ERMITENC CONSTRUCT S.R.L.
ERMITENC CONSTRUCT S.R.L.: firmă în funcțiune din Loc. Năvodari, Oraș Năvodari, Constanța, CUI 41151272. Cifră de afaceri 2025: 275.262 lei, 5 salariați. Date O
Registru
- CUI
- 41151272
- Denumire
- ERMITENC CONSTRUCT S.R.L.
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|13|1990|2019
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 21.05.2019
- Sediu
- GAROFIȚEI, nr. 31, LOT 2, CAMERA 1, Loc. Năvodari, Oraș Năvodari, Constanța
- Activități autorizate (CAEN)
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- da
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 27.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2019–2025 · 7 bilanțuri
Financiar · 2019–2025 · 7 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 275.262 lei (-32% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2019 164,9 mii lei · 2025 275,3 mii lei · maxim 2024 406,9 mii lei · minim 2022 123,2 mii lei.
Rezultat net (lei): 2019 53,5 mii lei · 2025 −212,1 mii lei · maxim 2020 66,2 mii lei · minim 2025 −212,1 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2019 4 · 2025 5 · maxim 2022 5 · minim 2020 2.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||
| Cifră de afaceri netă | 275.262 lei | 406.937 lei | 293.031 lei | 123.160 lei | 260.525 lei | 199.750 lei | 164.934 lei |
| Venituri totale | 275.393 lei | 406.937 lei | 294.319 lei | 123.172 lei | 262.205 lei | 199.750 lei | 164.934 lei |
| Cheltuieli totale | 484.758 lei | 461.985 lei | 339.362 lei | 259.630 lei | 221.187 lei | 131.675 lei | 109.833 lei |
| Rezultat | |||||||
| Profit net | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 38.709 lei | 66.166 lei | 53.451 lei |
| Pierdere netă | 212.118 lei | 66.164 lei | 47.995 lei | 137.563 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | -212.118 lei | -66.164 lei | -47.995 lei | -137.563 lei | 38.709 lei | 66.166 lei | 53.451 lei |
| Bilanț | |||||||
| Active totale | 95.217 lei | 64.573 lei | 84.292 lei | 41.333 lei | 172.018 lei | 126.620 lei | 67.305 lei |
| Datorii | 400.910 lei | 157.769 lei | 111.324 lei | 20.370 lei | 13.492 lei | 6.803 lei | 13.654 lei |
| Capitaluri proprii | -305.693 lei | -93.196 lei | -27.032 lei | 20.963 lei | 158.526 lei | 119.817 lei | 53.651 lei |
| Oameni | |||||||
| Număr mediu de salariați | 5 | 5 | 4 | 5 | 3 | 2 | 4 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este ERMITENC CONSTRUCT S.R.L. activă?
În registrul ONRC din 19.10.2026, ERMITENC CONSTRUCT S.R.L. figurează în funcțiune. La ANAF, pe 27.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul ERMITENC CONSTRUCT S.R.L.?
Sediul înregistrat la ONRC e în Loc. Năvodari, Oraș Năvodari, județul Constanța (GAROFIȚEI, nr. 31, LOT 2, CAMERA 1); numărul de înmatriculare e J|13|1990|2019, din 21.05.2019.
Ce cifră de afaceri a avut ERMITENC CONSTRUCT S.R.L. în 2025?
275.262 lei, cu 32% sub 2024 (406.937 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost o pierdere de 212.118 lei.
Câți salariați are ERMITENC CONSTRUCT S.R.L.?
5 salariați în medie în 2025 (5 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre ERMITENC CONSTRUCT S.R.L.?
Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (27.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.