NFS MACHINERY SOLUTIONS S.R.L.
NFS MACHINERY SOLUTIONS S.R.L.: firmă în funcțiune din Sat Călărași, Comuna Călărasi, Dolj, CUI 40507976. Cifră de afaceri 2025: 329.236 lei, 1 salariați. Date
Registru
- CUI
- 40507976
- Denumire
- NFS MACHINERY SOLUTIONS S.R.L.
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|16|388|2019
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 28.01.2019
- Sediu
- PETRE BANIȚĂ, nr. 1A, Sat Călărași, Comuna Călărasi, Dolj
- Activități autorizate (CAEN)
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule · rev. 3
- 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 17.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2019–2025 · 7 bilanțuri
Financiar · 2019–2025 · 7 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 329.236 lei (+29% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2020 347,1 mii lei · 2025 329,2 mii lei · maxim 2020 347,1 mii lei · minim 2023 207,8 mii lei.
Rezultat net (lei): 2019 −5,5 mii lei · 2025 7,7 mii lei · maxim 2020 67,8 mii lei · minim 2024 −84,1 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2019 0 · 2025 1 · maxim 2021 5 · minim 2019 0.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||
| Cifră de afaceri netă | 329.236 lei | 254.957 lei | 207.782 lei | 262.605 lei | 255.062 lei | 347.099 lei | — |
| Venituri totale | 341.133 lei | 254.957 lei | 336.092 lei | 279.371 lei | 314.698 lei | 385.778 lei | 0 lei |
| Cheltuieli totale | 327.917 lei | 336.472 lei | 272.866 lei | 322.021 lei | 362.733 lei | 314.440 lei | 5.484 lei |
| Rezultat | |||||||
| Profit net | 7.713 lei | 0 lei | 60.288 lei | 0 lei | 0 lei | 67.849 lei | 0 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 84.066 lei | 0 lei | 44.966 lei | 50.197 lei | 0 lei | 5.484 lei |
| Rezultat net | 7.713 lei | -84.066 lei | 60.288 lei | -44.966 lei | -50.197 lei | 67.849 lei | -5.484 lei |
| Bilanț | |||||||
| Active totale | 244.529 lei | 274.407 lei | 305.134 lei | 302.284 lei | 270.310 lei | 327.419 lei | 82.429 lei |
| Datorii | 224.066 lei | 421.457 lei | 168.197 lei | 207.153 lei | 114.812 lei | 103.460 lei | 87.713 lei |
| Capitaluri proprii | 20.463 lei | -147.050 lei | 27.907 lei | -32.381 lei | 12.585 lei | 62.564 lei | -5.284 lei |
| Oameni | |||||||
| Număr mediu de salariați | 1 | 2 | 3 | 3 | 5 | 3 | 0 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este NFS MACHINERY SOLUTIONS S.R.L. activă?
În registrul ONRC din 19.10.2026, NFS MACHINERY SOLUTIONS S.R.L. figurează în funcțiune. La ANAF, pe 17.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul NFS MACHINERY SOLUTIONS S.R.L.?
Sediul înregistrat la ONRC e în Sat Călărași, Comuna Călărasi, județul Dolj (PETRE BANIȚĂ, nr. 1A); numărul de înmatriculare e J|16|388|2019, din 28.01.2019.
Ce cifră de afaceri a avut NFS MACHINERY SOLUTIONS S.R.L. în 2025?
329.236 lei, cu 29% peste 2024 (254.957 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 7.713 lei.
Câți salariați are NFS MACHINERY SOLUTIONS S.R.L.?
1 salariat în medie în 2025 (2 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre NFS MACHINERY SOLUTIONS S.R.L.?
Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (17.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.