USEDFUL EUROPE SRL — dosare în instanță
Numele USEDFUL EUROPE SRL apare în 5 dosare publice la 3 instanțe; ultima activitate: 14 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 5
- Instanțe
- 3
- Primul dosar
- 29 martie 2024
- Ultima activitate
- 14 octombrie 2026
- Rol dominant
- Reclamant — 2 din 5 dosare cu calitate cunoscută (40%)
Din registrul firmelor (CUI 40979464)
- CUI
- 40979464
- Denumire
- USEDFUL EUROPE S.R.L.
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|27|1293|2019
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 29.11.2019
- Sediu
- NORDULUI, nr. 11, Municipiul Piatra Neamț, Neamț
- Activități autorizate (CAEN)
- 2611 Fabricarea componentelor electronice · rev. 3
- 3314 Repararea și întreținerea echipamentelor electrice · rev. 3
- 4650 Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații · rev. 3
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 3
- 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații · rev. 3
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii · rev. 3
Arată toate (13)
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management · rev. 3
- 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice · rev. 3
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare · rev. 3
- 7721 Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv · rev. 3
- 7722 Activități de închiriere și leasing cu alte bunuri personale și gospodărești n.c.a. · rev. 3
- 7739 Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a. · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 12.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- TRANSFER(SOSIRE)
Financiar
Financiar · 2019–2025 · 7 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 71.442.600 lei (+9% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2019 1,1 mil. lei · 2025 71,4 mil. lei · maxim 2025 71,4 mil. lei · minim 2019 1,1 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2019 28,8 mii lei · 2025 2,6 mil. lei · maxim 2025 2,6 mil. lei · minim 2019 28,8 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2019 2 · 2025 26 · maxim 2025 26 · minim 2019 2.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||
| Cifră de afaceri netă | 71.442.600 lei | 65.561.771 lei | 40.282.406 lei | 44.112.170 lei | 19.312.649 lei | 1.822.954 lei | 1.121.481 lei |
| Venituri totale | 71.666.345 lei | 65.718.777 lei | 40.455.598 lei | 44.188.264 lei | 19.329.565 lei | 1.838.412 lei | 1.123.238 lei |
| Cheltuieli totale | 68.751.496 lei | 63.131.923 lei | 38.705.646 lei | 41.692.258 lei | 18.095.539 lei | 1.734.203 lei | 1.083.229 lei |
| Rezultat | |||||||
| Profit net | 2.590.353 lei | 2.281.188 lei | 1.547.572 lei | 2.163.682 lei | 1.195.558 lei | 87.197 lei | 28.794 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 2.590.353 lei | 2.281.188 lei | 1.547.572 lei | 2.163.682 lei | 1.195.558 lei | 87.197 lei | 28.794 lei |
| Bilanț | |||||||
| Active totale | 22.559.616 lei | 11.985.104 lei | 6.109.494 lei | 3.056.734 lei | 1.311.749 lei | 471.152 lei | 300.983 lei |
| Datorii | 19.090.345 lei | 9.703.676 lei | 2.074.557 lei | 638.704 lei | 0 lei | 354.961 lei | 271.989 lei |
| Capitaluri proprii | 3.469.271 lei | 2.281.428 lei | 3.708.605 lei | 2.163.922 lei | 1.311.749 lei | 116.191 lei | 28.994 lei |
| Oameni | |||||||
| Număr mediu de salariați | 26 | 21 | 21 | 13 | 4 | 2 | 2 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Reclamant: 2
- Contestator persoana interesată: 1
- Intervenient: 1
- Intervenient în numele altei persoane: 1
Categorii de dosare
- Contencios administrativ: 3
- Litigii cu profesioniștii: 1
- Penal: 1
Stadii procesuale
- Fond: 4
- Contestație (NCPP): 1
Dosare pe ani
- 2024: 2
- 2025: 3
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 5 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 1191/103/2025 | Tribunalul Neamț | Contencios administrativ și fiscal | Fond | Intervenient |
| 4244/279/2024 | Judecătoria Piatra Neamț | Litigii cu profesioniștii | Fond | Reclamant |
| 5418/2/2024 | Curtea de Apel București | Contencios administrativ și fiscal | Fond | Reclamant |
| 3998/279/2024 | Tribunalul Neamț | Penal | Contestație (NCPP) | Contestator persoana interesată |
| 1099/103/2025 | Tribunalul Neamț | Contencios administrativ și fiscal | Fond | Intervenient în numele altei persoane |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare USEDFUL EUROPE SRL?
USEDFUL EUROPE SRL apare în 5 dosare publice la 3 instanțe; ultima activitate: 14 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des USEDFUL EUROPE SRL?
Cel mai des la Tribunalul Neamț (3), Curtea de Apel București (1) și Judecătoria Piatra Neamț (1).
În ce calitate apare cel mai des USEDFUL EUROPE SRL?
Cel mai des ca reclamant (2 din 5 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia contencios administrativ (3 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă reclamant, contestator și intervenient?
Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată. Contestator: persoana care a formulat o contestație. Intervenient: persoana care intră într-un proces început între alte părți, pentru a-și apăra un drept sau pentru a sprijini pe una dintre ele.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 14 octombrie 2026.