PROGRESIV MO TRANS S.R.L.

PROGRESIV MO TRANS S.R.L.: firmă în funcțiune din Sat Țigmandru, Comuna Nadeș, Mureș, CUI 40731050. Cifră de afaceri 2025: 168.054 lei, 1 salariați. Date ONRC,

Registru

CUI
40731050
Denumire
PROGRESIV MO TRANS S.R.L.
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Număr de înmatriculare
J|26|632|2019
Stare în registru
în funcțiune
Data înmatriculării
04.03.2019
Sediu
ȚIGMANDRU, nr. 193, Sat Țigmandru, Comuna Nadeș, Mureș
Activități autorizate (CAEN)
  • 1610 Tăierea și rindeluirea lemnului · rev. 2
  • 2370 Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei · rev. 2
  • 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice · rev. 2
  • 2562 Operațiuni de mecanică generală · rev. 2
  • 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară · rev. 2
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 2
Arată toate (71)
  • 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor · rev. 2
  • 4213 Construcția de poduri și tuneluri · rev. 2
  • 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide · rev. 2
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 2
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 2
  • 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 2
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 2
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 2
  • 4331 Lucrări de ipsoserie · rev. 2
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 2
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 2
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 2
  • 4339 Alte lucrări de finisare · rev. 2
  • 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 2
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 2
  • 4511 Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone) · rev. 2
  • 4519 Comerț cu alte autovehicule · rev. 2
  • 4520 Întreținerea și repararea autovehiculelor · rev. 2
  • 4531 Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule · rev. 2
  • 4532 Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule · rev. 2
  • 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. · rev. 2
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 2
  • 4639 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 2
  • 4669 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente · rev. 2
  • 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare · rev. 2
  • 4674 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire · rev. 2
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 2
  • 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 2
  • 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete, în magazine specializate · rev. 2
  • 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase, în magazine specializate · rev. 2
  • 4729 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate · rev. 2
  • 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate · rev. 2
  • 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate · rev. 2
  • 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie vândute prin magazine · rev. 2
  • 4781 Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe · rev. 2
  • 4782 Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe · rev. 2
  • 4789 Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse · rev. 2
  • 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet · rev. 2
  • 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor · rev. 2
  • 4931 Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători · rev. 2
  • 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a · rev. 2
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 2
  • 4942 Servicii de mutare · rev. 2
  • 5210 Depozitări · rev. 2
  • 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre · rev. 2
  • 5224 Manipulări · rev. 2
  • 5229 Alte activități anexe transporturilor · rev. 2
  • 5320 Alte activități poștale și de curier · rev. 2
  • 5610 Restaurante · rev. 2
  • 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente · rev. 2
  • 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor · rev. 2
  • 7111 Activități de arhitectură · rev. 2
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · rev. 2
  • 7410 Activități de design specializat · rev. 2
  • 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare · rev. 2
  • 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele · rev. 2
  • 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții · rev. 2
  • 8110 Activități de servicii suport combinate · rev. 2
  • 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor · rev. 2
  • 8122 Activități specializate de curățenie · rev. 2
  • 8129 Alte activități de curățenie · rev. 2
  • 8130 Activități de întreținere peisagistică · rev. 2
  • 8219 Activități de fotocopiere, de pregătire a documentelor și alte activități specializate de secretariat · rev. 2
  • 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. · rev. 2
  • 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a. · rev. 2

Fiscal

Plătitor de TVA
nu
TVA la încasare
nu
Inactiv fiscal
nu
Verificat la ANAF
27.10.2026
Stare la Ministerul Finanțelor
INREGISTRAT

Financiar · 2019–2025 · 7 bilanțuri

Financiar · 2019–2025 · 7 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.

În 2025, cifra de afaceri netă a fost 168.054 lei (-18% față de 2024).

Cifră de afaceri netă (lei): 2019 1,2 mii lei · 2025 168,1 mii lei · maxim 2024 205,6 mii lei · minim 2020 398 lei.

Rezultat net (lei): 2019 −331 lei · 2025 81,2 mii lei · maxim 2022 112,6 mii lei · minim 2023 −55,7 mii lei.

Număr mediu de salariați (persoane): 2020 3 · 2025 1 · maxim 2020 3 · minim 2021 1.

Indicator2025202420232022202120202019
Activitate
Cifră de afaceri netă168.054 lei205.587 lei36.270 lei199.654 lei5.206 lei398 lei1.193 lei
Venituri totale268.116 lei205.736 lei36.300 lei199.893 lei25.670 lei9.398 lei1.193 lei
Cheltuieli totale184.351 lei180.122 lei91.594 lei85.315 lei46.002 lei44.906 lei1.488 lei
Rezultat
Profit net81.217 lei23.557 lei0 lei112.621 lei0 lei0 lei0 lei
Pierdere netă0 lei0 lei55.656 lei0 lei20.385 lei35.508 lei331 lei
Rezultat net81.217 lei23.557 lei-55.656 lei112.621 lei-20.385 lei-35.508 lei-331 lei
Bilanț
Active totale272.361 lei299.096 lei178.714 lei129.346 lei5.821 lei865 lei328 lei
Datorii266.646 lei374.598 lei277.773 lei72.749 lei61.845 lei36.504 lei459 lei
Capitaluri proprii5.715 lei-75.502 lei-99.059 lei56.597 lei-56.024 lei-35.639 lei-131 lei
Oameni
Număr mediu de salariați112113—

„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.

Dosare

Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.

Întrebări frecvente

Este PROGRESIV MO TRANS S.R.L. activă?

În registrul ONRC din 19.10.2026, PROGRESIV MO TRANS S.R.L. figurează în funcțiune. La ANAF, pe 27.10.2026, era neplătitoare de TVA.

Unde are sediul PROGRESIV MO TRANS S.R.L.?

Sediul înregistrat la ONRC e în Sat Țigmandru, Comuna Nadeș, județul Mureș (ȚIGMANDRU, nr. 193); numărul de înmatriculare e J|26|632|2019, din 04.03.2019.

Ce cifră de afaceri a avut PROGRESIV MO TRANS S.R.L. în 2025?

168.054 lei, cu 18% sub 2024 (205.587 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 81.217 lei.

Câți salariați are PROGRESIV MO TRANS S.R.L.?

1 salariat în medie în 2025 (1 în 2024), după situația financiară depusă.

De unde vin datele despre PROGRESIV MO TRANS S.R.L.?

Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (27.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.

Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.