târgu Mureș, Mureș, CUI 41593983. Cifră de afaceri 2025: 11.852.552 lei, 46 salariați. Date
Registru
- CUI
- 41593983
- Denumire
- MOUNTAIN VIEW ENGINEERING S.R.L.
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|26|1640|2021
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 11.10.2021
- Sediu
- TRANDAFIRILOR, nr. 24, AROSSACENTER, Municipiul Târgu Mureș, Mureș
- Activități autorizate (CAEN)
- 5829 Activități de editare a altor produse software · rev. 3
- 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) · rev. 3
- 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul · rev. 3
- 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației · rev. 3
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe · rev. 3
- 6391 Activități ale portalurilor web · rev. 3
Arată toate (10)
- 6392 Alte activități de servicii informaționale n.c. a · rev. 3
- 7210 Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie · rev. 3
- 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a. · rev. 3
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 27.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- TRANSFER(SOSIRE)
Financiar · 2019–2025 · 7 bilanțuri
Financiar · 2019–2025 · 7 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 11.852.552 lei (+12% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2019 484 mii lei · 2025 11,9 mil. lei · maxim 2025 11,9 mil. lei · minim 2019 484 mii lei.
Rezultat net (lei): 2019 −38,7 mii lei · 2025 1,1 mil. lei · maxim 2025 1,1 mil. lei · minim 2019 −38,7 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2019 11 · 2025 46 · maxim 2022 50 · minim 2019 11.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||
| Cifră de afaceri netă | 11.852.552 lei | 10.536.064 lei | 10.528.817 lei | 10.092.758 lei | 6.280.607 lei | 2.363.182 lei | 484.008 lei |
| Venituri totale | 11.967.976 lei | 10.620.555 lei | 10.529.881 lei | 10.221.728 lei | 6.386.461 lei | 2.466.592 lei | 488.157 lei |
| Cheltuieli totale | 10.729.253 lei | 9.963.093 lei | 10.298.511 lei | 9.665.611 lei | 5.912.328 lei | 2.096.523 lei | 522.996 lei |
| Rezultat | |||||||
| Profit net | 1.067.434 lei | 561.393 lei | 197.675 lei | 505.654 lei | 433.649 lei | 352.829 lei | 0 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 38.711 lei |
| Rezultat net | 1.067.434 lei | 561.393 lei | 197.675 lei | 505.654 lei | 433.649 lei | 352.829 lei | -38.711 lei |
| Bilanț | |||||||
| Active totale | 4.348.073 lei | 3.171.032 lei | 2.531.225 lei | 2.345.396 lei | 1.580.909 lei | 880.135 lei | 398.355 lei |
| Datorii | 1.223.054 lei | 1.113.447 lei | 1.035.033 lei | 1.046.974 lei | 788.141 lei | 521.017 lei | 392.066 lei |
| Capitaluri proprii | 3.125.019 lei | 2.057.585 lei | 1.496.192 lei | 1.298.422 lei | 792.768 lei | 359.118 lei | 6.289 lei |
| Oameni | |||||||
| Număr mediu de salariați | 46 | 46 | 49 | 50 | 33 | 14 | 11 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este MOUNTAIN VIEW ENGINEERING S.R.L. activă?
În registrul ONRC din 19.10.2026, MOUNTAIN VIEW ENGINEERING S.R.L. figurează în funcțiune. La ANAF, pe 27.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul MOUNTAIN VIEW ENGINEERING S.R.L.?
Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Târgu Mureș, județul Mureș (TRANDAFIRILOR, nr. 24, AROSSACENTER); numărul de înmatriculare e J|26|1640|2021, din 11.10.2021.
Ce cifră de afaceri a avut MOUNTAIN VIEW ENGINEERING S.R.L. în 2025?
11.852.552 lei, cu 12% peste 2024 (10.536.064 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 1.067.434 lei.
Câți salariați are MOUNTAIN VIEW ENGINEERING S.R.L.?
46 salariați în medie în 2025 (46 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre MOUNTAIN VIEW ENGINEERING S.R.L.?
Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (27.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.