IONA VALDEX SRL
IONA VALDEX SRL: firmă în funcțiune din Municipiul Iași, Iași, CUI 4107191. Cifră de afaceri 2025: 18.000 lei, 0 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.
Registru
- CUI
- 4107191
- Denumire
- IONA VALDEX SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|22|1171|1993
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 22.04.1993
- Sediu
- B-dul ALEXANDRU CEL BUN, nr. 49, bl. Y1, et. P, Municipiul Iași, Iași
- Activități autorizate (CAEN)
- 4637 Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente · rev. 2
- 4639 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 2
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 2
- 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 2
- 4726 Comerț cu amănuntul al produselor din tutun, în magazine specializate · rev. 2
- 4761 Comerț cu amănuntul al cărților, în magazine specializate · rev. 2
Arată toate (14)
- 4762 Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie, în magazine specializate · rev. 2
- 4765 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor, în magazine specializate · rev. 2
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate · rev. 2
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie, în magazine specializate · rev. 2
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate · rev. 2
- 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet · rev. 2
- 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor · rev. 2
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- nu
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 16.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 18.000 lei (-77% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 563,3 mii lei · 2025 18 mii lei · maxim 2016 596,6 mii lei · minim 2025 18 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 30,7 mii lei · 2025 11,1 mii lei · maxim 2023 33,9 mii lei · minim 2024 −7,9 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 3 · 2025 0 · maxim 2015 3 · minim 2024 0.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 18.000 lei | 79.862 lei | 508.047 lei | 528.560 lei | 504.491 lei | 496.219 lei | 563.751 lei | 568.114 lei | 591.871 lei | 596.614 lei | 563.328 lei |
| Venituri totale | 21.820 lei | 81.421 lei | 508.047 lei | 528.560 lei | 504.491 lei | 505.150 lei | 563.751 lei | 570.269 lei | 592.778 lei | 596.614 lei | 563.412 lei |
| Cheltuieli totale | 8.360 lei | 89.281 lei | 469.146 lei | 523.653 lei | 496.043 lei | 491.485 lei | 557.607 lei | 560.738 lei | 575.343 lei | 558.347 lei | 526.632 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 11.104 lei | 0 lei | 33.916 lei | 0 lei | 3.525 lei | 10.807 lei | 811 lei | 3.825 lei | 11.708 lei | 32.705 lei | 30.728 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 7.860 lei | 0 lei | 274 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 11.104 lei | -7.860 lei | 33.916 lei | -274 lei | 3.525 lei | 10.807 lei | 811 lei | 3.825 lei | 11.708 lei | 32.705 lei | 30.728 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 40.312 lei | 37.681 lei | 115.907 lei | 82.602 lei | 87.419 lei | 78.628 lei | 107.771 lei | 96.997 lei | 102.511 lei | 116.071 lei | 106.686 lei |
| Datorii | 3.847 lei | 7.209 lei | 72.575 lei | 73.186 lei | 74.204 lei | 58.131 lei | 93.446 lei | 83.482 lei | 81.113 lei | 73.676 lei | 66.268 lei |
| Capitaluri proprii | 36.465 lei | 30.472 lei | 43.332 lei | 9.416 lei | 13.215 lei | 20.497 lei | 14.325 lei | 13.515 lei | 21.398 lei | 42.395 lei | 40.418 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 0 | 0 | 1 | 2 | 2 | 2 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este IONA VALDEX SRL activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, IONA VALDEX SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 16.10.2026, era neplătitoare de TVA.
Unde are sediul IONA VALDEX SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Iași, județul Iași (B-dul ALEXANDRU CEL BUN, nr. 49, bl. Y1, et. P); numărul de înmatriculare e J|22|1171|1993, din 22.04.1993.
Ce cifră de afaceri a avut IONA VALDEX SRL în 2025?
18.000 lei, cu 77% sub 2024 (79.862 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 11.104 lei.
Câți salariați are IONA VALDEX SRL?
0 salariați în medie în 2025 (0 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre IONA VALDEX SRL?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (16.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.