PRESAG PREMIUM CONSTRUCT S.R.L.

PRESAG PREMIUM CONSTRUCT S.R.L.: firmă în funcțiune din Sat Dâmbroca, Comuna Săgeata, Buzău, CUI 41565061. Cifră de afaceri 2025: 275.534 lei, 2 salariați. Date

Registru

CUI
41565061
Denumire
PRESAG PREMIUM CONSTRUCT S.R.L.
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Număr de înmatriculare
J|10|1120|2019
Stare în registru
în funcțiune
Data înmatriculării
27.08.2019
Sediu
DÎMBROCA, nr. 487, Sat Dâmbroca, Comuna Săgeata, Buzău
Activități autorizate (CAEN)
  • 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice · rev. 3
  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 3
  • 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații · rev. 3
  • 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 3
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 3
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 3
Arată toate (24)
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții · rev. 3
  • 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 3
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 3
  • 4323 Lucrări de izolații · rev. 3
  • 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 3
  • 4331 Lucrări de ipsoserie · rev. 3
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 3
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 3
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 3
  • 4335 Alte lucrări de finisare · rev. 3
  • 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 3
  • 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri · rev. 3
  • 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare · rev. 3
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 3
  • 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 3
  • 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit · rev. 3
  • 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a. · rev. 3
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3

Fiscal

Plătitor de TVA
da
TVA la încasare
da
Inactiv fiscal
nu
Verificat la ANAF
12.10.2026
Stare la Ministerul Finanțelor
INREGISTRAT

Financiar · 2019–2025 · 7 bilanțuri

Financiar · 2019–2025 · 7 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.

În 2025, cifra de afaceri netă a fost 275.534 lei (+227% față de 2024).

Cifră de afaceri netă (lei): 2019 131,5 mii lei · 2025 275,5 mii lei · maxim 2022 470,4 mii lei · minim 2024 84,1 mii lei.

Rezultat net (lei): 2019 87,9 mii lei · 2025 26,7 mii lei · maxim 2020 97,9 mii lei · minim 2024 −120,3 mii lei.

Număr mediu de salariați (persoane): 2019 3 · 2025 2 · maxim 2020 5 · minim 2024 2.

Indicator2025202420232022202120202019
Activitate
Cifră de afaceri netă275.534 lei84.140 lei326.263 lei470.375 lei229.549 lei335.281 lei131.518 lei
Venituri totale275.534 lei84.476 lei341.264 lei463.326 lei202.259 lei326.802 lei122.559 lei
Cheltuieli totale242.104 lei204.783 lei405.751 lei391.657 lei249.420 lei225.729 lei33.357 lei
Rezultat
Profit net26.742 lei0 lei0 lei67.059 lei0 lei97.938 lei87.887 lei
Pierdere netă0 lei120.307 lei67.750 lei0 lei49.456 lei0 lei0 lei
Rezultat net26.742 lei-120.307 lei-67.750 lei67.059 lei-49.456 lei97.938 lei87.887 lei
Bilanț
Active totale91.036 lei87.369 lei211.386 lei236.377 lei128.227 lei164.595 lei98.608 lei
Datorii135.596 lei158.671 lei162.381 lei119.622 lei31.658 lei18.570 lei10.521 lei
Capitaluri proprii-44.560 lei-71.302 lei49.005 lei116.755 lei96.569 lei146.025 lei88.087 lei
Oameni
Număr mediu de salariați2245553

„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.

Dosare

Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.

Întrebări frecvente

Este PRESAG PREMIUM CONSTRUCT S.R.L. activă?

În registrul ONRC din 02.09.2026, PRESAG PREMIUM CONSTRUCT S.R.L. figurează în funcțiune. La ANAF, pe 12.10.2026, era plătitoare de TVA.

Unde are sediul PRESAG PREMIUM CONSTRUCT S.R.L.?

Sediul înregistrat la ONRC e în Sat Dâmbroca, Comuna Săgeata, județul Buzău (DÎMBROCA, nr. 487); numărul de înmatriculare e J|10|1120|2019, din 27.08.2019.

Ce cifră de afaceri a avut PRESAG PREMIUM CONSTRUCT S.R.L. în 2025?

275.534 lei, cu 227% peste 2024 (84.140 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 26.742 lei.

Câți salariați are PRESAG PREMIUM CONSTRUCT S.R.L.?

2 salariați în medie în 2025 (2 în 2024), după situația financiară depusă.

De unde vin datele despre PRESAG PREMIUM CONSTRUCT S.R.L.?

Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (12.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.

Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.