FRANȚESCU&COMP S.R.L.
FRANȚESCU&COMP S.R.L.: firmă în funcțiune din Municipiul Timișoara, Timiș, CUI 40649628. Cifră de afaceri 2025: 296.973 lei, 1 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.
Registru
- CUI
- 40649628
- Denumire
- FRANȚESCU&COMP S.R.L.
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|35|1018|2019
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 15.02.2019
- Sediu
- AMFOREI, nr. 15, bl. B6, sc. B, et. PARTER, ap. 4, Municipiul Timișoara, Timiș
- Activități autorizate (CAEN)
- 8622 Activități de asistență medicală specializată · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- nu
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 12.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2020–2025 · 6 bilanțuri
Financiar · 2020–2025 · 6 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 296.973 lei (+18% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2020 247,7 mii lei · 2025 297 mii lei · maxim 2025 297 mii lei · minim 2020 247,7 mii lei.
Rezultat net (lei): 2020 167,9 mii lei · 2025 196,5 mii lei · maxim 2021 236,9 mii lei · minim 2024 165,8 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2020 1 · 2025 1 · maxim 2020 1 · minim 2020 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | ||||||
| Cifră de afaceri netă | 296.973 lei | 252.205 lei | 272.638 lei | 278.509 lei | 286.451 lei | 247.702 lei |
| Venituri totale | 296.973 lei | 252.205 lei | 272.638 lei | 278.509 lei | 286.451 lei | 247.702 lei |
| Cheltuieli totale | 91.701 lei | 79.005 lei | 61.188 lei | 52.604 lei | 47.404 lei | 77.288 lei |
| Rezultat | ||||||
| Profit net | 196.542 lei | 165.785 lei | 209.051 lei | 222.544 lei | 236.872 lei | 167.937 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 196.542 lei | 165.785 lei | 209.051 lei | 222.544 lei | 236.872 lei | 167.937 lei |
| Bilanț | ||||||
| Active totale | 218.453 lei | 164.929 lei | 329.998 lei | 224.332 lei | 262.476 lei | 552.451 lei |
| Datorii | 22.768 lei | 0 lei | 27 lei | -1.051 lei | 601 lei | 18.970 lei |
| Capitaluri proprii | 195.685 lei | 164.929 lei | 329.971 lei | 225.383 lei | 261.875 lei | 533.481 lei |
| Oameni | ||||||
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este FRANȚESCU&COMP S.R.L. activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, FRANȚESCU&COMP S.R.L. figurează în funcțiune. La ANAF, pe 12.10.2026, era neplătitoare de TVA.
Unde are sediul FRANȚESCU&COMP S.R.L.?
Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Timișoara, județul Timiș (AMFOREI, nr. 15, bl. B6, sc. B, et. PARTER, ap. 4); numărul de înmatriculare e J|35|1018|2019, din 15.02.2019.
Ce cifră de afaceri a avut FRANȚESCU&COMP S.R.L. în 2025?
296.973 lei, cu 18% peste 2024 (252.205 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 196.542 lei.
Câți salariați are FRANȚESCU&COMP S.R.L.?
1 salariat în medie în 2025 (1 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre FRANȚESCU&COMP S.R.L.?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (12.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.