PETRU-CONSTRUCȚII S.R.L.
PETRU-CONSTRUCȚII S.R.L.: firmă în funcțiune din Sat Todirești, Comuna Todirești, Iași, CUI 40748419. Cifră de afaceri 2025: 3.662.647 lei, 20 salariați. Date O
Registru
- CUI
- 40748419
- Denumire
- PETRU-CONSTRUCȚII S.R.L.
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|22|1127|2019
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 07.03.2019
- Sediu
- Regr. Agr. Vol VIII, fila 50, Sat Todirești, Comuna Todirești, Iași
- Activități autorizate (CAEN)
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 2
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 2
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 2
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 2
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 2
- 4331 Lucrări de ipsoserie · rev. 2
Arată toate (14)
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 2
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 2
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 2
- 4339 Alte lucrări de finisare · rev. 2
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 2
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 2
- 7120 Activități de testări și analize tehnice · rev. 2
- 7219 Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- da
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 12.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2019–2025 · 6 bilanțuri
Financiar · 2019–2025 · 6 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 3.662.647 lei (+64% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2019 357,9 mii lei · 2025 3,7 mil. lei · maxim 2025 3,7 mil. lei · minim 2019 357,9 mii lei.
Rezultat net (lei): 2019 44,8 mii lei · 2025 1,5 mil. lei · maxim 2025 1,5 mil. lei · minim 2019 44,8 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2019 10 · 2025 20 · maxim 2025 20 · minim 2021 6.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||
| Cifră de afaceri netă | 3.662.647 lei | 2.237.157 lei | 2.123.673 lei | 1.380.731 lei | 913.740 lei | fără bilanț | 357.885 lei |
| Venituri totale | 3.662.647 lei | 2.237.241 lei | 2.123.673 lei | 1.380.731 lei | 913.740 lei | fără bilanț | 357.885 lei |
| Cheltuieli totale | 2.000.583 lei | 1.768.683 lei | 1.035.538 lei | 711.473 lei | 466.037 lei | fără bilanț | 308.322 lei |
| Rezultat | |||||||
| Profit net | 1.466.653 lei | 408.808 lei | 1.071.142 lei | 654.145 lei | 438.566 lei | fără bilanț | 44.775 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | fără bilanț | 0 lei |
| Rezultat net | 1.466.653 lei | 408.808 lei | 1.071.142 lei | 654.145 lei | 438.566 lei | fără bilanț | 44.775 lei |
| Bilanț | |||||||
| Active totale | 3.405.524 lei | 2.426.040 lei | 1.575.942 lei | 1.722.557 lei | 875.784 lei | fără bilanț | 109.228 lei |
| Datorii | 1.965.618 lei | 1.252.257 lei | 808.079 lei | 504.328 lei | 311.701 lei | fără bilanț | 31.253 lei |
| Capitaluri proprii | 1.515.139 lei | 1.173.783 lei | 767.863 lei | 1.218.229 lei | 564.083 lei | fără bilanț | 44.975 lei |
| Oameni | |||||||
| Număr mediu de salariați | 20 | 12 | 12 | 14 | 6 | fără bilanț | 10 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este PETRU-CONSTRUCȚII S.R.L. activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, PETRU-CONSTRUCȚII S.R.L. figurează în funcțiune. La ANAF, pe 12.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul PETRU-CONSTRUCȚII S.R.L.?
Sediul înregistrat la ONRC e în Sat Todirești, Comuna Todirești, județul Iași (Regr. Agr. Vol VIII, fila 50); numărul de înmatriculare e J|22|1127|2019, din 07.03.2019.
Ce cifră de afaceri a avut PETRU-CONSTRUCȚII S.R.L. în 2025?
3.662.647 lei, cu 64% peste 2024 (2.237.157 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 1.466.653 lei.
Câți salariați are PETRU-CONSTRUCȚII S.R.L.?
20 salariați în medie în 2025 (12 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre PETRU-CONSTRUCȚII S.R.L.?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (12.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.