STORYVERSE MEDIA SRL — dosare în instanță
Numele STORYVERSE MEDIA SRL apare în 1 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 08 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 1
- Instanțe
- 1
- Primul dosar
- 25 mai 2026
- Ultima activitate
- 08 octombrie 2026
- Rol dominant
- Contestator — 1 din 1 dosare cu calitate cunoscută (100%)
Din registrul firmelor (CUI 40803157)
- CUI
- 40803157
- Denumire
- STORYVERSE MEDIA S.R.L.
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|40|3578|2019
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 19.03.2019
- Sediu
- PELEAGA, nr. 1A, PARTER, CAMERA 1, București Sectorul 5, București
- Activități autorizate (CAEN)
- 5911 Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune · rev. 3
- 5912 Activități post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune · rev. 3
- 5913 Activități de distribuție a filmelor cinematografice, video și a programelor de televiziune · rev. 3
- 5914 Proiecția de filme cinematografice · rev. 3
- 5920 Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală · rev. 3
- 6039 Activități de distribuție a altor conținuturi · rev. 3
Arată toate (20)
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management · rev. 3
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate · rev. 3
- 7312 Servicii de reprezentare media · rev. 3
- 7330 Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării · rev. 3
- 7411 Activități de design industrial și vestimentar · rev. 3
- 7412 Design grafic și activități de comunicare vizuală · rev. 3
- 7413 Activități de design de interior · rev. 3
- 7414 Alte activități de design specializat · rev. 3
- 7420 Activități fotografice · rev. 3
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor · rev. 3
- 9011 Activități de creație literară și compoziție muzicală · rev. 3
- 9013 Alte activități de creație artistică · rev. 3
- 9039 Alte activități suport pentru creație și interpretare artistică · rev. 3
- 9319 Alte activități sportive n.c.a · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 27.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2019–2025 · 7 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 408.132 lei (+18% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2019 42,1 mii lei · 2025 408,1 mii lei · maxim 2025 408,1 mii lei · minim 2019 42,1 mii lei.
Rezultat net (lei): 2019 17,6 mii lei · 2025 394 lei · maxim 2022 180,6 mii lei · minim 2025 394 lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2022 1 · 2025 3 · maxim 2025 3 · minim 2022 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||
| Cifră de afaceri netă | 408.132 lei | 346.406 lei | 298.794 lei | 359.645 lei | 211.267 lei | 70.135 lei | 42.131 lei |
| Venituri totale | 414.936 lei | 363.940 lei | 298.909 lei | 359.706 lei | 211.269 lei | 70.135 lei | 42.131 lei |
| Cheltuieli totale | 408.153 lei | 281.841 lei | 182.193 lei | 173.546 lei | 89.826 lei | 28.193 lei | 23.270 lei |
| Rezultat | |||||||
| Profit net | 394 lei | 75.820 lei | 113.787 lei | 180.590 lei | 115.231 lei | 39.949 lei | 17.597 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 394 lei | 75.820 lei | 113.787 lei | 180.590 lei | 115.231 lei | 39.949 lei | 17.597 lei |
| Bilanț | |||||||
| Active totale | 280.887 lei | 198.222 lei | 245.002 lei | 184.559 lei | 126.792 lei | 76.786 lei | 26.243 lei |
| Datorii | 280.253 lei | 122.162 lei | 130.975 lei | 3.729 lei | 11.321 lei | 19.040 lei | 8.446 lei |
| Capitaluri proprii | 634 lei | 76.060 lei | 114.027 lei | 180.830 lei | 115.471 lei | 57.746 lei | 17.797 lei |
| Oameni | |||||||
| Număr mediu de salariați | 3 | 1 | 1 | 1 | — | — | — |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Contestator: 1
Categorii de dosare
- Civil: 1
Stadii procesuale
- Fond: 1
Dosare pe ani
- 2026: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 1 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 12598/303/2026 | Judecatoria SECTORUL 6 BUCURESTI | Civil | Fond | Contestator |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare STORYVERSE MEDIA SRL?
STORYVERSE MEDIA SRL apare în 1 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 08 octombrie 2026.
În ce calitate apare cel mai des STORYVERSE MEDIA SRL?
Cel mai des ca contestator (1 din 1 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia civil (1 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă contestator?
Contestator: persoana care a formulat o contestație.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.