LIGHT EBAY-TRADE S.R.L.
LIGHT EBAY-TRADE S.R.L.: firmă în funcțiune din Municipiul Onești, Bacău, CUI 40495103. Cifră de afaceri 2025: 3.242.524 lei, 5 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.
Registru
- CUI
- 40495103
- Denumire
- LIGHT EBAY-TRADE S.R.L.
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|04|218|2019
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 25.01.2019
- Sediu
- Adjudului, nr. 122C, Municipiul Onești, Bacău
- Activități autorizate (CAEN)
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 3
- 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc · rev. 3
- 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente · rev. 3
- 4689 Comerț cu ridicata specializat al altor produse n.c.a. · rev. 3
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 3
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 3
Arată toate (30)
- 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații · rev. 3
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit · rev. 3
- 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice · rev. 3
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a. · rev. 3
- 4763 Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive · rev. 3
- 4764 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor · rev. 3
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie · rev. 3
- 4777 Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor · rev. 3
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi · rev. 3
- 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor · rev. 3
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule · rev. 3
- 4783 Comerț cu amănuntul al motocicletelor; comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru motociclete · rev. 3
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat · rev. 3
- 4792 Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat · rev. 3
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
- 5210 Depozitări · rev. 3
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre · rev. 3
- 5224 Manipulări · rev. 3
- 5225 Activități de servicii logistice pentru transporturi · rev. 3
- 5226 Alte activități anexe transporturilor · rev. 3
- 8110 Activități de servicii suport combinate · rev. 3
- 8292 Activități de ambalare · rev. 3
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. · rev. 3
- 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 12.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2019–2025 · 6 bilanțuri
Financiar · 2019–2025 · 6 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 3.242.524 lei (+6% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2019 367,4 mii lei · 2025 3,2 mil. lei · maxim 2025 3,2 mil. lei · minim 2019 367,4 mii lei.
Rezultat net (lei): 2019 104,4 mii lei · 2025 596,1 mii lei · maxim 2022 729,4 mii lei · minim 2019 104,4 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2019 1 · 2025 5 · maxim 2023 6 · minim 2019 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||
| Cifră de afaceri netă | 3.242.524 lei | 3.066.905 lei | 3.096.086 lei | 2.480.357 lei | fără bilanț | 1.076.844 lei | 367.366 lei |
| Venituri totale | 3.264.548 lei | 3.067.919 lei | 3.107.258 lei | 2.491.952 lei | fără bilanț | 1.077.487 lei | 368.203 lei |
| Cheltuieli totale | 2.578.283 lei | 2.299.904 lei | 2.413.990 lei | 1.742.836 lei | fără bilanț | 741.765 lei | 259.731 lei |
| Rezultat | |||||||
| Profit net | 596.143 lei | 690.754 lei | 645.351 lei | 729.411 lei | fără bilanț | 326.609 lei | 104.374 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | fără bilanț | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 596.143 lei | 690.754 lei | 645.351 lei | 729.411 lei | fără bilanț | 326.609 lei | 104.374 lei |
| Bilanț | |||||||
| Active totale | 2.302.402 lei | 2.047.128 lei | 1.791.774 lei | 1.320.457 lei | fără bilanț | 426.796 lei | 140.771 lei |
| Datorii | 465.871 lei | 146.296 lei | 231.695 lei | 118.229 lei | fără bilanț | 47.613 lei | 36.197 lei |
| Capitaluri proprii | 1.836.531 lei | 1.900.832 lei | 1.560.079 lei | 1.202.228 lei | fără bilanț | 379.183 lei | 104.574 lei |
| Oameni | |||||||
| Număr mediu de salariați | 5 | 5 | 6 | 3 | fără bilanț | 2 | 1 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este LIGHT EBAY-TRADE S.R.L. activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, LIGHT EBAY-TRADE S.R.L. figurează în funcțiune. La ANAF, pe 12.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul LIGHT EBAY-TRADE S.R.L.?
Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Onești, județul Bacău (Adjudului, nr. 122C); numărul de înmatriculare e J|04|218|2019, din 25.01.2019.
Ce cifră de afaceri a avut LIGHT EBAY-TRADE S.R.L. în 2025?
3.242.524 lei, cu 6% peste 2024 (3.066.905 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 596.143 lei.
Câți salariați are LIGHT EBAY-TRADE S.R.L.?
5 salariați în medie în 2025 (5 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre LIGHT EBAY-TRADE S.R.L.?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (12.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.