NOVA BUILDING SRL — dosare în instanță
Numele NOVA BUILDING SRL apare în 10 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 29 septembrie 2026.
- Dosare publice
- 10
- Instanțe
- 2
- Primul dosar
- 09 iulie 2018
- Ultima activitate
- 29 septembrie 2026
- Rol dominant
- Creditor — 7 din 10 dosare cu calitate cunoscută (70%)
Din registrul firmelor (CUI 4122590)
- CUI
- 4122590
- Denumire
- NOVA BUILDING SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|03|1454|1993
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 19.05.1993
- Sediu
- TEILOR, nr. 6, bl. PS36, sc. A, et. 4, ap. 16, Municipiul Pitești, Argeș
- Activități autorizate (CAEN)
- 1392 Fabricarea de articole confecționate din textile (cu excepția îmbrăcămintei și lenjeriei de corp) · rev. 2
- 3511 Producția de energie electrică · rev. 2
- 7111 Activități de arhitectură · rev. 2
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 11.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 474.420 lei (+31% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 392,7 mii lei · 2025 474,4 mii lei · maxim 2021 520,9 mii lei · minim 2018 307,9 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 155,6 mii lei · 2025 145,6 mii lei · maxim 2017 250,5 mii lei · minim 2023 1,3 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2016 4 · 2025 3 · maxim 2016 4 · minim 2017 3.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 474.420 lei | 362.450 lei | 329.590 lei | 411.357 lei | 520.913 lei | 403.530 lei | 491.084 lei | 307.918 lei | 486.632 lei | 311.503 lei | 392.698 lei |
| Venituri totale | 474.657 lei | 362.480 lei | 329.600 lei | 411.367 lei | 520.940 lei | 403.786 lei | 491.615 lei | 382.011 lei | 554.909 lei | 347.843 lei | 571.470 lei |
| Cheltuieli totale | 301.920 lei | 301.395 lei | 325.658 lei | 272.761 lei | 290.359 lei | 293.301 lei | 249.674 lei | 290.219 lei | 299.224 lei | 309.622 lei | 393.169 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 145.611 lei | 54.494 lei | 1.300 lei | 135.379 lei | 226.495 lei | 107.005 lei | 237.030 lei | 88.289 lei | 250.495 lei | 35.106 lei | 155.586 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 145.611 lei | 54.494 lei | 1.300 lei | 135.379 lei | 226.495 lei | 107.005 lei | 237.030 lei | 88.289 lei | 250.495 lei | 35.106 lei | 155.586 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 353.913 lei | 375.748 lei | 326.273 lei | 577.753 lei | 545.133 lei | 441.273 lei | 471.350 lei | 537.889 lei | 700.781 lei | 516.347 lei | 701.925 lei |
| Datorii | 201.147 lei | 21.926 lei | 26.945 lei | 279.725 lei | 155.989 lei | 171.619 lei | 71.671 lei | 286.991 lei | 146.056 lei | 142.150 lei | 172.387 lei |
| Capitaluri proprii | 152.766 lei | 353.822 lei | 299.328 lei | 298.028 lei | 389.144 lei | 269.654 lei | 399.679 lei | 250.898 lei | 523.104 lei | 307.715 lei | 428.195 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 3 | 3 | 3 | 3 | 4 | 3 | 3 | 3 | 3 | 4 | — |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Creditor: 7
- Intimat Chemat în garanţie: 2
- Intimat Creditor: 1
Categorii de dosare
- Insolvență: 8
- Contencios administrativ: 2
Stadii procesuale
- Fond: 5
- Apel: 3
- Recurs: 2
Dosare pe ani
- 2018: 1
- 2023: 6
- 2024: 1
- 2026: 2
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 10 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 253/1259/2018/a53 | Curtea de Apel Pitești | Insolvență / faliment | Apel | Intimat Creditor |
| 253/1259/2018/a57.1 | Curtea de Apel Pitești | Insolvență / faliment | Apel | Creditor |
| 253/1259/2018/a54 | Curtea de Apel Pitești | Insolvență / faliment | Apel | Creditor |
| 1168/109/2016 | Curtea de Apel Pitești | Contencios administrativ și fiscal | Recurs | Intimat Chemat în garanţie |
| 1168/109/2016/a1 | Curtea de Apel Pitești | Contencios administrativ și fiscal | Recurs | Intimat Chemat în garanţie |
| 253/1259/2018 | Tribunalul Comercial ARGES | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 253/1259/2018/a55 | Tribunalul Comercial ARGES | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 253/1259/2018/a56 | Tribunalul Comercial ARGES | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 253/1259/2018/a58 | Tribunalul Comercial ARGES | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 253/1259/2018/a57 | Tribunalul Comercial ARGES | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare NOVA BUILDING SRL?
NOVA BUILDING SRL apare în 10 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 29 septembrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des NOVA BUILDING SRL?
Cel mai des la Tribunalul Comercial ARGES (5) și Curtea de Apel Pitești (5).
În ce calitate apare cel mai des NOVA BUILDING SRL?
Cel mai des ca creditor (7 din 10 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia insolvență (8 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă creditor, intimat și chemat în garanție?
Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului. Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs). Chemat în garanție: persoana chemată în proces de una dintre părți pentru a răspunde în locul ei sau alături de ea, dacă partea respectivă pierde procesul (acțiune în garanție).
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 07 octombrie 2026.