ANA INVEST & RESEARCH S.R.L.
ANA INVEST & RESEARCH S.R.L.: firmă în funcțiune din Municipiul Bistrița, Bistrița-Năsăud, CUI 41568246. Cifră de afaceri 2025: 8.834.797 lei, 5 salariați. Date
Registru
- CUI
- 41568246
- Denumire
- ANA INVEST & RESEARCH S.R.L.
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|06|1118|2019
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 28.08.2019
- Sediu
- ZORILOR, nr. 22, Municipiul Bistrița, Bistrița-Năsăud
- Activități autorizate (CAEN)
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 3
- 4645 Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie · rev. 3
- 4646 Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale · rev. 3
- 4647 Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat · rev. 3
- 4650 Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații · rev. 3
- 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente · rev. 3
Arată toate (26)
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 3
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 3
- 5210 Depozitări · rev. 3
- 5225 Activități de servicii logistice pentru transporturi · rev. 3
- 5226 Alte activități anexe transporturilor · rev. 3
- 5231 Activități de intermediere pentru transportul de marfă · rev. 3
- 5232 Activități de intermediere pentru transportul de pasageri · rev. 3
- 5540 Intermedieri pentru servicii de cazare · rev. 3
- 5640 Intermedieri pentru servicii de alimentație și de servire a băuturilor · rev. 3
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management · rev. 3
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate · rev. 3
- 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice · rev. 3
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare · rev. 3
- 7751 Servicii de intermediere pentru închirierea și leasingul autoturismelor, autorulotelor și remorcilor · rev. 3
- 7990 Alte servicii de rezervare și asistență turistică · rev. 3
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor · rev. 3
- 8240 Activități de intermediere pentru servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. · rev. 3
- 8292 Activități de ambalare · rev. 3
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. · rev. 3
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a. · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 12.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2019–2025 · 7 bilanțuri
Financiar · 2019–2025 · 7 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 8.834.797 lei (+96% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2019 46 mii lei · 2025 8,8 mil. lei · maxim 2022 18,8 mil. lei · minim 2019 46 mii lei.
Rezultat net (lei): 2019 21,6 mii lei · 2025 324,6 mii lei · maxim 2022 6,5 mil. lei · minim 2021 4,4 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2020 2 · 2025 5 · maxim 2024 5 · minim 2020 2.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||
| Cifră de afaceri netă | 8.834.797 lei | 4.517.425 lei | 6.797.137 lei | 18.828.368 lei | 1.064.887 lei | 453.511 lei | 45.975 lei |
| Venituri totale | 9.044.688 lei | 4.552.007 lei | 6.809.401 lei | 18.919.069 lei | 1.064.889 lei | 465.805 lei | 45.975 lei |
| Cheltuieli totale | 8.664.515 lei | 4.142.589 lei | 6.564.629 lei | 11.473.604 lei | 1.051.194 lei | 431.873 lei | 22.955 lei |
| Rezultat | |||||||
| Profit net | 324.554 lei | 338.591 lei | 201.724 lei | 6.546.316 lei | 4.372 lei | 28.756 lei | 21.641 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 324.554 lei | 338.591 lei | 201.724 lei | 6.546.316 lei | 4.372 lei | 28.756 lei | 21.641 lei |
| Bilanț | |||||||
| Active totale | 3.153.533 lei | 3.470.975 lei | 2.489.951 lei | 13.987.216 lei | 1.081.917 lei | 347.047 lei | 23.003 lei |
| Datorii | 2.222.176 lei | 1.029.298 lei | 386.865 lei | 7.440.600 lei | 1.026.848 lei | 296.350 lei | 1.062 lei |
| Capitaluri proprii | 931.357 lei | 2.441.677 lei | 2.103.086 lei | 6.546.616 lei | 55.069 lei | 50.697 lei | 21.941 lei |
| Oameni | |||||||
| Număr mediu de salariați | 5 | 5 | 4 | 4 | 3 | 2 | — |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Pagini de dosare cu această denumire (nu confirmăm că sunt aceeași firmă):
- ANA INVEST & RESEARCH SRL — 7 dosare
Întrebări frecvente
Este ANA INVEST & RESEARCH S.R.L. activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, ANA INVEST & RESEARCH S.R.L. figurează în funcțiune. La ANAF, pe 12.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul ANA INVEST & RESEARCH S.R.L.?
Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Bistrița, județul Bistrița-Năsăud (ZORILOR, nr. 22); numărul de înmatriculare e J|06|1118|2019, din 28.08.2019.
Ce cifră de afaceri a avut ANA INVEST & RESEARCH S.R.L. în 2025?
8.834.797 lei, cu 96% peste 2024 (4.517.425 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 324.554 lei.
Câți salariați are ANA INVEST & RESEARCH S.R.L.?
5 salariați în medie în 2025 (5 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre ANA INVEST & RESEARCH S.R.L.?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (12.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.