XIA MOTORS XTREM S.R.L.
XIA MOTORS XTREM S.R.L.: firmă în funcțiune din Loc. Năsăud, Oraș Năsăud, Bistrița-Năsăud, CUI 40789931. Cifră de afaceri 2025: 594.293 lei, 3 salariați. Date O
Registru
- CUI
- 40789931
- Denumire
- XIA MOTORS XTREM S.R.L.
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|06|629|2019
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 14.03.2019
- Sediu
- GEORGE COȘBUC, nr. 242, Loc. Năsăud, Oraș Năsăud, Bistrița-Năsăud
- Activități autorizate (CAEN)
- 4520 Întreținerea și repararea autovehiculelor · rev. 2
- 4532 Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 27.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2019–2025 · 7 bilanțuri
Financiar · 2019–2025 · 7 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 594.293 lei (+197% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2019 67 mii lei · 2025 594,3 mii lei · maxim 2025 594,3 mii lei · minim 2019 67 mii lei.
Rezultat net (lei): 2019 2,2 mii lei · 2025 63,9 mii lei · maxim 2025 63,9 mii lei · minim 2023 −54,1 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2019 3 · 2025 3 · maxim 2019 3 · minim 2021 2.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||
| Cifră de afaceri netă | 594.293 lei | 199.951 lei | 184.315 lei | 313.095 lei | 309.756 lei | 201.472 lei | 67.016 lei |
| Venituri totale | 594.293 lei | 199.951 lei | 184.315 lei | 313.095 lei | 309.756 lei | 305.996 lei | 125.640 lei |
| Cheltuieli totale | 516.783 lei | 243.652 lei | 236.583 lei | 281.825 lei | 357.414 lei | 297.708 lei | 122.769 lei |
| Rezultat | |||||||
| Profit net | 63.938 lei | 0 lei | 0 lei | 28.139 lei | 0 lei | 7.204 lei | 2.199 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 45.700 lei | 54.110 lei | 0 lei | 50.627 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 63.938 lei | -45.700 lei | -54.110 lei | 28.139 lei | -50.627 lei | 7.204 lei | 2.199 lei |
| Bilanț | |||||||
| Active totale | 40.969 lei | 11.424 lei | 96.869 lei | 77.226 lei | 64.414 lei | 145.467 lei | 186.819 lei |
| Datorii | 89.726 lei | 124.119 lei | 163.864 lei | 90.110 lei | 105.438 lei | 135.864 lei | 87.884 lei |
| Capitaluri proprii | -48.757 lei | -112.695 lei | -66.995 lei | -12.884 lei | -41.024 lei | 9.603 lei | 2.399 lei |
| Oameni | |||||||
| Număr mediu de salariați | 3 | 2 | 2 | 2 | 2 | 3 | 3 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este XIA MOTORS XTREM S.R.L. activă?
În registrul ONRC din 19.10.2026, XIA MOTORS XTREM S.R.L. figurează în funcțiune. La ANAF, pe 27.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul XIA MOTORS XTREM S.R.L.?
Sediul înregistrat la ONRC e în Loc. Năsăud, Oraș Năsăud, județul Bistrița-Năsăud (GEORGE COȘBUC, nr. 242); numărul de înmatriculare e J|06|629|2019, din 14.03.2019.
Ce cifră de afaceri a avut XIA MOTORS XTREM S.R.L. în 2025?
594.293 lei, cu 197% peste 2024 (199.951 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 63.938 lei.
Câți salariați are XIA MOTORS XTREM S.R.L.?
3 salariați în medie în 2025 (2 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre XIA MOTORS XTREM S.R.L.?
Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (27.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.