EDI & IANIS AUTO S.R.L.
EDI & IANIS AUTO S.R.L.: firmă în funcțiune din Sat Șard, Comuna Ighiu, Alba, CUI 40843593. Cifră de afaceri 2025: 186.381 lei, 1 salariați. Date ONRC, MF, ANAF
Registru
- CUI
- 40843593
- Denumire
- EDI & IANIS AUTO S.R.L.
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|01|750|2019
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 26.03.2019
- Sediu
- nr. 397B, Sat Șard, Comuna Ighiu, Alba
- Activități autorizate (CAEN)
- 4672 Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule · rev. 3
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule · rev. 3
- 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- nu
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 27.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2019–2025 · 7 bilanțuri
Financiar · 2019–2025 · 7 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 186.381 lei (-22% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2019 26,1 mii lei · 2025 186,4 mii lei · maxim 2023 255,7 mii lei · minim 2019 26,1 mii lei.
Rezultat net (lei): 2019 4,8 mii lei · 2025 −369 lei · maxim 2022 10,9 mii lei · minim 2023 −12,4 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2020 1 · 2025 1 · maxim 2021 2 · minim 2020 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||
| Cifră de afaceri netă | 186.381 lei | 237.722 lei | 255.653 lei | 201.721 lei | 195.857 lei | 141.292 lei | 26.142 lei |
| Venituri totale | 186.381 lei | 238.172 lei | 255.653 lei | 201.721 lei | 195.857 lei | 141.292 lei | 26.142 lei |
| Cheltuieli totale | 184.980 lei | 240.225 lei | 265.879 lei | 187.256 lei | 196.069 lei | 138.203 lei | 20.517 lei |
| Rezultat | |||||||
| Profit net | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 10.886 lei | 0 lei | 2.223 lei | 4.841 lei |
| Pierdere netă | 369 lei | 4.324 lei | 12.399 lei | 0 lei | 1.609 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | -369 lei | -4.324 lei | -12.399 lei | 10.886 lei | -1.609 lei | 2.223 lei | 4.841 lei |
| Bilanț | |||||||
| Active totale | 54.241 lei | 46.958 lei | 53.104 lei | 60.016 lei | 47.253 lei | 33.703 lei | 19.509 lei |
| Datorii | 54.726 lei | 47.141 lei | 48.962 lei | 43.475 lei | 41.598 lei | 26.439 lei | 14.468 lei |
| Capitaluri proprii | -485 lei | -183 lei | 4.142 lei | 16.541 lei | 5.655 lei | 7.264 lei | 5.041 lei |
| Oameni | |||||||
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 2 | 1 | 2 | 1 | — |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este EDI & IANIS AUTO S.R.L. activă?
În registrul ONRC din 19.10.2026, EDI & IANIS AUTO S.R.L. figurează în funcțiune. La ANAF, pe 27.10.2026, era neplătitoare de TVA.
Unde are sediul EDI & IANIS AUTO S.R.L.?
Sediul înregistrat la ONRC e în Sat Șard, Comuna Ighiu, județul Alba (nr. 397B); numărul de înmatriculare e J|01|750|2019, din 26.03.2019.
Ce cifră de afaceri a avut EDI & IANIS AUTO S.R.L. în 2025?
186.381 lei, cu 22% sub 2024 (237.722 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost o pierdere de 369 lei.
Câți salariați are EDI & IANIS AUTO S.R.L.?
1 salariat în medie în 2025 (1 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre EDI & IANIS AUTO S.R.L.?
Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (27.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.