ELSTEF TRUCKS SRL — dosare în instanță
Numele ELSTEF TRUCKS SRL apare în 5 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 15 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 5
- Instanțe
- 2
- Primul dosar
- 18 decembrie 2024
- Ultima activitate
- 15 octombrie 2026
- Rol dominant
- Pârât — 2 din 5 dosare cu calitate cunoscută (40%)
Din registrul firmelor (CUI 41131810)
- CUI
- 41131810
- Denumire
- ELSTEF TRUCKS S.R.L.
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|29|1818|2019
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 17.05.2019
- Sediu
- ȚÎNȚĂRENI, nr. 66A, bl. C1, et. 2, ap. 7, Sat Țânțăreni, Comuna Blejoi, Prahova
- Activități autorizate (CAEN)
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 2
- 8211 Activități combinate de secretariat · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 27.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2019–2025 · 7 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 1.003.762 lei (-35% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2019 579,2 mii lei · 2025 1 mil. lei · maxim 2024 1,5 mil. lei · minim 2019 579,2 mii lei.
Rezultat net (lei): 2019 −31,3 mii lei · 2025 50,6 mii lei · maxim 2024 91,6 mii lei · minim 2022 −131,6 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2019 3 · 2025 2 · maxim 2020 4 · minim 2025 2.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||
| Cifră de afaceri netă | 1.003.762 lei | 1.535.124 lei | 1.168.090 lei | 1.367.591 lei | 1.133.238 lei | 983.165 lei | 579.157 lei |
| Venituri totale | 1.007.981 lei | 1.539.326 lei | 1.168.090 lei | 1.367.591 lei | 1.133.238 lei | 983.165 lei | 579.157 lei |
| Cheltuieli totale | 930.736 lei | 1.432.339 lei | 1.147.399 lei | 1.485.466 lei | 1.047.222 lei | 982.264 lei | 604.675 lei |
| Rezultat | |||||||
| Profit net | 50.636 lei | 91.636 lei | 9.010 lei | 0 lei | 74.684 lei | 0 lei | 0 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 131.551 lei | 0 lei | 8.931 lei | 31.310 lei |
| Rezultat net | 50.636 lei | 91.636 lei | 9.010 lei | -131.551 lei | 74.684 lei | -8.931 lei | -31.310 lei |
| Bilanț | |||||||
| Active totale | 676.843 lei | 549.284 lei | 251.507 lei | 335.169 lei | 214.138 lei | 137.578 lei | 121.942 lei |
| Datorii | 622.469 lei | 545.546 lei | 339.405 lei | 432.077 lei | 179.495 lei | 177.619 lei | 153.052 lei |
| Capitaluri proprii | 54.374 lei | 3.738 lei | -87.898 lei | -96.908 lei | 34.643 lei | -40.041 lei | -31.110 lei |
| Oameni | |||||||
| Număr mediu de salariați | 2 | 3 | 3 | 4 | 4 | 4 | 3 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Unde se judecă — 2 instanțe în 1 județ
Concentrat: 80% din dosare sunt la Judecătoria Ploiești (4). Un dosar e la Tribunalul Prahova.
| Instanță | Județ | Grad | Dosare |
|---|---|---|---|
| Judecătoria Ploiești | Prahova | Judecătorie | 4 |
| Tribunalul Prahova | Prahova | Tribunal | 1 |
Calitate procesuală
- Pârât: 2
- Apelant Terţ poprit: 1
- Debitor: 1
- Terţ poprit: 1
Categorii de dosare
- Litigii cu profesioniștii: 3
- Civil: 2
Stadii procesuale
- Fond: 4
- Apel: 1
Dosare pe ani
- 2024: 1
- 2025: 1
- 2026: 3
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 5 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 20425/281/2023 | Tribunalul Prahova | Civil | Apel | Apelant Terţ poprit |
| 23059/281/2025 | Judecătoria Ploiești | Civil | Fond | Terţ poprit |
| 6441/281/2026 | Judecătoria Ploiești | Litigii cu profesioniștii | Fond | Pârât |
| 6442/281/2026 | Judecătoria Ploiești | Litigii cu profesioniștii | Fond | Pârât |
| 14189/281/2026 | Judecătoria Ploiești | Litigii cu profesioniștii | Fond | Debitor |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare ELSTEF TRUCKS SRL?
ELSTEF TRUCKS SRL apare în 5 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 15 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des ELSTEF TRUCKS SRL?
Cel mai des la Judecătoria Ploiești (4) și Tribunalul Prahova (1).
În ce calitate apare cel mai des ELSTEF TRUCKS SRL?
Cel mai des ca pârât (2 din 5 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia litigii cu profesioniștii (3 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă pârât, apelant și debitor?
Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată. Apelant: partea care a declarat apel împotriva unei hotărâri. Debitor: persoana care datorează o prestație creditorului; în insolvență, cel aflat în procedură.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.