CORVIN CONSTRUCTII S.R.L.
CORVIN CONSTRUCTII S.R.L.: firmă în funcțiune din București Sectorul 3, București, CUI 41423148. Cifră de afaceri 2023: 2.372.864 lei, 7 salariați. Date ONRC, M
Registru
- CUI
- 41423148
- Denumire
- CORVIN CONSTRUCTII S.R.L.
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|40|9581|2019
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 22.07.2019
- Sediu
- GABROVENI, nr. 61, sc. C, et. 3, ap. 9, CAMERA 1, BIROUL 32, București Sectorul 3, București
- Activități autorizate (CAEN)
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice · rev. 2
- 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară · rev. 2
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 2
- 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor · rev. 2
- 4212 Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane · rev. 2
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri · rev. 2
Arată toate (43)
- 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide · rev. 2
- 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații · rev. 2
- 4291 Construcții hidrotehnice · rev. 2
- 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 2
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 2
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 2
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții · rev. 2
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 2
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 2
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 2
- 4331 Lucrări de ipsoserie · rev. 2
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 2
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 2
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 2
- 4339 Alte lucrări de finisare · rev. 2
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 2
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 2
- 4942 Servicii de mutare · rev. 2
- 5210 Depozitări · rev. 2
- 5224 Manipulări · rev. 2
- 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată · rev. 2
- 6810 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii · rev. 2
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 2
- 6831 Agenții imobiliare · rev. 2
- 6832 Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract · rev. 2
- 7021 Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării · rev. 2
- 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management · rev. 2
- 7111 Activități de arhitectură · rev. 2
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · rev. 2
- 7120 Activități de testări și analize tehnice · rev. 2
- 7410 Activități de design specializat · rev. 2
- 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a. · rev. 2
- 8110 Activități de servicii suport combinate · rev. 2
- 8130 Activități de întreținere peisagistică · rev. 2
- 8211 Activități combinate de secretariat · rev. 2
- 8219 Activități de fotocopiere, de pregătire a documentelor și alte activități specializate de secretariat · rev. 2
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- nu
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- da
- Verificat la ANAF
- 27.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- TRANSFER(SOSIRE)
Financiar · 2019–2023 · 5 bilanțuri
Financiar · 2019–2023 · 5 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2023, față de 2022.
În 2023, cifra de afaceri netă a fost 2.372.864 lei (+253% față de 2022).
Cifră de afaceri netă (lei): 2019 60,4 mii lei · 2023 2,4 mil. lei · maxim 2023 2,4 mil. lei · minim 2019 60,4 mii lei.
Rezultat net (lei): 2019 −173,7 mii lei · 2023 2 mil. lei · maxim 2023 2 mil. lei · minim 2022 −230,1 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2019 8 · 2023 7 · maxim 2022 10 · minim 2021 0.
| Indicator | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||
| Cifră de afaceri netă | 2.372.864 lei | 671.665 lei | 1.101.322 lei | 818.294 lei | 60.391 lei |
| Venituri totale | 2.374.349 lei | 671.678 lei | 1.101.591 lei | 819.445 lei | 60.715 lei |
| Cheltuieli totale | 335.629 lei | 895.080 lei | 572.234 lei | 782.180 lei | 233.771 lei |
| Rezultat | |||||
| Profit net | 2.015.503 lei | 0 lei | 518.341 lei | 24.556 lei | 0 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 230.118 lei | 0 lei | 0 lei | 173.660 lei |
| Rezultat net | 2.015.503 lei | -230.118 lei | 518.341 lei | 24.556 lei | -173.660 lei |
| Bilanț | |||||
| Active totale | 2.293.784 lei | 216.039 lei | 405.266 lei | 2.370 lei | 40.563 lei |
| Datorii | 136.661 lei | 74.419 lei | 35.028 lei | 150.473 lei | 213.323 lei |
| Capitaluri proprii | 2.157.123 lei | 141.620 lei | 370.238 lei | -148.103 lei | -172.760 lei |
| Oameni | |||||
| Număr mediu de salariați | 7 | 10 | 0 | 8 | 8 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este CORVIN CONSTRUCTII S.R.L. activă?
În registrul ONRC din 19.10.2026, CORVIN CONSTRUCTII S.R.L. figurează în funcțiune, cu o alertă în registru. La ANAF, pe 27.10.2026, era neplătitoare de TVA și inactivă fiscal.
Unde are sediul CORVIN CONSTRUCTII S.R.L.?
Sediul înregistrat la ONRC e în București Sectorul 3, județul București (GABROVENI, nr. 61, sc. C, et. 3, ap. 9, CAMERA 1, BIROUL 32); numărul de înmatriculare e J|40|9581|2019, din 22.07.2019.
Ce cifră de afaceri a avut CORVIN CONSTRUCTII S.R.L. în 2023?
2.372.864 lei, cu 253% peste 2022 (671.665 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 2.015.503 lei.
Câți salariați are CORVIN CONSTRUCTII S.R.L.?
7 salariați în medie în 2023 (10 în 2022), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre CORVIN CONSTRUCTII S.R.L.?
Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (27.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2023). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.