VATCONS TEAM S.R.L.

VATCONS TEAM S.R.L.: firmă în funcțiune din Municipiul Sebeș, Alba, CUI 40527329. Cifră de afaceri 2020: 3.616.175 lei, 9 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.

Registru

CUI
40527329
Denumire
VATCONS TEAM S.R.L.
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Număr de înmatriculare
J|01|339|2019
Stare în registru
în funcțiune
Data înmatriculării
30.01.2019
Sediu
MIRCEA CEL MARE, nr. 110, Municipiul Sebeș, Alba
Activități autorizate (CAEN)
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 2
  • 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor · rev. 2
  • 4212 Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane · rev. 2
  • 4213 Construcția de poduri și tuneluri · rev. 2
  • 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide · rev. 2
  • 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații · rev. 2
Arată toate (19)
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 2
  • 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 2
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 2
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 2
  • 4331 Lucrări de ipsoserie · rev. 2
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 2
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 2
  • 4339 Alte lucrări de finisare · rev. 2
  • 4641 Comerț cu ridicata al produselor textile · rev. 2
  • 4643 Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor · rev. 2
  • 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc · rev. 2
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 2
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · rev. 2

Fiscal

Plătitor de TVA
nu
TVA la încasare
nu
Inactiv fiscal
da
Verificat la ANAF
17.10.2026
Stare la Ministerul Finanțelor
INREGISTRAT

Financiar · 2019–2020 · 2 bilanțuri

Financiar · 2019–2020 · 2 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2020, față de 2019.

În 2020, cifra de afaceri netă a fost 3.616.175 lei (+243% față de 2019).

Cifră de afaceri netă (lei): 2019 1,1 mil. lei · 2020 3,6 mil. lei · maxim 2020 3,6 mil. lei · minim 2019 1,1 mil. lei.

Rezultat net (lei): 2019 45,2 mii lei · 2020 130,4 mii lei · maxim 2020 130,4 mii lei · minim 2019 45,2 mii lei.

Număr mediu de salariați (persoane): 2019 2 · 2020 9 · maxim 2020 9 · minim 2019 2.

Indicator20202019
Activitate
Cifră de afaceri netă3.616.175 lei1.054.676 lei
Venituri totale3.678.883 lei1.056.994 lei
Cheltuieli totale3.514.305 lei1.001.195 lei
Rezultat
Profit net130.356 lei45.229 lei
Pierdere netă0 lei0 lei
Rezultat net130.356 lei45.229 lei
Bilanț
Active totale807.067 lei164.851 lei
Datorii675.548 lei119.422 lei
Capitaluri proprii131.519 lei45.429 lei
Oameni
Număr mediu de salariați92

„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.

Dosare

Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.

Întrebări frecvente

Este VATCONS TEAM S.R.L. activă?

În registrul ONRC din 02.09.2026, VATCONS TEAM S.R.L. figurează în funcțiune. La ANAF, pe 17.10.2026, era neplătitoare de TVA și inactivă fiscal.

Unde are sediul VATCONS TEAM S.R.L.?

Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Sebeș, județul Alba (MIRCEA CEL MARE, nr. 110); numărul de înmatriculare e J|01|339|2019, din 30.01.2019.

Ce cifră de afaceri a avut VATCONS TEAM S.R.L. în 2020?

3.616.175 lei, cu 243% peste 2019 (1.054.676 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 130.356 lei.

Câți salariați are VATCONS TEAM S.R.L.?

9 salariați în medie în 2020 (2 în 2019), după situația financiară depusă.

De unde vin datele despre VATCONS TEAM S.R.L.?

Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (17.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2020). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.

Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.