IDEAS ECONOMICS S.R.L.
IDEAS ECONOMICS S.R.L.: firmă în funcțiune din București Sectorul 5, București, CUI 40845853. Cifră de afaceri 2025: 496.975 lei, 3 salariați. Date ONRC, MF, AN
Registru
- CUI
- 40845853
- Denumire
- IDEAS ECONOMICS S.R.L.
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|16|1047|2019
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 26.03.2019
- Sediu
- ING. DUMITRU TACU, nr. 28, bl. 2, sc. A, et. 5, ap. 2A52, București Sectorul 5, București
- Activități autorizate (CAEN)
- 5829 Activități de editare a altor produse software · rev. 3
- 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) · rev. 3
- 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul · rev. 3
- 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației · rev. 3
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe · rev. 3
- 6421 Activități ale holding-urilor · rev. 3
Arată toate (18)
- 6619 Activități auxiliare intermedierilor financiare, exceptând activități de asigurări și fonduri de pensii · rev. 3
- 6621 Activități de evaluare a riscului de asigurare și a pagubelor · rev. 3
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii · rev. 3
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3
- 6920 Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal · rev. 3
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management · rev. 3
- 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice · rev. 3
- 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a. · rev. 3
- 7820 Activități ale agențiilor de plasare temporară a forței de muncă și furnizarea altor resurse umane · rev. 3
- 8210 Activități de secretariat și servicii suport · rev. 3
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. · rev. 3
- 8559 Alte forme de învățământ n.c.a. · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 17.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- TRANSFER(SOSIRE)
Financiar · 2019–2025 · 7 bilanțuri
Financiar · 2019–2025 · 7 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 496.975 lei (-24% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2019 104 mii lei · 2025 497 mii lei · maxim 2024 656,9 mii lei · minim 2019 104 mii lei.
Rezultat net (lei): 2019 101,5 mii lei · 2025 170,6 mii lei · maxim 2024 350,7 mii lei · minim 2021 99,9 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2019 3 · 2025 3 · maxim 2019 3 · minim 2019 3.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||
| Cifră de afaceri netă | 496.975 lei | 656.913 lei | 423.793 lei | 370.878 lei | 304.192 lei | 282.750 lei | 104.000 lei |
| Venituri totale | 514.404 lei | 674.344 lei | 431.856 lei | 372.381 lei | 307.003 lei | 332.852 lei | 214.584 lei |
| Cheltuieli totale | 333.516 lei | 310.359 lei | 291.176 lei | 266.357 lei | 204.143 lei | 193.794 lei | 112.033 lei |
| Rezultat | |||||||
| Profit net | 170.621 lei | 350.742 lei | 136.447 lei | 102.389 lei | 99.879 lei | 136.359 lei | 101.511 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 170.621 lei | 350.742 lei | 136.447 lei | 102.389 lei | 99.879 lei | 136.359 lei | 101.511 lei |
| Bilanț | |||||||
| Active totale | 197.443 lei | 522.822 lei | 235.486 lei | 196.648 lei | 164.419 lei | 250.868 lei | 172.224 lei |
| Datorii | 26.581 lei | 47.070 lei | 39.823 lei | 35.258 lei | 9.178 lei | 8.484 lei | 16.097 lei |
| Capitaluri proprii | 170.862 lei | 475.752 lei | 195.663 lei | 161.390 lei | 153.738 lei | 238.070 lei | 101.711 lei |
| Oameni | |||||||
| Număr mediu de salariați | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este IDEAS ECONOMICS S.R.L. activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, IDEAS ECONOMICS S.R.L. figurează în funcțiune. La ANAF, pe 17.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul IDEAS ECONOMICS S.R.L.?
Sediul înregistrat la ONRC e în București Sectorul 5, județul București (ING. DUMITRU TACU, nr. 28, bl. 2, sc. A, et. 5, ap. 2A52); numărul de înmatriculare e J|16|1047|2019, din 26.03.2019.
Ce cifră de afaceri a avut IDEAS ECONOMICS S.R.L. în 2025?
496.975 lei, cu 24% sub 2024 (656.913 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 170.621 lei.
Câți salariați are IDEAS ECONOMICS S.R.L.?
3 salariați în medie în 2025 (3 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre IDEAS ECONOMICS S.R.L.?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (17.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.