PURE LIGHT DESIGN S.R.L.

PURE LIGHT DESIGN S.R.L.: firmă în funcțiune din București Sectorul 1, București, CUI 40995311. Cifră de afaceri 2025: 235.190 lei, 1 salariați. Date ONRC, MF,

Registru

CUI
40995311
Denumire
PURE LIGHT DESIGN S.R.L.
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Număr de înmatriculare
J|40|5277|2019
Stare în registru
în funcțiune
Data înmatriculării
17.04.2019
Sediu
BANUL ANTONACHE, nr. 52-60, sc. B, et. 1, ap. 7, CAM 1, București Sectorul 1, București
Activități autorizate (CAEN)
  • 1812 Alte activități de tipărire n.c.a. · rev. 3
  • 4761 Comerț cu amănuntul al cărților · rev. 3
  • 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat · rev. 3
  • 5811 Activități de editare a cărților · rev. 3
  • 5819 Alte activități de editare · rev. 3
  • 6039 Activități de distribuție a altor conținuturi · rev. 3
Arată toate (19)
  • 7020 Activități de consultanță în afaceri și management · rev. 3
  • 7330 Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării · rev. 3
  • 7412 Design grafic și activități de comunicare vizuală · rev. 3
  • 7413 Activități de design de interior · rev. 3
  • 7414 Alte activități de design specializat · rev. 3
  • 7491 Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing · rev. 3
  • 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor · rev. 3
  • 8559 Alte forme de învățământ n.c.a. · rev. 3
  • 8569 Activități de servicii suport pentru învățământ · rev. 3
  • 8696 Activități de medicină tradițională, complementară și alternativă · rev. 3
  • 8699 Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a. · rev. 3
  • 9011 Activități de creație literară și compoziție muzicală · rev. 3
  • 9699 Alte servicii personale n.c.a. · rev. 3

Fiscal

Plătitor de TVA
nu
TVA la încasare
nu
Inactiv fiscal
nu
Verificat la ANAF
27.10.2026
Stare la Ministerul Finanțelor
INREGISTRAT

Financiar · 2019–2025 · 7 bilanțuri

Financiar · 2019–2025 · 7 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.

În 2025, cifra de afaceri netă a fost 235.190 lei (+6% față de 2024).

Cifră de afaceri netă (lei): 2019 14,5 mii lei · 2025 235,2 mii lei · maxim 2025 235,2 mii lei · minim 2019 14,5 mii lei.

Rezultat net (lei): 2019 8,5 mii lei · 2025 97,6 mii lei · maxim 2025 97,6 mii lei · minim 2019 8,5 mii lei.

Număr mediu de salariați (persoane): 2022 1 · 2025 1 · maxim 2022 1 · minim 2022 1.

Indicator2025202420232022202120202019
Activitate
Cifră de afaceri netă235.190 lei221.192 lei169.208 lei144.687 lei84.758 lei62.652 lei14.450 lei
Venituri totale235.209 lei221.281 lei169.236 lei144.710 lei84.758 lei62.712 lei14.450 lei
Cheltuieli totale135.268 lei136.509 lei125.234 lei64.450 lei31.528 lei16.828 lei5.551 lei
Rezultat
Profit net97.589 lei82.560 lei42.623 lei77.611 lei50.971 lei44.004 lei8.465 lei
Pierdere netă0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei
Rezultat net97.589 lei82.560 lei42.623 lei77.611 lei50.971 lei44.004 lei8.465 lei
Bilanț
Active totale177.265 lei143.014 lei103.860 lei147.331 lei52.259 lei45.066 lei9.355 lei
Datorii79.436 lei3.849 lei30.592 lei69.480 lei1.048 lei822 lei690 lei
Capitaluri proprii97.829 lei139.165 lei73.268 lei77.851 lei51.211 lei44.244 lei8.665 lei
Oameni
Număr mediu de salariați1111———

„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.

Dosare

Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.

Întrebări frecvente

Este PURE LIGHT DESIGN S.R.L. activă?

În registrul ONRC din 19.10.2026, PURE LIGHT DESIGN S.R.L. figurează în funcțiune. La ANAF, pe 27.10.2026, era neplătitoare de TVA.

Unde are sediul PURE LIGHT DESIGN S.R.L.?

Sediul înregistrat la ONRC e în București Sectorul 1, județul București (BANUL ANTONACHE, nr. 52-60, sc. B, et. 1, ap. 7, CAM 1); numărul de înmatriculare e J|40|5277|2019, din 17.04.2019.

Ce cifră de afaceri a avut PURE LIGHT DESIGN S.R.L. în 2025?

235.190 lei, cu 6% peste 2024 (221.192 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 97.589 lei.

Câți salariați are PURE LIGHT DESIGN S.R.L.?

1 salariat în medie în 2025 (1 în 2024), după situația financiară depusă.

De unde vin datele despre PURE LIGHT DESIGN S.R.L.?

Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (27.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.

Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.