PHOENIX ALPIN S.R.L.
PHOENIX ALPIN S.R.L.: firmă în funcțiune din Sat Cristur, Municipiul Deva, Hunedoara, CUI 41198356. Cifră de afaceri 2025: 249.456 lei, 3 salariați. Date ONRC,
Registru
- CUI
- 41198356
- Denumire
- PHOENIX ALPIN S.R.L.
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|20|959|2019
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 30.05.2019
- Sediu
- TRANDAFIRILOR, nr. 20, Sat Cristur, Municipiul Deva, Hunedoara
- Activități autorizate (CAEN)
- 8553 Școli de conducere (pilotaj) · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- nu
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 17.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2019–2025 · 7 bilanțuri
Financiar · 2019–2025 · 7 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 249.456 lei (+32% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2019 107,1 mii lei · 2025 249,5 mii lei · maxim 2025 249,5 mii lei · minim 2019 107,1 mii lei.
Rezultat net (lei): 2019 26,2 mii lei · 2025 −53,6 mii lei · maxim 2020 54,8 mii lei · minim 2025 −53,6 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2020 5 · 2025 3 · maxim 2023 8 · minim 2025 3.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||
| Cifră de afaceri netă | 249.456 lei | 188.790 lei | 163.240 lei | 169.710 lei | 133.900 lei | 175.546 lei | 107.050 lei |
| Venituri totale | 327.541 lei | 232.670 lei | 250.913 lei | 277.071 lei | 237.140 lei | 298.661 lei | 141.859 lei |
| Cheltuieli totale | 378.916 lei | 228.543 lei | 227.251 lei | 230.447 lei | 201.583 lei | 242.627 lei | 114.552 lei |
| Rezultat | |||||||
| Profit net | 0 lei | 2.396 lei | 22.063 lei | 45.114 lei | 34.311 lei | 54.760 lei | 26.181 lei |
| Pierdere netă | 53.566 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | -53.566 lei | 2.396 lei | 22.063 lei | 45.114 lei | 34.311 lei | 54.760 lei | 26.181 lei |
| Bilanț | |||||||
| Active totale | 116.031 lei | 160.619 lei | 150.411 lei | 157.831 lei | 163.164 lei | 186.045 lei | 214.445 lei |
| Datorii | 42.072 lei | 33.094 lei | 10.787 lei | 16.910 lei | 13.998 lei | 20.330 lei | 57.130 lei |
| Capitaluri proprii | 73.959 lei | 127.525 lei | 125.129 lei | 103.066 lei | 87.952 lei | 81.141 lei | 26.381 lei |
| Oameni | |||||||
| Număr mediu de salariați | 3 | 6 | 8 | 5 | 4 | 5 | — |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este PHOENIX ALPIN S.R.L. activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, PHOENIX ALPIN S.R.L. figurează în funcțiune. La ANAF, pe 17.10.2026, era neplătitoare de TVA.
Unde are sediul PHOENIX ALPIN S.R.L.?
Sediul înregistrat la ONRC e în Sat Cristur, Municipiul Deva, județul Hunedoara (TRANDAFIRILOR, nr. 20); numărul de înmatriculare e J|20|959|2019, din 30.05.2019.
Ce cifră de afaceri a avut PHOENIX ALPIN S.R.L. în 2025?
249.456 lei, cu 32% peste 2024 (188.790 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost o pierdere de 53.566 lei.
Câți salariați are PHOENIX ALPIN S.R.L.?
3 salariați în medie în 2025 (6 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre PHOENIX ALPIN S.R.L.?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (17.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.